Novinky

Čtyři Válečníci na Utkání hvězd

19.12.2017 13:26nbl.cz | Tisk | Přejít zpět
Čtyři Válečníci na Utkání hvězd


„Odkud se bere moje popularita v Děčíně? To vůbec netuším, ale taky by mě to zajímalo,“ usmál se nad otázkou liberecký rodák a opora děčínských vicemistrů Tomáš Pomikálek, který získal největší podporu hlasujících při tradiční volbě základních pětic pro Utkání hvězd ligy basketbalistů.  

 „Samozřejmě rodina a blízcí hlasují, ale dál fakt nevím. Letos mi snad nikdo ani neříkal, že by pro mě hlasoval, jsem tedy hodně překvapený, že jsem dostal nejvíc hlasů. Určitě jsem ale rád, že budu v základní pětce,“ neskrývá dvoumetrový reprezentant, který odmítá, že by byl z děčínského týmu nejpopulárnější postavou. „U našich fanoušků jsme nejvíc oblíbení všichni.“

To docela potvrzují i konečné výsledky hlasování. Křídelníka Pomikálka v základní pětce sestavy „Mazáků“ doplní i podkošový veterán Děčína Robert Landa a v celku „Mladých pušek“ budou další dva jejich kluboví spoluhráči – rozehrávač Ondřej Šiška a křídlo Šimon Ježek. Je s tímhle počtem majitel nejvyššího počtu hlasů spokojen?  

„My si z toho s klukama dělali srandu, protože se to složení základních pětek různě měnilo a do poslední chvíle nebylo jasné, jak to dopadne. Před tréninkem v pátek, kdy končilo hlasování, jsme na to koukali a vtipkovali o tom, kdo tam nakonec bude a nebude, protože ve hře byli od nás třeba ještě Pavel Houška nebo Lukáš Feštr,“ připomíná Pomikálek.

Ten bude v základu „těch starších“ vedle Landy i s rozehrávačem Jakubem Šiřinou z Opavy, nymburským forwardem Vojtěchem Hrubanem a jeho podkošovým kolegou z týmu mistra Petrem Bendou. Proti nim se 30. prosince (od 15 hodin) na ústecké palubovce postaví k úvodnímu rozskoku vedle dua Šiška – Ježek ještě křídelník Nymburka Jaromír Bohačík a pod košem Lukáš Stegbauer z Jindřichova Hradce a lídr domácí Slunety Ladislav Pecka.

Pomikálek má už dnes zcela jasno o tom, která ze základních pětek by uspěla v modelovém zápase na 10 minut čistého času. „Zkušenost by vyhrála,“ zakření se.

Od léta 28letý reprezentant by ale ještě před loňskou All-Star Game tak „pošetilou“ větu rozhodně nevyřkl. Tehdy totiž ještě patřil do skvadry Mladých pušek. Jenže – časy se mění. A právě Pomikálek, jejž v přesunu do „vyšší kategorie“ letos následuje i Vojtěch Hruban, tak s reprezentačním kolegou představují dva klíčové „přestupy“.

„Já si tedy ještě jako Mazák nepřipadám,“ brání se Pomikálek, „ale už tam holt spadám“.

A protože hájí zbrusu nové barvy, musí je i ctít. „Věřím, že Mazáci se po loňské porážce letos vrátí na vítěznou stezku,“ podotýká forward, jejž povede na All-Star debutující kouč Nymburka Oren Amiel. Mladé pušky pak stejně jako loni odšéfuje pardubický Levell Sanders.  

Tomáš Pomikálek nepopírá, že pro něj jsou vítanou motivací i luxusní hodinky Lotus pro členy vítězné sestavy. Jelikož ale jedny vyhrál loni jako Mladá puška, možná by byl ve hře i dodatečný vánoční dárek pro někoho z blízkých. Anebo ne, Tomáši?

„O mně se ví, že hodinky mám docela rád, takže by popřípadě moc nikam nedoputovaly,“ směje se, aby však rychle dodal: „Jistěže pokud by šlo o úplně stejný model, asi bych je někomu věnoval, ale nebudu říkat komu, aby to mohlo být překvapení.“

Ač by měl na severočeské půdě v hledišti nemálo osobních fanoušků, letos si tradiční účastník soutěže smečařů dá na All-Star „Slam Dunku“ pauzu. A to hlavně ze zdravotních důvodů, protože doléčuje bolavou nohu. „Neříkám, že třeba za rok bych to ještě nezkusil, ale letos budu rád, když to vezme Ondra Šiška,“ říká jeden z bývalých šampionů soutěže na adresu spoluhráče, který bude na konci roku o smečařskou korunu All-Star Kooperativa NBL usilovat - a to v souboji s Kendrickem Rayem, Jonem-Christopherem Fullerem a Donaldem Robinsonem.

