A-tým > Rozhovory

O-Šiška: Chci s Děčínem do finále a posunout svou hru na vyšší level!

17.06.2015 11:13Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Novou akvizicí Válečníků je jednadvacetiletý rozehrávač či menší křídlo Ondřej Šiška, který do našeho týmu přichází z Brna. V interview jsme zabrousili na Ondřejovy basketbalové začátky, motivaci v novém angažmá či roli v týmu.Ondro, nejprve vás vítám v Děčíně a přeji hodně štěstí. Na začátek asi základní otázka – kdo vás k basketu přivedl a v kolika letech jste se mu začal naplno věnovat?
K basketu mě přivedl táta, když mi bylo asi 7-8 let. A naplno jsem se mu začal věnovat, asi když jsem odešel do Zlína a začal cítit, že to má nějaký smysl.

Kde jste basketbalově vyrůstal? A který kouč vám toho doposud nejvíce dal?
S basketem jsem začal v Přerově a ve 14 letech odešel do Zlína, kde po třech strávených letech jsem odešel do Brna. Zažil jsem už poměrně hodně trenérů a všichni mi toho určitě hodně dali, ale jestli mám říct jedno jméno, tak to bude Željko Živkovič, který mě začal trénovat ve Zlíně a následně i v Brně.

Basketbalové veřejnosti jste se na oči nejvíce dostal poslední vydařenou sezonou v Brně. Kde hledáte příčiny, že jste šel výkonnostně i bodově tak nahoru?
Začátkem sezony jsme měli hodně zraněných hráčů a pro mě se otevírala příležitost hrát v základu - a na hřišti jsem měl relativně spoustu prostoru. Snažil jsem se tuhle příležitost co nejvíce využít.

V minulé sezoně jste s Brnem obsadil v Hyundai F-4 Českého poháru třetí příčku. Je to pro vás dosud největší úspěch vaší kariéry?
V chlapech určitě. Jen mě mrzí, že jsme nedokázali v sezoně podávat takovéhle výkony jako právě na tomhle turnaji.

Před letošní sezonou se vám tedy ozval s nabídkou Děčín. Proč jste právě na tuto nabídku kývl? Co vás na angažmá v dresu Válečníků láká?
Děčín projevil v jednání velký profesionalismus a zájem, což se nedá uplně říct u ostatních týmů. V Brně ještě není znám trenér ani kádr pro příští sezonu a já nechtěl riskovat, že by to byla další frustrující sezona. A taky jsem usoudil, že bych potřeboval nový impuls. Děčín má vždy nejvyšší cíle, kvalitního trenéra a skvělé fanoušky, takže všechno, co je pro tento sport důležité.

Jaké jsou vaše ambice a cíle pro děčínské angažmá?
Já mám vždy ty nejvyšší cíle. Chci se s Děčínem dostat do finále a posunout svou hru na vyšší level.

Dirigovat děčínskou družinu budete společně s Tomášem Vyoralem. Jak se na tuto spolupráci těšíte? A už víte od kouče Budínského, jaké budou vaše hlavní úkoly v týmu?
Trenér mi zatím jen nastínil mou roli v týmu, počítá s tím, že mohu alternovat i na pozici 2. Na spolupráci s Tomášem se těším a věřím, že to bude klapat.

Je někdo z děčínského kádru, s kým se již více osobně znáte? Například kvůli snadnější adaptaci a zapadnutí do kabiny.
Osobněji se znám asi jen s Tomášem (Vyoralem) z juniorského nároďáku. Nikdy mi nedělalo potíže se začlenit do jakéhokoliv kolektivu, doufám, že mě kluci přijmou. (úsměv)

Foto: Basket Brno

2376x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Fotografie týdne

Pozvánka na start sezóny

Kooperativa NBL 2018/19 Základní část

#TýmyK+-%
1.GEOSAN Kolín0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.Basket Brno0000
4.Královští sokoli0000
5.SLUNETA Ústí nad Labem0000
6.NH Ostrava0000
7.BK Opava0000
8.ČEZ Basketball Nymburk0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
12.Olomoucko0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Pomikálek T.11.9Pomikálek T.14.5
Houška P.10.8Šiška O.13.5
Šiška O.10.7Houška P.12.3
Feštr L.8.1Feštr L.6.4
Ježek Š.7.2Landa R.6.1

DoskokyAsistence
Pomikálek T.5.8Šiška O.4.9
Houška P.5.0Feštr L.2.3
Landa R.4.4Ježek Š.1.8
Šiška O.4.1Pomikálek T.1.7
Halada F.3.1Houška P.1.6

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit

Skrýt  Zavřít a již nezobrazovat