A-tým > Rozhovory

Tomáš Vyoral: Začátek nám ujel

18.05.2017 21:44Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Rozehrávač BK ARMEX Děčín, Tomáš Vyoral, zaznamenal v úvodním zápase finálové série 13 bodů, když dal tři trojky ze čtyř pokusů, k tomu doskočil 5 míčů a měl pět asistencí. Přesto jeho tým padl s úřadujícím mistrem z Nymburku 71:82, a ve druhém střetnutí bude muset na palubovce soupeře dohánět jedenáctibodové manko.

• Jaké máte pocity po úvodním finále?
Pocity jsou smíšené, protože nám ujel ten začátek a nás to pak stálo hrozně moc sil se dotáhnout. Ve třetí čtvrtině jsme se dotáhli na bod, ale ve čtvrté nám to zase ujelo. Prostě s Nymburkem si nemůžeme dovolit mít dvě, tři minuty střelecky hluché, protože tím se ztratí zápas.

• Platí tedy, že Nymburk chyby neodpouští?
Přesně tak. Jsou to profesionálové s velkým P. My jsme udělali některé hloupé ztráty, kdy jsme jim to dali do ruky a soupeř pak dával hrozně jednoduché koše. Na finále byly až moc jednoduché a Nymburk tím vyhrál.

• Co nepovedený úvod? Byla tam vaše nervozita?
Nemyslím si. Naopak jsem přesvědčen, že Nymburští byli stoprocentně koncentrováni a šli si za výhrou, přestože tušili, že to tady nebudou mít jednoduché. My jsme po špatném startu sice přidali, ale soupeř byl vždy o chlup vpředu a nás to stálo hrozně sil ho dohánět. Přesto si myslím, že zápas se fanouškům líbil a manko jedenácti bodů do odvety není nic hrozného. Víme, jaká je realita, ale pokusíme se tam zahrát co nejlepší zápas.

• Co vás čeká v Nymburku?
Bude to velmi těžké, ale máme šest dní na odpočinek. Navíc každý zápas je jiný a budeme se ho snažit vyhrát jako každý předchozí.