Pomikálek už se také těší na dvě letošní novinky Utkání hvězd. První je kvalifikace v soutěži trojkařů, do níž by se mělo zapojit dvanáct zástupců všech klubů z extraligy staršího dorostu U19. Kvalifikace odstartuje ve 14 hodin, tedy hodinu před začátkem samotného Utkání hvězd, a fanoušci tak budou mít možnost už od otevření haly sledovat první napínavou podívanou. Vítěz kvalifikace pak bude nasazen do semifinále soutěže nejlepších trojkařů NBL „Errea 3-Point Shoot-out“.

Ještě větší show pak vedle Slam Dunku bude novinka celého All-Star – „Kooperativa Faktor 1on1 Challenge“, tedy soutěž ve hře jeden na jednoho o rovný tisíc eur.

„Na tu jsem určitě zvědavý,“ přiznává Pomikálek, který z osmičky Šepa (Olomoucko), Jedovnický (Brno), Blagojevič (Ostrava), Smithson (Svitavy), Upchurch (Jindřichův Hradec), Burnett (Pardubice), Ray (Nymburk) a Skinner (Kolín) nejvíc věří posledním dvěma.

„Lee Skinner by mohl mít určitou výhodu v tom, že je vyšší, zároveň hodně pohyblivý, skákavý a hodně živelný. A Ray má dobrou ruku, takže pokud mu padnou nějaké střely, mohl by mít docela dobrou šanci,“ spekuluje opora Děčína, který v soutěži svého zástupce mít nebude.

„Vím, že někteří kluci nad tím přemýšleli, ale nakonec do toho nešli. Možná si nikdo netroufl. Jestli je k tomu potřeba odvaha? V takové soutěži se najde každý, kdo je větší sólista. Chápu, že Američani, kteří jsou k téhle hře vedeni odmala, se v tom najdou o něco víc,“ říká forward Válečníků.

Sestavy pro All-Star Game Kooperativa NBL
(tučně zvýrazněni hráči základních pětek)

MAZÁCI

Jakub Šiřina (rozehrávač BK Opava)
Eugene Lawrence (rozehrávač ČEZ Basketball Nymburk)
Bryan Smithson               (rozehrávač DEKSTONE Tuři Svitavy)

Tomáš Pomikálek (křídlo BK ARMEX Děčín)
Vojtěch Hruban (křídlo ČEZ Basketball Nymburk)

Donald Robinson (křídlo SLUNETA Ústí nad Labem)
Jiří Welsch (křídlo BK JIP Pardubice)
Pavel Slezák (křídlo DEKSTONE Tuři Svitavy)

Robert Landa (power forward BK ARMEX Děčín)
Petr Benda (power forward ČEZ Basketball Nymburk)

Kamil Švrdlík (power forward BK JIP Pardubice)
Mladen Primorac (pivot mmcité+ Brno)


MLADÉ PUŠKY

Ondřej Šiška (rozehrávač BK ARMEX Děčín)
Petr Šafarčík (rozehrávač BC GEOSAN Kolín)

Jaromír Bohačík (křídlo ČEZ Basketball Nymburk)
Šimon Ježek (křídlo BK ARMEX Děčín)

Jon-Christopher Fuller (křídlo BK Olomoucko)
Dominez Burnett (křídlo BK JIP Pardubice)
Kendrick Ray (křídlo ČEZ Basketball Nymburk)

Lukáš Stegbauer (power forward Basket Fio banka J. Hradec)
Ladislav Pecka (power forward SLUNETA Ústí nad Labem)

Alexander Madsen (power forward USK Praha)
Lee Skinner (power forward BC GEOSAN Kolín)
Russell Woods (power forward NH Ostrava)

 

1155x  | nbl.cz | Tisk | Přejít zpět

Krátké zprávy

Fotografie týdne

bezfaulu.cz

Kooperativa NBL 2018/19 Nastavba

skupina A1/A2

#TýmyK+-%
1.ČEZ Basketball Nymburk23230100
2.DEKSTONE Tuři Svitavy2416867
3.SLUNETA Ústí nad Labem2415963
4.Olomoucko24141058
5.BK JIP Pardubice24141058
6.BK ARMEX Děčín24141058
7.BK Opava23101344
8.egoé Basket Brno24101442
#TýmyK+-%
1.GEOSAN Kolín2481633
2.USK Praha2481633
3.NH Ostrava2461825
4.Kingspan Královští sokoli2451921

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.4Autrey L.21.7
Carlson K.11.6Carlson K.15.8
Pomikálek T.9.5Pomikálek T.10.1
Feštr L.9.0Šiška O.8.0
Šiška O.9.0Kroutil F.7.8

DoskokyAsistence
Autrey L.8.5Autrey L.3.4
Carlson K.5.6Šiška O.3.3
Pomikálek T.4.6Feštr L.2.0
Landa R.3.6Kroutil F.1.9
Grunt P.3.3Carlson K.1.5

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit