A-tým > Rozhovory

J-Jelínek o úchvatné kulise na zimáku, odlišnosti s loňským finále či úzké rotaci

21.05.2016 12:46Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Pivot Jirka Jelínek odkroutil ve finálovém Zápase 2 proti Nymburku více než 26 minut a stal se nejlepším střelcem Válečníků, navíc ke třinácti bodům přihodil ještě 8 doskoků. I přes porážku 63:91 byl po zápase plný dojmů, jelikož utkání orámovala úžasná atmosféra.

Jirko, nejde asi začít ničím jiným než skvělou kulisou, která na dnešním klání panovala. Podle reakcí fanoušků (krátce po zápase, pozn.) to vypadá, jako kdybyste zápase neprohráli, ale vyhráli. Co na to říkáš?
Co na to říct, nebudu se opakovat, že diváci jsou tady ne asi, ale určitě nejlepší, takže ta kulisa má výborný základ. Jsme rádi, že přišlo tolik lidí, a myslím si, že i když nakonec výsledek je hodně rozdílový, tak že utkání bylo pro diváky dobré, bylo to emotivní, dokonce jsme stáhli náskok soupeře, pak nám bohužel utekli. A myslím si, že to diváky dostalo do varu, za což jsme hrozně rádi.

Zažil jsi někdy v kariéře, že po pátém faulu a odchodu na lavičku by ti tleskala celá hala a skandovalo se?
(usměje se) Zažil jsem to jednou v Kolíně, ale nebylo to takhle velký, takže v podstatě nezažil.

Měl jsi z té atmosféry husí kůži?
Husí kůži popravdě ne, ale byl jsem nervózní. Když jsem přišel na začátku, tak lidi už byli trošku „rozjetý“, to jsem tedy na chvíli znervózněl.

Když odhlédneme na chvilku od atmosféry na zimním stadionu, tak jak důležitá pro vás byla podpora i vzhledem k tomu, že první zápas finále se nám určitě nevydařil podle představ?
To je právě skvělý, že ti fanoušci jsou za námi. Já osobně jsem potkal pár lidí, kteří za námi přišli, a že i když to bylo takhle, tak jsou s námi a fandí nám, což je super. Zažil jsem během předchozích angažmá bohužel i pár lidí, kteří když tým prohraje o 30, tak by je nejradši hodili ze skály. Tady je to prostě bomba!

Když bys měl letošní finále s tím loňským na zimáku porovnat, tak v čem bylo odlišné?
Každý zápas je úplně jiný. Já si myslím, že Nymburk má lepší tým, než měl loni. To se strašně těžko srovnává.

Co podle tebe dnešní utkání rozhodlo?
Určitě to, že my jsme prostě měli nějaké výborné volné střely, které jsme si vytvořili, ale nedali jsme je - a oni je dali. To je hlavní rozdíl. Jinak si myslím, že v ničem jiném nás nějak extra nepřehrávali.

Jak náročné bylo utkání fyzicky? Hráli jsme opět v úzké rotaci bez čtyř hráčů, navíc již druhý zápas během pouhých tří dnů.
(pousměje se) Fyzicky je to určitě náročné, protože Nymburk je něco jiného. Jsou rychlí, mají dvanáct hráčů, kteří můžou hrát 30 minut, takže to točí. My jsme tedy teď užší, ale jsou to poslední zápasy sezony, takže to musíš nějak kousnout, je to už potom jenom o hlavě.

Jaký to vlastně byl pocit, když jsi osiřel na pivotu, jelikož ostatní podkošoví parťáci „padali“ jeden za druhým (nejprve se zranil Jakub Houška a kvůli nemoci do finále nemohou zasáhnout ani Robert Landa s Nathanem Carterem).
Mně ani nevadí, jestli padali na pivotu nebo jinde, ono je to smutné, protože ti kluci si to zasloužili. Zasloužili si to všichni stejně, takže je jedno, jestli hrál někdo víc nebo míň, ale určitě mě to mrzí, že nemohli nastoupit. Ještě víc kvůli Bobovi, že nemohl být aspoň tady.

Po prvním poločase jsi měl odehráno 17 minut. Vzpomeneš si, kdy naposledy v zápase jsi za půlku odehrál takovou porci minut?
(usměje se) Letos v Děčíně určitě ne. Nevím, jestli v loňské sezoně, opravdu nevím.

V pondělí nás v Nymburku čeká zápas číslo tři. Kolik sil ještě zbývá?
Máme teď v podstatě volný víkend, samozřejmě nějaký trénink asi bude, ale musíme hlavně nějak zregenerovat a vydat už ten úplně poslední zbytek sil, co v nás je.

S jakým cílem do pondělního zápasu půjdeme?
Cílem je odehrát to důstojně, aby to nebylo jako minule, protože minule... neumím ten zápas pojmenovat, nebylo to prostě ono.