A-tým > Rozhovory

Tomáš Pomikálek jezdí autem za 2 milióny

19.12.2016 09:27Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Křídlo BK ARMEX Děčín, Tomáš Pomikálek, bylo vyhlášeno nejužitečnějším hráčem Kooperativa NBL za měsíc listopad a je tak druhým děčínským borcem, prvním byl Tomáš Vyoral, které se může pochlubit tímto oceněním. Po zápase s Nymburkem si Tomáš udělal čas na zodpovězení několika otázek.• Byl jste svým zvolením překvapený?
Přiznám se, že mě to překvapilo. Navíc to bylo umocněno tím, že mi to zavolal Lukáš Houser a hovor začal větou "Mám pro tebe špatnou zprávu". To mě fakt pobavilo. Samozřejmě, že ocenění je milé. Snažím se hrát nejlépe, jak to jde a chci mít dobré výsledky s týmem.

• Byl tedy listopad z vašeho pohledu povedený?
Asi jo (smích). Z pohledu čísel a výsledků to byl dobrý měsíc. V mužské kategorii to byl opravdu asi ten nejlepší.

• Cenou pro MVP měsíce je zapůjčení automobilu Hyundai Genesis. Jaké je to svezení?
Nikdy jsem se nesvezl brutálně rychlým autem s takovou výbavou. Přece jen, je to auto za dva milióny, takže zážitek to je. Je to luxusní limuzína, jezdit s ní je opravdu hezké, ovšem má to jedno ale...

• Zkusím hádat. Je to spotřeba?
Přesně! A tu si musíme platit sami (smích). Je to veliký obsah, tři celé osm v benzínu, takže si to nějaký ten litr vezme. Zapůjčení takového auta je tedy milé, beru to jako ocenění své dobré práce, měsíc se v něm povozím, užiji si ho a pak ho dám pryč, protože je to drahé. Jezdit s ním denně na nákupy bych nechtěl (smích).

• Na dveře už pomalu klepe All Star Game a BK ARMEX Děčín má v základních pětkách hned šest hráčů.
Nejsem si jistý, jestli se někdy v minulosti něco podobného stalo, protože šest z deseti je vcelku vtipné. Asi nikdo jiný, než děčínští fandové nehlasoval (smích). Ba ne, je to hezký výsledek, který je však možná podmíněný tím, že se hraje právě v Děčíně. Přesto je fajn se podívat, že šest hráčů ze základních pětek je z našeho týmu a vnímám to jako další ocenění naší dobré práce. Je také vidět, že naši fanoušci basketbal milují a svůj klub podporují nejen tím, že mu fandí, ale že svým hráčům pošlou hlasy a mi pak můžeme zahrát pro diváky. Je také příjemné být součástí charitativní akce, kdy každá smeč a alley-oop přinese finanční pomoc.

• V programu All Star Game je také soutěž ve smečování, což je vaše parketa. Zúčastníte se?
Zatím pořád nevím. Neustále se mě na to někdo ptá, ale všem odpovídám stejně. Nikdo za mnou oficiálně nebyl, nikdo mi neřekl, že mě nějaké smečování čeká. Pokud ta šance však bude, využiji jí.

• Jak si myslíte, že bude utkání vypadat?
Nikde jsem to neříkal, ale mě mrzel loňský rok. All Star Game se hraje pro diváky, navíc je do zápasu zapojena charita. Utkání vždy probíhá v přátelské atmosféře a obě strany nechávají prostor pro smeče a alley-oopy. Tři čtvrtky se většinou skóre tahá a teprve v poslední čtvrtině se začne hrát víc. Jenže loni to skončilo o čtyřicet (Mazáci vyhráli 153:113 - pozn. red.), protože mi přišlo, že už všichni jen sledovali, o kolik to bude. Podle mého to nemohlo ani tolik bavit diváky, jako kdyby se skóre tahalo a rozdíl byl pár bodů.

• Zkusíte to tedy letos změnit?
Bohužel, jsem jen jeden člověk z obou týmů, takže tohle příliš ovlivnit nemohu.

• A jak jste spokojen s průběhem sezóny v dresu Děčína?
Spokojenost je, i když samozřejmě mohli bychom se bavit o porážce v Ostravě, o prohře s USK v prodloužení, o nezdaru v Kolíně, což byl ale zápas blbec, který se občas přihodí každému týmu, kdy se nedaří nic. Některé prohry byly zbytečné, někdy chybělo štěstí, jako třeba dnes, kde stačily tři body a měli jsme parádní vánoce. Ale jinak bych řekl, že sezóna se vyvíjí dobře a doufám, že se budeme i nadále prát s Pardubicemi o druhé místo.

• Když už jste nakousl dnešní zápas s Nymburkem, jaké máte pocity?
Když jsem přišel do šatny, řekl jsem, že proti Nymburku je snad lepší prohrát o dvacet, protože to si člověk řekne: Jsou lepší. Ale prohrát po prodloužení o dva body? Je ovšem pravdou, že Nymburk ví, kdy má zatáhnout. Když jsme jen trošičku povolili, soupeř okamžitě dával i těžké střely a zastavovat Nymburk, když se rozjede, je velmi těžké. Byl to hezký zápas, moc jsem si ho užil, ale škoda, že chyběla ta třešnička na závěr.

2691x  | Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Krátké zprávy

Fotografie týdne

SANEX CZ NF U12

Kooperativa NBL 2018/19 Nastavba

skupina A1/A2

#TýmyK+-%
1.ČEZ Basketball Nymburk36360100
2.DEKSTONE Tuři Svitavy36221461
3.BK ARMEX Děčín36201656
4.Olomoucko36201656
5.BK JIP Pardubice36201656
6.BK Opava36191753
7.SLUNETA Ústí nad Labem36171947
8.egoé Basket Brno36112531
#TýmyK+-%
1.USK Praha34151944
2.GEOSAN Kolín34142041
3.NH Ostrava34102429
4.Kingspan Královští sokoli3482624

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.4Autrey L.20.6
Carlson K.10.9Carlson K.14.2
Šiška O.10.9Pomikálek T.10.2
Pomikálek T.9.2Šiška O.9.1
Feštr L.7.7Landa R.7.0

DoskokyAsistence
Autrey L.7.3Šiška O.3.6
Carlson K.5.8Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.6Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.4
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit