A-tým > Rozhovory

Šimon Ježek: Na úvod pozitivní výsledek

26.09.2016 11:31Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Děčínští basketbalisté vstoupili do nové sezóny Kooperativa NBL domácí výhrou na Ostravou v poměru 89:76. Jedním ze čtyř dvojciferných střelců, které měli Válečníci ve svých řadách, byl i Šimon Ježek, jenž zaznamenal 10 bodů a měl tři doskoky.

• Jak byste zhodnotil dnešní duel?
Docela se to tahalo a byla to vyrovnané. Ale máme výhru, a to je důležité. Samozřejmě, že v našem výkonu byly ještě mezery v defenzivní i ofenzivní části, ale na druhou stranu téměř devadesát daných bodů není špatná vizitka. Sedmdesát šest inkasovaných, to je náš takový průměr, ale příště bychom to měli stáhnout níž. Na vstup do nové sezóny bych řekl, že je to vcelku pozitivní výsledek.

• Byla na začátku utkání na vaší straně nervozita?
Asi ano, protože šlo o první čtvrtinu nové sezóny. Všichni se samozřejmě snažíme podat co nejlepší výkon, ale někdy je to až nazmar. Pak jsme se ale srovnali a první čtvrtku jsme nakonec vyhráli, i když jen o bod. A druhá čtvrtina a našich třicet dva bodů ukázalo, že to z nás spadlo už úplně.

• Druhý poločas ale nezačal dobře.
Třetí čtvrtina nebyla úplně plodná, tam jsme měli menší výpadek. Ale soupeř se také příliš neprosadil, takže nám zůstal nějaký náskok. Konec zápasu jsme už ale měli zase pod kontrolou.

• Zdálo se také, že míč vás občas neposlouchal. I to je důkaz úvodu sezóny?
Některým mladým to skáče pořád, mě se stačí trochu zpotit a už nevím, kam přihrávám (smích). Ale i tohle asi patří ke startu sezóny a chce to větší koncentraci na kontrolu míče. A v mém případě si ještě víc utírat ruce (smích).

• Dnes jste si hodně pomáhali trojkami, dali jste jich nakonec šestnáct. Vy jste také trefil dvě, navíc pěkně slepené...
To je pravda a řekl bych, že ty moje trefy přišly v nejlepší dobu, co mohly. Doufám, že se mě to bude držet do konce sezóny, protože by bylo fajn, kdybych se rozstřílel.