A-tým > Rozhovory

Robert Landa zhodnotil výjezd na Slovensko

08.09.2016 09:54Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Válečníci mají za sebou tři přípravné zápasy na Slovensku, kde dvakrát prohráli (s Komárnem 62:83 a Prievidzou 65:85), ale na závěr porazili Handlovou 80:66, i když tento duel trval jen 34 minut. Na Slovensko odcestoval také Robert Landa, který ale hned první utkání nedohrál kvůli tržné ráně pod okem. Děčínský pivot však opět potvrdil, že ho jen tak něco neskolí, zbylá střetnutí absolvoval se stehy po okem a proti Handlové zaznamenal 13 bodů.

Jak celkově hodnotíš vystoupení Děčína na Slovensku? Které utkání bylo nejtěžší?
Byla to tři přínosná a díky mezinárodní konfrontaci i podnětná utkání, která správně zapadla do fáze přípravy, ve které nyní jsme, tedy přechod z hrubé síly do rychlosti a techniky. Samozřejmě, že bychom nejraději všechno vyhráli, ale v prvních dvou zápasech jsme se z různých důvodů nedostali do naší hry. Třetí zápas byl v tomto ohledu v pořádku. Nejtěžší bylo asi úvodní střetnutí v Komárně, týmy Prievidzy, ani Handlové ještě nebyly kompletní.

Jsou slovenské celky srovnatelné s českými týmy?
Těžko soudit z jedné konfrontace v přípravě, nicméně myslím si, že slovenská špička by se jednoznačně vešla do našeho play-off a nejlepší z nich by mohl sahat i po medailových pozicích. Jsou to týmy, které si zahrají kvalifikaci o Champions League, budou hrát Fiba Europe Cup a další evropské poháry.

Ve třetí čtvrtině v utkání s Komárnem jsi utrpěl zranění v obličeji. Co se stalo a jaká je situace v současnosti?
Byl to neúmyslný střet pod košem, protihráč mě otevřel loktem pod okem (smích). Sice bychom jako hráči měli mít pod kontrolou své paže, ale občas se tomu nevyhnete. V nemocnici mi to sešili a druhý den jsem mohl hrát. Ještě mi z toho trčí nitě, ale vlastně to nestálo ani za řeč...

V posledním duelu jste narazili na Handlovou, za kterou nastoupili i exděčínští Stria a Jelínek. Jaké to bylo je potkat na druhé straně barikády? Navíc zápas se nedohrál kvůli technickým potížím...
Jsem zvyklý příliš nerozlišovat mezi tréninky a zápasem, takže mi to ani nijak zvláštní nepřipadalo - byl jsem na kluky zvyklý z konfrontací v tréninku, na Slovensku to bylo jen v trošku jiné kulise. Hala a zvláště palubovka se ještě leskla novotou tak, že každá kapička potu na ploše znamenala nebezpečí v podobě několikametrového skluzu. A to se právě stalo postupně několika hráčům. Na vrcholu trojky nakonec vznikla oblast vhodná spíš k bruslení. Po skluzu amerického rozehrávače Handlové a finálním téměř rozštěpu Tomáše Vyorala bylo utkání rozhodčími ukončeno šest minut před koncem.

Tento pátek vyzvete v odvetě Handlovou, jak se na utkání těšíš?
Těším se na každý zápas, v přípravě zvlášť. Předpokládám, že Handlová bude chtít předvést lepší výkon, než na domácí půdě a myslím, že už by i měla být posílena o další hráče. Pro diváky bude jistě pikantní vidět exděčíňáky Jirku Jelínka a Luboše Striu coby kapitána slovenského družstva s českým trenérem Růžičkou.