A-tým > Rozhovory

O. Šiška: Cenná výhra je v kapse

11.10.2016 17:56Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Byl jedním z klíčových mužů Válečníků v pondělní předehrávce 6. kola s Opavou, a po zásluze se stal hráčem utkání. Rozehrávač Ondřej Šiška. V prvním poločase se stejně jako většina týmu hledal, po přestávce ale zabral, dával důležité trojky, bránil, doskakoval, přihrával a dobře řídil svůj tým, jenž získal cennou výhru 72:65. Ondřej odehrál 28 minut, ve kterých dal 13 bodů (tři trojky), měl tři doskoky a dvě asistence.

• Bylo to dnes hodně těžké utkání?
Samozřejmě, protože s Opavou je to vždy nesmírně těžké. Přijedou z takové dálky, ale vůbec jim to nevadí, přestože mají možná trochu užší rotaci hráčů. Navíc Opava vždy střídá velmi agresivní obranu se zónovou. My jsme se ale na to připravili a vyšlo nám to.

• První poločas však nebyl příliš povedený. Bylo to nervozitou?
Nevím. Možná to bylo i tím, že se hrálo později, až v osm hodin, možná byla znát celodenní únava, možná trochu výpadek koncentrace z netradičního času. Ale postupně jsme se adaptovali.

• Nepřenesli jste si do první půle něco z nepříjemné prohry v Nymburku?
K zápasu v Nymburku bych se už nejraději vůbec nevracel. Ale samozřejmě to možné je, navíc jsme měli v zádech dvě porážky v řadě. Takže asi nějaká nervozita byla, dostali jsme také víc taktických pokynů a možná jsme z toho měli v úvodu zamotanou hlavu.

• Druhý poločas byl už lepší a zdálo se, že s blížícím se závěrem jde váš výkon nahoru. Také jste to cítili?
Určitě, protože už jsme nebyli svázáni a hráli jsme jednoduše dopředu - výhoz a nakopnutí do koše. Navíc jsme už prohrávali o osm bodů, takže nebylo co ztratit.

• Zlomové okamžiky přinesly dva zisky Jakuba Krakoviče v obraně...
Tohle je vždy fajn, když někdo zabojuje, lehne na zem nebo soupeři vypíchne míč. Nabudí to pak celý tým. Kuba byl plný energie a jsem moc rád, že mu to vyšlo.

• Vy ale musíte být se svým výkonem rovněž spokojený.
V první řadě jsem spokojený s týmovou výhrou. To je to nejdůležitější. Samozřejmě ale, že jsem rád, jak se mi zápas povedl, i když na druhou stranu to mohlo být ještě lepší. Především v první půli. Strašně dlouho mi trvá, než se adaptuji na styl hry a dostanu se do utkání.

• Kdybyste dnes prohráli, byla by to už třetí porážka v řadě. A to jste určitě nechtěli.
V kabině před zápasem jsme si řekli, že dnes musíme vyhrát za každou cenu, i kdybychom měli protihráčům trhat hlavy (smích). To naštěstí nebylo potřeba a cennou výhru máme v kapse.