A-tým > Rozhovory

F-Kroutil: Proti USK to byl můj nejvydařenější zápas v dresu Děčína!

02.11.2015 13:38Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Děčínským hrdinou v zápase proti Pražanům se stal mladý křídelník Filip Kroutil, jenž zatížil konto soupeře jednadvaceti body a výrazně pomohl Válečníkům k výhře 80:66.

Filip ke svým 21 punktům za necelých 25 minut pobytu na kurtu přihodil ještě 5 asistencí. Z pole navíc minul pouze dvě střely (trojky 6/5, dvojky 4/3) a jeho efektivita se vyšplhala na číslo 25. Navrch byl ještě vyhlášen Mužem Zápasu!

Filipe, jaké je tvé hodnocení po vítězství nad USK Praha?
Předem bych chtěl poděkovat za zvolení Hráčem Utkání. Je to pro mě taková čest, že zrovna mě i celému týmu se tisící zápas tak vydařil. Jak už tady bylo řečeno, vítězství spočívá v tom, že jsme skvěle nastoupili na začátku zápasu. To se poté opakovalo i ve druhém poločase. Byli jsme takoví energičtější, chtěli jsme dát soupeři jasně najevo, kdo má kralovat a kdo má být favoritem.

V obraně jsme dobře zatahovali, i když tam samozřejmě byly nějaké chyby, ale naše obrana fungovala mnohem líp. Chvílemi jsme měli problémy s jejich zónovou obranou, kdy jsme prvních pár minut nevěděli, co s tím dělat. Párkrát jsme se dostali do těžkých situací, ale nakonec jsme to vyřešili. Skvělý zápas.

Zmínil jsi sehrání tisícého utkání, k tomu navíc děčínský klub překonal hranici 80 tisíc nastřílených bodů v NBL. Vnímal jsi tedy utkání prestižněji? Měl jsi díky tomu třeba i zvýšenou motivaci?
To bych až tak neřekl. Je určitě super, že je to tisícé utkání a že se mi to povedlo, ale je to zápas jako každý jiný. Pro mě každý zápas začíná stejně a řekl bych, že jsem se na to nějak extra nesoustředil. Naopak jsem byl dneska trochu nachlazený, mám rýmu, takže příště asi budu ještě víc nemocný, aby to šlo ještě líp. (úsměv)

Byl to tvůj dosud nejvydařenější zápas v dresu Děčína v nejvyšší soutěži?
Jo, určitě!

Proti USK jsme zapsali již pátou výhru v řadě, takže v kabině určitě vládne spokojenost. Jak těžké ovšem bude, aby vám tento fakt například nestoupl do hlavy a v dalších zápasech nepřišlo nějaké podcenění?
Řekl bych, že starší hráči už takových pár úseků zažili a že jsou dost chytří na to, aby si uvědomovali, že nesmíme usnout na vavřínech a že musíme pokračovat v tom tempu, které jsme nasadili. Takže nemám strach z toho, že bychom najednou prohráli zápas, který bychom měli očividně vyhrát.