A-tým > Rozhovory

O-Šiška: Porážka ve finále poháru je hodně bolestivá

14.02.2016 07:57Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Viditelně zklamaný byl po finálové porážce v Hyundai FINAL 4 Českého poháru s Pardubicemi rozehrávač Ondřej Šiška, s nímž jsme hovořili o důvodech naší porážky, zlomových momentech zápasu i o tom, jestli se dá porážka v komplexním měřítku celé sezony považovat za úspěch.

Ondro, jak moc bolestivá je porážka ve finále poháru s Pardubicemi?
Pro mě osobně hodně bolestivá, protože jsme sem přijeli s cílem vyhrát pohár, což se nám nepovedlo. Nepřevedli jsme ani nějaký úctyhodný výkon. Musí to být pro nás motor do další práce a do dalších zápasů.

Co podle tebe utkání rozhodlo?
Těžko říct takhle hned po zápase s horkou hlavou. Možná to byla větší energie Pardubic, možná jsme úplně neplnili taktický plán.

A s jakým taktickým plánem jsme do utkání šli?
Chtěli jsme dobře pokrýt doskok soupeře a nechtěli jsme jim nechávat volné trojky, v čemž je silný hlavně Jobi Wall, což jsme ale nesplnili. V útoku jsme byli marní.

Dokážeš v zápase vypíchnout nějaký zlomový moment, kdy šel soupeř do trháku a utkání se začalo lámat v jeho prospěch?
Nebyli jsme důslední v obraně. Za první čtvrtinu jsme dostali 28 bodů, bylo to 28:20 a nástup do druhé čtvrtiny jsme taky neměli úplně komfortní. Takže asi někde ve druhé čtvrtině se to zlomilo. V poločase to bylo o 15 bodů a pořád hratelné, ale bohužel se nám to nepovedlo zlomit.

Po finálové porážce panuje velké zklamání, ale je vzhledem k probíhající sezoně – v komplexním pohledu – druhé místo i přesto úspěchem?
Já nemám rád porážky, takže podle mě je to neúspěch.

Jak vysoko stavíš druhé místo v poháru ve své dosavadní kariéře?
Stavím ho určitě vysoko, protože loni jsem byl třetí (s Brnem, pozn.), letos druhý. Určitě je to jeden z největších úspěchů v mojí kariéře, ale když se na to kouknu, tak jsme mohli bez problémů mít i na první místo.