A-tým > Rozhovory

F-Kroutil o zvýšené motivaci Orlů, bránění snajpra Palyzy či bojovnosti týmu až do konce utkání

21.01.2016 10:28Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Válečníci ve středečním klání 26. kola KNBL prohráli na Hané 68:79, když hlavním důvodem porážky byla nezvládnutá druhá čtvrtina, kterou prohráli 5:25, a také výtečný střelecký výkon snajpra Lukáše Palyzy. O těchto i dalších aspektech zápasu hovoří v interview křídelník Filip Kroutil.

Filipe, ve středečním utkání jsme po sedmi ligových výhrách poprvé prohráli, a to jedenáctibodovým rozdílem v Prostějově. Jak náročné utkání to bylo?
Utkání s Prostějovem patří pokaždé mezi ty nejtěžší, navíc když se ještě hrálo na horké půdě Orlů, v prostředí, které je snad všem hostujícím celkům nepříjemné.

Byla na Orlech znát velká motivace a odhodlání uspět? I vzhledem k tomu, že předchozí zápas na jejich kurtu jsme získali až trojkou Pavla Bosáka s klaksonem.
Tak bezpochyby tam větší motivace byla. Přeci jenom prohrát v domácím utkání buzzer beaterem v poslední vteřině není nic, co by chtěl hráč zažít.

O vývoji celého zápasu rozhodla druhá čtvrtina, kterou Prostějovští ovládli drtivě 25:5. Co se po solidním začátku v této části hry změnilo? Proč měl soupeř tak jednoznačně navrch?
Hlavním důvodem byl Lukáš Palyza, kterého jsme z neznámých důvodů vůbec nebránili tak, jak bychom měli. Věděli jsme, že to je exceletní střelec, a když se vrhá do koše, tak většinou na pravou ruku, přesto 90% svých bodů dal právě z trojek a nájezdu doprava.

Bylo poločasové manko dvaadvaceti punktů již tak velké, že proti týmu, jakým je Prostějov, bylo těžké s tím ještě něco udělat?
Těžké by to bylo, ale nikoliv nemožné. Ostatně, loni jsme v poločase v Prostějově taky prohrávali o 11 bodů a stejně jsme dokázali vyhrát patnáctibodovým rozdílem. A to nám ještě chyběl Kuba Houška a Luboš Stria! Bohužel se nám tento „zázrak“ nepodařil zopakovat.

Tomáš Pomikálek před utkáním varoval před otevřenými střelami Orlů. Byla tohle jedna z věcí, kterou svěřenci kouče Cholevy, především Lukáš Palyza (autor celkově 33 bodů a pěti trojek) nemilosrdně trestali, a to především ve zmíněném druhém kvartálu?
Ano. Jak už jsem zmiňoval, tak Lukáš Palyza i další, jako napříkad Pavel Slezák či Roman Marko, jsou skvělí střelci a jejich trojková střelba byla právě jedna z věcí, které jsme si měli ohlídat.

První dvě utkání v letošní sezoně proti Orlům jsme zvládli a dohromady měli ve skóre plus 24 bodů. Upozorňoval vás během středečního mače kouč Budínský, že je důležité neprohrát výrazným rozdílem, jelikož i skóre může v konečném hodnocení hrát důležitou roli?
My nejsme tým, který by zápas vzdával ještě před koncem, a tak si myslím, že i kdyby o skóre vůbec nešlo, tak se pokusíme dohrát zápas s co nejmenším rozdílem. I když se nedaří, tak vždy bojujeme až do konce - a to je to, co zdobí náš tým.

Další utkání s Orly sehrajeme v ARMEX Sportcentru 9. března. Myslíš, že to může být jeden z rozhodujících zápasů v boji o čelo tabulky?
Řekl bych, že to ještě hodně předbíháme. Přeci jenom nás čeká ještě spousta zápasů a postavení v tabulce se může razantně změnit. Ale určitě to bude jeden z těch důležitějších zápasů, které musíme strhnout v náš prospěch.

Víkendové 27. kolo máme předehrané, jelikož nás čeká 4. ples BK ARMEX Děčín. Jak se na něj ty osobně těšíš?
I přes to, že nejsem zrovna „fanoušek“ takovýchto společenských akcí, tak se velmi těším. Je to příjemné zpestření basketbalové sezony, které napomáhá zesílení vazeb mezi námi hráči a fanoušky.

A co přípravy půlnočního překvapení, jak pokračují, respektive finišují? Mají se lidé na co těšit?
Přípravy už pomalu, ale jistě finišují - a lidé se mají jako každý rok na co těšit. (usměje se) Víc bohužel říct nemůžu, jelikož je to přísně utajený projekt. (smích)