Novinky

Válečníci na All Star Game 2018

31.12.2018 12:45Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

V předposledním roce roku 2018 proběhla v pražské hale Královka tradiční basketbalová show All Star Game Kooperativa NBL. A samozřejmě, že u toho nechyběli ani tři Válečníci, z nichž více radosti měl Klinton Carlson, který v dresu Mladých pušek slavil těsné vítězství.

V utkání se proti sobě opět postavili Mazáci a Mladé pušky, změnou bylo vybírání sestav. Oba týmy měly předem dané své kapitány, Lukáše Palyzu a Jaromíra Bohačíka, z nichž každý si k sobě vybral další čtyři spoluhráče do základní pětky. Zbytek týmů pak vybrali jeho trenéři, nymburský Oren Amiel a pardubický Levell Sanders.
Zápas začala trojka Bohačíka, poté šli do vedení Mazáci, ale Mladé pušky především díky Douglasovi vedly po pěti minutách 16:17. Poté se trojkou prosadil i děčínský Klinton Carlson (16:20), ale Švrdlík vzápětí vyrovnal a následně další Válečník, Pomikálek, smečí otočil na 22:20. A pravě Tomáš Pomikálek se výrazně podepsal na vedení Mazáků 39:31 po první čtvrtině. Ve druhé se bodově prosadil i třetí hráč BK ARMEX Děčín, Lamb Autrey, který hájil dres Mazáků. A ti i díky dvěma závěrečným smečím Pomikálka vyhráli poločas 67:64. Ve třetí čtvrtině dal Devont Wallace jako historicky prvnímu hráč koš z mety u půlící čáry, který platil za pět bodů. O pár minut později mu odpověděl Jakub Šiřina a Mazáci tak vedli před poslední periodou 102:95. V ní začalo jít už do tuhého, obrany se postupně uzavíraly a bylo vidět, že vyhrát chtějí oba celky. Mazáci si stále udržovali mírné vedení, po trojce Bohačíka ale bylo vyrovnáno na 133:133. Vedení zpět na stranu Mazáků strhl dvěma body Autrey, ale vzápětí Dunans dal koš s faulem. Poslední střela Autreyho pak už cíl nenašla a Mladé pušky tak vyhrály 135:136 a získaly prémii v podobě hodinek Lotus z limitované série.
Díky aktivitě hráčů se za 38 smečí a 3 alley-oopy vybralo po započtení DMS a příspěvků od fanoušků 32 300 Kč na charitativní projekt Bez Faulu.

Mazáci – Mladé pušky 135:136 (39:31, 67:64, 102:95)
Body Mazáků: Walton 28, Pomikálek 22, Hruban 18, Švrdlík 14, Autrey 10, Marko 9, Palyza 8, Pumprla 6, Vukosavljevič 6, Stanojevič 5, Širina 5, Houška 4
Body Mladých pušek: Douglas 26, Dunans 25, Bohačík 17, Canda 16, Šafarčík 12, Carlson 11, Sehnal 8, Pecka 8, Roby 6, Wallace 5, Puršl 2.

Součástí All Star Game Kooperativa NBL byly samozřejmě také dovednostní soutěže ve smečování, trojkové střelbě a hře jeden na jednoho.
Ve trojkové střelbě skončil nás Lamb Autrey na 4. místě, ve hře jeden na jednoho se Klinton Carlson dostal do semifinále, kde podlehl pozdějšímu vítězi Javontemu Douglasovi z BK Olomoucko.