Novinky

Basketbalisté ARMEXU ovládli anketu Sportovec roku 2017

21.01.2018 22:27Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět
Basketbalisté ARMEXU ovládli anketu Sportovec roku 2017

Hned dvě trofeje si odnesli basketbalisté BK ARMEX Děčín z vyhlašování ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2017, kterou pořádá děčínský Deník a jejíž slavnostní vyhlášení se konalo v pátek 19. ledna v městském divadle Děčín.První cenu získal Tomáš Pomikálek, a to v nejprestižnější kategorii dospělých jednotlivců, čímž navázal na předešlé úspěchy Tomáše Vyorala, Jakuba Houšky nebo Pavla Houšky. 
„Budu upřímný, absolutně jsem to nečekal. Je to opravdu příjemné, a jsem za to velmi rád," smál se po skončení ceremoniálu Tomáš Pomikálek, jeden z tahounů týmu, jenž si svými výkony řekl také o nominaci do širšího kádru české reprezentace. "Rok 2017 byl co se týče sportovního života jeden z nejúžasnějších, protože celá sezóna se vyvíjela dobře, skončili jsme po základní části třetí a probojovali se do semifinále. Tam jsme vyzvali Pardubice a jen málokdo by na nás vsadil, že přes ně postoupíme. Nakonec jsme je porazili 4:1 na zápasy a pro mě to byl obrovský zážitek, který si už budu pamatovat navždy. I finále proti Nymburku bylo krásné a nebylo to tak jednostranné," dodalo děčínské křídlo.
Druhou cenu získal celý tým BK ARMEX Děčín, který opět vyhrál kategorii dospělých kolektivů. Válečníci tak pokračují ve své dominanci, protože anketě kralují od prvního ročníku, tedy už dvacet let! 
"Prvenství je pro nás samozřejmě moc příjemné a bereme jej jako ocenění další dobré sezóny, kterou jsme završili náš stříbrný hattrick. Všem děkuji a jejich hlasů si moc vážím," řekl trenér Děčína, Pavel Budínský, a pokračoval: "Naše série je unikátní, i když musíme přiznat, že jako extraligový tým máme v okresu trochu ulehčenou pozici. Přesto nás výhra opět těší. Ale kdyby nás jednou někdo předběhl, budeme mu to přát."
Všichni účastníci slavnostního galavečera si užili bohatý kulturní program. Z regionu vystoupily roztleskávačky BK ARMEX Děčín, dále byl k vidění akrobatický pool dance, artistické vystoupení a nechybělo ani pěvecké vystoupení.
Mezi předávajícími, kteří byli z řad Deníku, sponzorů a nebo zástupců měst a obcí, nechyběla sympatická a úspěšná boxerka Lucie Sedláčková, cenu předával i basketbalista Jakub Houška nebo vedoucí klubu Karatedó Steklý, Jan Steklý.

Foto Deník, Karel Pech. Další fotografie ZDE.

Výsledky Sportovec roku Děčínska 2017
Jednotlivci – dospělí: 1. Tomáš Pomikálek (BK ARMEX Děčín – basketbal), 2. Adam Zdobinský (Sport Relax Děčín – karate), 3. Milan Myšík (GT KUR Sport – cyklistika/ MTB enduro), 4. Tomáš Fúsek (TOM Mikulášovice – outdoor running), 5. Daniel Pianka (OST Varnsdorf – silový trojboj), 6. Lenka Hrochová (TJ Kajak Děčín – kanoistika), 7. Anna Žabová (VK Slavia Děčín – veslování), 8. Michal Oliverius (HC Děčín – hokej), 9. Kristián Zbrožek (FK Varnsdorf – fotbal), 10. Martina Schmoranzová (BC Rohovník ARMEX Děčín – box).
Kolektivy – dospělí: 1. BK ARMEX Děčín (basketbal), 2. HC Děčín (hokej), 3. FK Varnsdorf (fotbal).
Jednotlivci – mládež: 1. Adéla Házová (TJ Kajak Děčín – rychlostní kanoistika), 2. Kateřina Zárubová (TJ Kajak Děčín – rychlostní kanoistika), 3. Matěj Syrovátka (OST Varnsdorf – silový trojboj), 4. Barbora Dudová (KVM Děčín – vodní motorismus), 5. Adéla Steklá (Karatedó Steklý – karate).
Kolektivy – mládež: 1. TJ Kajak Děčín (rychlostní kanoistika – dorostenci a junioři), 2. VSK Spartak Děčín (volejbal – juniorky), 3. FBC DDM Děčín (florbal – starší žáci).
Masters (veteráni): 1. Lenka Königová (Judo Děčín – judo).
Trenér mládeže: 1. Milan Veselý (karate), 2. Jan Štěpánek (judo), 3. Lenka Demuthová (volejbal).
Handicapovaní: 1. Petr Kumstát (AVAZ Děčín – kuželky, stolní tenis, bowling).
Sportovní hvězda Deníku: Lenka Hrochová (TJ Kajak Děčín – kanoistika).

Fotografie

825x  | Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Krátké zprávy

Fotografie týdne

Pozvánka na repre

Kooperativa NBL 2018/19 Základní část

#TýmyK+-%
1.GEOSAN Kolín0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.Basket Brno0000
4.Královští sokoli0000
5.SLUNETA Ústí nad Labem0000
6.NH Ostrava0000
7.BK Opava0000
8.ČEZ Basketball Nymburk0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
12.Olomoucko0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Pomikálek T.11.9Pomikálek T.14.5
Houška P.10.8Šiška O.13.5
Šiška O.10.7Houška P.12.3
Feštr L.8.1Feštr L.6.4
Ježek Š.7.2Landa R.6.1

DoskokyAsistence
Pomikálek T.5.8Šiška O.4.9
Houška P.5.0Feštr L.2.3
Landa R.4.4Ježek Š.1.8
Šiška O.4.1Pomikálek T.1.7
Halada F.3.1Houška P.1.6

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit