Rozhovor a Andrejem Červenkou

11.09.2009

3267 x

U našich západných susedov bude v novej sezóne pôsobiť i niekoľko Slovákov. Jedným z nich je Andrej Červenka, basketbalový bojovník na pohľadanie.

Do minulej sezóny vstupoval Červenka so zranením, ktoré, ako sám tvrdí, ovplyvňovalo v úvode jeho výkony. Play-off už bolo podstatne vydarenejšou kapitolou. „Tento rok sme v play-off cítili veľkú šancu ako družstvo, ale aj osobne som sa chcel s Nitrou konečne pozrieť ďalej ako do štvrťfinále, a preto bola moja motivácia možno ešte o niečo väčšia. Sezónu sme mali výborne rozohranú a napriek malým výkyvom sme si počas celého ročníka udržiavali istý štandard,“ rozhovoril sa pre náš portál 24-ročný rozohrávač či krídelník.

Celý článek

BK DĚČÍN - BK CHOMUTOV 97:80

10.09.2009

BK Děčín
3376 x
Fotogalerie

Ve svém pátém přípravném utkání přivítal děčínský tým na své palubovce ambiciózní prvoligový Chomutov, za který nastoupili i ex-děčínští hráči Hrubý s Jiráněm a z lavičky tým vedl také bývalý hráč Děčína, Milan Doksanský.

Celý článek

Přípravné utkání: BK Děčín - BK Chomutov

09.09.2009

BK Děčín
3554 x

Druhý domácí přípravný zápas odehrajeme s prvoligovým týmem BK Chomutov ve čtvrtek 10.9. v 19:30.

Do utkání by měli nastoupit všichni hráči mimo Andreje Červenky, který doléčuje zranění stehenního svalu.

V dresu Chomutova se představí spoustu zajímavých tváří se zkušenostmi z MNBL, včetně několika bývalých hráčů Děčína - Tomáše Hrubého a Aleše Jiráně. Tým BK Chomutov vede rovněž bývalý děčínský hráč - Milan Doksanský.

Fotogalerie

Zřejmě nejtěžší přípravné utkání čekalo děčínské basketbalisty ve zbrusu nové hale v Benátkách nad Jizerou. Nymburští s šesticí nových hráčů nalezli v týmu Děčína důstojného soupeře, který zejména ve druhém poločase byl zcela vyrovnaným protivníkem. 500 diváků tak bylo svědky hodnotného utkání.

07.09.2009
V úterý 8.9. sehrají naši hráči další přípravné utkání. Tentokrát se v rámci slavnostního otevření nové sportovní haly v Benátkách nad Jizerou utkají s šestinásobným mistrem ČR - týmem ČEZ Basketbal Nymburk. Utkání začíná v 18:30.

Ve čtvrtek 10.9. se pak utkáme v domácím prostředí s týmem BK Chomutov. utkání začíná v 19:30.

Kondiční trénink s Alešem Kaplanem

04.09.2009
Rozhovor s Alešem Kaplanem, Pavlem Budínským a fotografie z tréninku.

V úterý 1. září si náš trenér Pavel Budínský připravil pro hráče malé překvapení, když  na dopolední  trénink přivedl zajímavého člověka a tím byl pan Aleš Kaplan. PhDr. Aleš Kaplan, Ph.D působí dlouhá léta na  katedře atletiky FTVS UK v Praze. Zároveň je atletickým a kondičním trenérem ZVVZ USK Praha - basketbal ženy a atletickým trenérem mládeže v USK Praha. Dále  také spolupracoval s klubem AC Sparta Praha „A“ - fotbal muži a ve výčtu jeho mnoha pracovních zkušeností nesmíme zapomenout na období, ve kterém působil jako kondiční trenér u fotbalové reprezentace mužů. Z výše uvedených fakt jasně vyplývá, že o zajímavé názory a postřehy nebude v nadcházejícím rozhovoru nouze a my vám jeho odpovědi rádi přinášíme.

BK DĚČÍN - RUDUPIS PRIENAI 102:70 (28:9, 58:29, 80:48)

02.09.2009
Děčínští basketbalisté se v prvním domácím přípravném utkání střetli s nováčkem nejvyšší litevské soutěže, týmem Rudupis Prienai.

Domácí hráči vstoupili do utkání výborně a po úvodních čtyřech bodech z rukou Hatchera a koši Fendersona vedli již 6:0, na což kouč hostí okamžitě reagoval oddechovým časem. V 5. minutě se hostujícímu celku podařilo snížit na 10:6, ale o 2 minuty později jsme po koši Pištěckého opět vedli již 18:9. Zbytek 1. čtvrtiny byl jasně v režii našeho týmu a po úvodních deseti minutách svítil na světelné tabuli stav 28:9.