A-tým > Rozhovory

Rozhovor s kapitánem

24.08.2016 17:32JD | Tisk | Přejít zpět

V konci sezóny 15/16 byl Jakub Houška kvůli zdravotním trablům nehrajícím kapitánem. V březnovém utkání s Opavou utrpěl několikanásobnou zlomeninu v oblasti obličeje a komplikace zhatily návrat před koncem ročníku. Rekonvalescence byla dlouhá, ale letní přípravu začal Kouba s mužstvem naplno. Kromě té hráčské bude pokračovat také v roli trenéra v mládežnickém programu Děčína.

 Koubo, další sezóna Kooperativa NBL se už blíží. Už sis zvykl na nový název soutěže? Říkáš to automaticky? A máš nějakou zkratku?

Myslím, že jsem si již celkem zvykl. Trochu mi to nešlo přes ústa na začátku, ale teď už to jde... Hlavně jsem rád, že má liga tak silného sponzora. Myslím, že fotbalová liga je na tom teď s vyslovováním o něco hůře :-) :-)    

Těšíš se na nový ročník? Co od něho očekáváš po změně herního systému - a co na něj říkáš?

Systém jsem již zažil, jediné nové bude play-off, kde bude více zápasů... Jsem zvědav na sérii třeba s USK Praha, protože když jsem to viděl letos, tak to byl mazec... 4 výhry budou opravdu těžké... Jinak si myslím, že se celkové takto liga vyrovná, bude méně zápasů v základní části, a tak bude na všech zápasech opravdu záležet...  

Loňský závěr ročníku hrál tým bez Tebe. Jaks ho prožíval, jak moc si věřil po (nejen Tvých) zdravotních lapáliích, že tým dosáhne znovu na finále? 

Já jsem věřil, věřil jsem moc, že to kluci zvládnou. Nakonec to urvali a já mohl být v klidu. Nejdříve jsem moc chtěl zpátky, ale když si to proberu zpátky v hlavě, možná bych pár věcí udělal jinak. Jde hlavně o to, neupínat se k něčemu, protože když se člověk upne, poté se dokáže dostat hodně lehce do velkého zklamání, a v tom já byl několikrát. Takže závěr sezony bylo pro mě osobně obrovské emoční vypětí, jednou dole jednou nahoře, ale jinak jsem byl moc šťastný, protože jsme si to všichni za tu super sezónu zasloužili...

Připravuješ se už naplno s týmem? Jsi zdravý a jak se cítíš fyzicky?

Musím se přiznat, že prvních 14 dnů hodně bolelo, ten třetí týden přípravy už šel. Možná to bylo zaviněné i kolenem, které mě bolelo a podstupoval jsem již během volna injekce, teď už je druhý týden v pohodě a nevím o něm, tak to snad vydrží. I já se začínám cítit jako mladý kluk, tak ok :)  Bylo to asi tím dlouhým nic neděláním, trochu se to tělo potřebovalo lépe nastavit na to, že zase bude běhat, skákat a rvát se o každou chvilku na hřišti ( bylo asi trochu v zimním spánku... ) :-) :-)  

Jaká doposud byla příprava a co čekáš v dalších týdnech?

Náročná, ale na druhou stranu i pohodová. Byl jsem rád, že jsem v tom zpátky, protože to bylo opravdu dlouhé. A to že vás bolí celý člověk? No vždyť to je dobře... lepší bolet člověk z únavy z běhání, než z nic nedělání a do toho už jsem se taky dostával :-) :-) Nyní čekám, že už fakt začne více basketu, v pátek začínáme hrát a musím se přiznat, že se těším jako malý kluk a na začátek ligy ještě 2x tolik!

První přípravný zápas už se kvapem blíží, v pátek přijede Turow Zhořelec. Co od prvního zápasu čekáš...?

Loni jsme začínali u nich a trochu jsme překvapili, letos oni tady, a tak nám to asi budou chtít vrátit :-) Uvidíme, nám to zatím trochu lítá z ruky pryč, tak snad něco do pátku natrénujeme :-) Ale jde o to vrátit se zpátky do zápasů, v těchto zápasech jde vidět spousta nepřeností, ale my je prostě potřebujeme...

Máš nějakou novinku od Koubasketu....? 

Plánujeme nějaké akce, co byly loni, ale určitě by se měl obměnit trochu vzhled triček, již nyní je spousta nových barev a kombinací, ale snad brzy doletí i nějaký ten nový výrobek či potisk... Musím se přiznat, že přes léto si vzal koubasket velkou dovolenou, protože už ji potřeboval, tak to snad všichni pochopí a teď se do toho trochu opět pustím :) :) tak se těšte....  

Díky za rozhovor a hlavně ať vydrží zdraví! 

 

2426x  | JD | Tisk | Přejít zpět

Krátké zprávy

Fotografie týdne

SANEX CZ NF U12

Kooperativa NBL 2018/19 Nastavba

skupina A1/A2

#TýmyK+-%
1.ČEZ Basketball Nymburk36360100
2.DEKSTONE Tuři Svitavy36221461
3.BK ARMEX Děčín36201656
4.Olomoucko36201656
5.BK JIP Pardubice36201656
6.BK Opava36191753
7.SLUNETA Ústí nad Labem36171947
8.egoé Basket Brno36112531
#TýmyK+-%
1.USK Praha34151944
2.GEOSAN Kolín34142041
3.NH Ostrava34102429
4.Kingspan Královští sokoli3482624

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.4Autrey L.20.6
Carlson K.10.9Carlson K.14.2
Šiška O.10.9Pomikálek T.10.2
Pomikálek T.9.2Šiška O.9.1
Feštr L.7.7Landa R.7.0

DoskokyAsistence
Autrey L.7.3Šiška O.3.6
Carlson K.5.8Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.6Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.4
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit