A-tým > Rozhovory

Budínský: Finále je pro Dierka Czastku

11.05.2017 21:50Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Basketbalisté BK ARMEX Děčín nejprve vyřadili ve čtvrtfinále play-off Kooperativa NBL nevyzpytatelný Kolín 4:1 na zápasy. Stejným poměrem pak porazili i po dlouhodobé části druhé Pardubice a po roce si opět zahrají finále, kde vyzvou Nymburk. Veliký kus práce na tomto úspěchu má trenér Děčína, Pavel Budínský, který znovu potvrdil, že je šikovným stratégem a dokáže správně připravit svůj tým na vrchol sezóny... Přinášíme s ním pro vás první postupový rozhovor.Jaké máte čerstvé pocity po vyhraném semifinále?
Zkompletování finálového hattricku je úžasná zpráva nejen pro diváky, ale také pro hráče. V našem mužstvu proběhly před sezónou obměny, a v průběhu dlouhodobé části bylo vidět, že týmová chemie se teprve tvoří. V play-off jsme to ale rozbalili na plné obrátky a přestože jsme nebyli těmi úplně největšími favority na finále, znovu se ukázalo, že zajíci se počítají až po honu. Do čtvrtfinále i semifinále jsme dali naše válečnické srdce a série s Pardubicemi byla z našeho pohledu opravdu fantastická. Vždyť jsme soupeře, který hrál i evropský pohár, porazili dvakrát u něj a postoupili přes něj velmi rychle.

Finále se letos hraje na dva zápasy a rozhodovat bude součet celkového skóre. Je to šance Nymburk potrápit?
Chci tomu věřit. Začínáme za stavu 0:0 a myslím si, že tento způsob skýtá šanci, jak znepříjemnit Nymburku obhajobu titulu. Je ale jasné, že soupeř bude připraven na sto dvacet procent a čekají nás dva velmi těžké zápasy. Když ale budeme hrát jako s Pardubicemi, věřím v zápletku, která by mohla potěšit naše fanoušky.

Co tedy udělat, abyste měli šanci?
Nymburk je šampión šampiónů, který se umí na důležité zápasy připravit. My jsme ale letos zdraví, když nepočítám Filipa Kroutila, což je první důležitá věc. Druhou věcí je, že musíme vsadit na nějakou taktiku a té věřit. Musíme věřit, že bude funkční a musí ji podpořit všech deset hráčů v každý okamžik finále. Každý z hráčů musí mít víru, že se může s Nymburkem poměřit. Nesmíme si říkat, že to jsou jen formální zápasy. Jsou to dva poslední zápasy, ve kterých se může ukázat v tom nejlepším světle. Po našem postupu přes silné Pardubice nám jistě stouplo sebevědomí, a ve finále bychom ho měli prodat. Musíme mít zkrátka správně nastavenou hlavu.

Bude finále opět na zimním stadiónu?
Hned po doznění prvního návalu radosti po pátém semifinále jsme to řešili a má to své pro i proti. Doma jsme v "Maroldovce", ale zimák je unikátní a atmosféra byla oba předchozí roky elektrizující. Náš generální manažer Lukáš Houser a celé vedení tak mělo před sebou přetěžký úkol se rozhodnout, ale tohle jsou příjemné starosti. Nakonec převážily důvody pro Zimák III a my věříme v atakování diváckého rekordu z roku 2015!

A jak se těšíte na finále Vy?
Moc. A to nejen kvůli tomu, že budeme potřetí za sebou hrát o zlaté medaile, ale i proto, že jsem si splnil svůj předsezónní vnitřní slib. Už když jsem nastoupil před lety jako trenér v DC, tak jsem si vždy opakoval,že chci dělat radost DC. To DC pro mě znamená město, fanoušci, klub, hráči. A před letošní sezonou to bohužel znamená i Dierk Czastka, který před jejím začátkem náhle zemřel. Byl to můj kamarád, skvělý člověk, který vždy podporoval náš klub a jeho smrt mě hodně zasáhla. Na jeho pohřbu jsem si uvědomil, že jeho iniciály DC zapadají do této motivační věty a že by byl Dierk jistě moc rád za další finále. Proto jsem se před každým zápasem mrknul na jeho fotku v mé kanceláři a přál si, abychom dokráčeli i letos do finále. A jsem moc rád, že se nám to všem povedlo právě i kvůli DC.

 

1962x  | Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Krátké zprávy

TV.nbl.cz

17.10.2018

Fotografie týdne

Zlatý podraz

Kooperativa NBL 2018/19 Základní část

#TýmyK+-%
1.ČEZ Basketball Nymburk990100
2.BK JIP Pardubice97278
3.BK ARMEX Děčín107370
4.DEKSTONE Tuři Svitavy106460
5.USK Praha105550
6.Olomoucko105550
7.SLUNETA Ústí nad Labem105550
8.BK Opava105550
9.NH Ostrava104640
10.GEOSAN Kolín103730
11.egoé Basket Brno103730
12.Kingspan Královští sokoli100100

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.16.4Autrey L.24.7
Carlson K.13.6Carlson K.18.3
Pomikálek T.9.3Kroutil F.9.8
Šiška O.8.6Pomikálek T.9.6
Feštr L.8.2Šiška O.8.5

DoskokyAsistence
Autrey L.8.8Šiška O.3.9
Carlson K.6.4Autrey L.3.8
Pomikálek T.4.6Kroutil F.2.4
Grunt P.3.4Feštr L.1.7
Šiška O.3.4Carlson K.1.4

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit