Zápasy

BK Armex Děčín vs BK Opava

03.11.2018 18:00BK | Tisk | Přejít zpět

Informace o utkání

100:79 (27:29 49:42 76:59)
8.
ARMEX Sportcentrum
Jan Baloun, Martin Kučírek, Tomáš Linhart
Volejník Pavel
Zobrazit

Porovnání hlavních ukazatelů

Kooperativa NBL po 7. koleBK Armex DěčínBK Opava 
Celkové skóre:586:534532:513 
Průměr bodů daných:83.788.7 
Průměr bodů obdržených:76.385.5 
Rating:93.794.7 
Střelba celkem:48.4%42.1% 
3 body:30.5%32.4% 
TH:66.9%72.4% 
Asistence:17.419.0 
Doskoky celkem:41.340.5 

Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "V sobotu nás čeká velké utkání,protože přijede vicemistr z Opavy. A nejen to, přijede účastník ligy mistrů, takže hrát proti týmu s takovou reputací je vždy velká výzva. Síla Opavy je nejen v individuálních dovednostech, inteligenci a talentu jednotlivých hráčů, ale především v sehranosti v kombinační hře, kterou díky dlouholeté práci trenéra Czudka a minimálním hráčským změnám, mají všichni zautomatizovanou do puntíku. To je obrovská výhoda soupeře a logicky za tuto dlouholetou koncepční práci sklízí plody. Proto musíme být v tomto utkání velmi precizní a přesní ve čtení a exekuci naší hry, odhodlaní a bojovní na obou polovinách hřiště a herně disciplinovaní v jakémkoliv okamžiku. Pak věřím, že můžeme uspět."
Lamb Autrey, křídlo BK ARMEX Děčín: "Opava je silný tým, který přijede připraven hrát. My se ale nesmíme příliš soustředit na soupeře, ale abychom získali výhru, musíme hrát čtyřicet minut minut našeho basketbalu. Těším se, že uvidím halu plnou Válečníků!"

Komentář k soupeři

Preview před 8. kolem Kooperativa NBL, BK ARMEX Děčín - BK Opava

Ryze český tým, držitel stříbrné medaile z loňského ročníku Kooperativa NBL a současný účastník Ligy mistrů. Ano, je to tak, do Děčína přijíždí Opava.
Slezané patří v posledních letech ke špičce české soutěže, a v minulých pěti ročnících byli vždy v play-off. Nejvydařenější byla loňská sezóna, kdy obsadili po základní části 3. místo, ve čtvrtfinále vyřadili Olomoucko, v semifinále deklasovali Pardubice 4:1 na zápasy a až ve finále nestačili na suverénní Nymburk. 
Tento výsledek je pak poslal do Champions League, kde začali skupinu B překvapivým domácím vítězstvím nad francouzským Nanterre 74:67. V dalších třech zápasech sice už prohráli, když nestačili na švýcarský Fribourg Olympic 97:79, následně padli doma s italskou Umana Reyer Venezia 72:90 a naposled v úterý na půdě izraelského vicemistra UNET Hapoel Holon 88:72, kdy ale 35 minut drželi naději na výhru. Každopádně zkušenosti z těchto těžkých zápasů dělají Opavu ještě silnější.
Tým trenéra Petra Czudka je složen pouze z českých hráčů, kteří bez větších změn hrají společně již několik sezón a sehranost je jednou z největších zbraní Opavy. Před novým ročníkem KNBL odešel pouze Kryštof Vlček, jenž ovšem zůstal u týmu, nově jako asistent trenéra. Jeho místo pak nahradil křídelník Jan Švandrlík, který působil v Plzni.
V KNBL se Opavě letos daří zatím jen na domácí palubovce, kde postupně porazila Kolín, Ústí nad Labem, Královské sokoly a Svitavy, naopak venku padla v Nymburku a naposledy v Prostějově s Olomouckem 91:90, když inkasovala v poslední vteřině koš po neproměněných šestkách domácího Dunanse (nejlepší střelci Opavy: Bujnoch 22, Kouřil 17, Šiřina 16).
Bodovým lídrem Opavy je rozehrávač Jakub Šiřina (16,8 bodu na zápas), za ním je pak Václav Bujnoch (15,3) a Radim Klečka (11,7). Nebezpeční pro koš soupeře jsou ale všichni hráči.

Komentář po zápase

Třetí stovka Válečníků, oslabená Opava však kousala

Základní sestavy
Děčín: Šiška, Kroutil, Ježek, Carlson, Grunt
Opava: Dragoun, Kouřil, Jurečka, Zbránek, Švandrlík

Basketbalisté Děčína mají na svém kontě další domácí výhru se stovkovým razítkem. Tentokrát si vyšlápli na loni stříbrnou Opavu, která však přijela bez čtyř svých klíčových hráčů. Slezanům chyběli rozehrávači Šiřina s Klečkou a pivoti Gniadek s Bujnochem, což bylo samozřejmě citelné oslabení. 
Přesto museli být Válečníci ostražití, což se potvrdilo hned v první čtvrtině, kdy úvodní body sice obstaral děčínský pivot Grunt, ale pak chytil střeleckou slinu opavský Zbránek a deseti body v řadě ukázal, na koho si musí Válečníci dávat pozor. Ti své body rozložili na více hráčů, přesto po pěti minutách a trojce Kouřila prohrávali 10:13. Feštr trojkou vyrovnal, ale hosté si udržovali neustále mírný náskok, který byl největší tři minuty před přestávkou, kdy se další opavskou trojkou blýskl Švandrlík - 22:26. Pak sice Carlson pěti body otočil na 27:26, ovšem konec čtvrtky patřil opět Zbránkovi, který zaznamenal tři body a upravil na 27:29. Úvodní body druhé desetiminutovky trefil opět domácí Grunt, jenž odpověděl i na koš Bukovjana - 31:31. Pak naši díky trefám Autreyho a Krakoviče poprvé získali trochu výraznější vedení 38:33, to ovšem uvolněně hrající soupeř brzy smazal, a po další trojce ostrostřelce Švandrlíka vedl 38:39. Proti tomu byli ale Pomikálek s Carlsonem, poté trefil trojku i dnešní narozeninový oslavenec Šiška a bylo to 46:39. Hostující Kouřil sice vzápětí odpověděl rovněž trojkou, jenže ani Autrey se nemýlil při střele za tři body a poločas skončil 49:42.
Druhé dějství začalo pěkně zhurta protože Carlson dal trojku, na tříbodovou trefu Zbránka odpověděl Autrey dvěma body, ovšem Švandrlík kontroval další trojku - 54:48. Pak však přišly dobré chvíle Válečníků, když Grunt dal koš, po něm se blýskl Carlson tříbodovou akcí, stejný hráč o chvíli později získal blok a po zisku Šišky a jeho přihrávce zvýšil na 61:48. Následně Feštr trojkou upravil na 64:48 a Děčané se nasměrovali k vítězství. Po trojce Kroutila a smeči Pomikálka to bylo již 69:51, čtvrtinu pak uzavřelo pět bodů Autreyho - 76:59. V závěrečné periodě se dlouho střelcům na obou stranách nedařilo, až po takřka třech minutách trefil Kouřil trojku, ovšem Pomikálek ihned přispěchal s odpovědí a zasmečoval - 78:62. Válečníci se dostali v této fázi do pohody, a po další smeči Pomikálka s faulem se rozdíl vyšplhal na 89:69, poté dokonce na 91:69. Chvilkovou ztrátu koncentrace domácích ovšem hosté ihned potrestali a snížili - 91:76. Jenže v posledních minutách Děčané opět zabrali a Ježek dlouhou dvojkou v poslední vteřině upravil na krásných 100:79. Tato výhra posunula Válečníky na 2. místo v průběžné tabulce.
Válečníci měli hned pět dvojciferných střelců, z nichž nejlepší byl Carlson s 18 body, který svůj jistý střelecký večer vyšperkoval ještě 4 bloky. Hráčem utkání byl ale zvolen Lamb Autrey, který dal 17 bodů, k tomu měl 8 doskoků a 7 asistencí. Své letošní dosavadní maximum - 13 bodů - nastřílel Pomikálek, Grunt zaznamenal 10 bodů, když proměnil všech pět svých střel a Šiška si dal k narozeninám dárek v podobě 10 bodů, 7 asistencí a 6 doskoků. Děčané výborně stříleli za dva body, ani trojková střelba nebyla špatná, měli více doskoků, ale především asistencí (28:13). Ovšem největší rozdíl byl v ratingu obou celků - 132:60!
Opava se opírala především o trojkovou střelbu, když Švandrlík dal 6 trojek z 9 pokusů (!), Zbránek přidal čtyři trojky z 10 střel a Kouřil tři z šesti. Hosté však výrazně zaostali ve dvojkové střelbě. Nejlepší ze Slezanů byl Zbránek s 24 body, Švandrlík přidal 22 a Kouřil 14 bodů. Pro zranění nedohrál Dragoun.  

Trenéři po utkání
Petr Czudek, BK Opava: „V prvé řadě gratulace Pavlovi a jeho týmu, odehráli velmi dobrý zápas. My jsme měli dobrý vstup, první čtvrtka byla dobrá, ale už tam se projevovaly chyby, které jsme dělali mentálně a byla otázka času, kdy to začne soupeř trestat. Pokud chcete vyhrát v Děčíně, musí všichni hráči podat koncentrovaný výkon, což se nepovedlo, někteří jako by tu ani nebyli a pak z toho byly i zdravotní problémy. To je ale věc, co se učíme - koncentrace na každý zápas. Někteří mají hlavy v oblacích a pak je těžké podat alespoň průměrný výkon. Děčín nás ve druhém poločase rozebíral, i dva hráči byli schopní nás vykombinovat a dát koš. Padesát jedna bodů za poločas svědčí o tom, že náš problém byl v obraně. Hořeli jsme jeden na jednoho a nebyli jsme schopni soupeře zastavit.“
Pavel Budínský, BK ARMEX Děčín: „Děkuji za gratulaci. Chci zdůraznit, že Opava přijela okleštěná o klíčové hráče, na něž jsme se připravovali více. To bylo cítit hned v úvodu, kdy Opava měla uvolněné ruce, hrála s chladnou hlavou, hrála dobře a dostali jsme dvacet devět bodů v první čtvrtině. Udělali jsme rychlé korekce, investovaná energie do čtyřiceti minut, lepší lavička, dobrá spolupráce.. Dali jsme sto bodů, což je pro nás dobrá vizitka. Někteří hráči nás trestali velmi nekompromisně - Zbránek a Švandrlík. Celkově však můžeme být spokojení, ač Opava nebyla v nejsilnější sestavě, protože hraje Champions League. My se zas musíme soustředit na Alpe Adria Cup, protože už ve středu hrajeme s Körmendem.“
 
Hráči po utkání
Lukáš Bukovjan, rozehrávač BK Opava: „My jsme přijeli do Děčína bez čtyř klíčových hráčů potrápit domácí. První poločas se nám to dařilo, chtěli jsme zlepšit obranu a útočný doskok, což se nám nepovedlo a dostávali jsme koše s fauly. Snažili jsme se Děčín zastavit, měnili jsme obrany, ale soupeř naši obranu rozebíral a prohráli jsme."
Lamb Autrey, křídlo BK ARMEX Děčín: „Toto jsou zápasy, na které se opravdu těšíte. Opava je zkušený a výborný tým, hraje Champions League a museli jsme podat čtyřicet minut koncentrovaného výkonu. Hosté přijeli připraveni hrát, nikdy se nevzdávají, takže jsme věděli, že musíme hrát také tvrdě a držet náš styl basketbalu, který po nás trenér chce. Chceme se soustředit na tým, dělat věci správně, přišli jsme a vyhráli. Gratuluji Opavě k výkonu a mým spoluhráčům k výhře.“                       

BK ARMEX Děčín - BK Opava 100:79 
Body Děčína: Carlson 18 (3x 3, 5 doskoků, 4 bloky), Autrey 17 (3x 4, 7 asistencí, 8 doskoků), Pomikálek 13, Grunt 10, Šiška 10 (2x 3, 7 asistencí), Feštr 9 (3x 3), Kroutil 7 (1x 3, 7 doskoků, 4 asistence), Ježek 6, Krakovič 4, Žikla 4, Landa 2.
Body Opavy: Zbránek 24 (4x 3), Švandrlík 22 (6), Kouřil 14 (3x 3, 4 asistence), Slavík 8, Dragoun 4, Jurečka 3 (1x 3), Bukovjan 2, Kvapil 2 (6 doskoků), Štěpánek 0. 
Střelba za 2 body 26/38:13/41, za 3 body 12/31:14/35, TH 12/19:11/16. Doskoky 41:35 (útočné 11:12), asistence 28:13, ztráty 12:10, fauly 17:22.

Nejlepší hráč: Lamb Autrey     
    
Diváků: 960   

Čtvrtiny: 27:29, 22:13, 27:17, 24:20

Technický zápis

BK ARMEX Děčín PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
2 Carlson K. 23:46 5/4 4/3 2/1 0 5 5 4 1 1 3 2 1 24 18
3 Žikla D. 6:54 3/2 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 3 4
5 Pomikálek T. 23:02 6/4 5/0 6/5 1 3 4 0 4 0 1 4 0 16 13
8 Grunt P. 22:12 5/5 0/0 0/0 0 1 1 0 2 0 1 1 0 13 10
9 Šiška O. 22:08 2/2 6/2 0/0 2 4 6 0 7 2 2 2 2 19 10
12 Landa R. 11:16 2/0 2/0 2/2 1 0 1 0 0 0 0 3 3 -1 2
13 Kroutil F. 22:48 2/1 4/1 2/2 1 6 7 0 4 0 1 2 0 15 7
18 Autrey L. 29:12 6/4 4/3 0/0 3 5 8 0 7 0 3 1 1 26 17
24 Ježek Š. 14:55 3/2 0/0 4/2 1 1 2 0 2 0 0 3 4 6 6
28 Krakovič J. 8:32 3/2 0/0 3/0 2 2 4 0 1 1 1 2 1 6 4
44 Feštr L. 15:05 1/0 6/3 0/0 0 3 3 0 0 0 0 1 4 5 9
40:00 38/26 31/12 19/12 11 30 41 4 28 4 12 22 17 132 100
68.4% 38.7% 63.2%
BK Opava PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
4 Dragoun R. 13:15 3/1 3/0 3/2 1 0 1 0 1 0 0 2 3 -1 4
7 Bukovjan L. 19:48 2/1 1/0 0/0 1 0 1 0 2 1 2 2 0 4 2
8 Švandrlík J. 33:36 3/2 9/6 2/0 0 5 5 0 2 1 0 2 3 23 22
9 Zbránek F. 25:14 9/4 10/4 5/4 2 3 5 0 0 0 0 4 2 19 24
12 Kvapil M. 19:27 4/1 1/0 0/0 0 6 6 0 0 0 3 0 5 -4 2
20 Štěpánek J. 9:38 2/0 1/0 0/0 1 0 1 0 3 0 0 1 1 1 0
21 Kouřil R. 32:36 11/1 6/3 4/3 2 4 6 0 4 2 1 4 3 12 14
23 Jurečka L. 27:35 2/0 3/1 0/0 0 3 3 0 1 0 1 0 1 1 3
33 Slavík J. 18:51 5/3 1/0 2/2 2 0 2 0 0 0 0 2 4 5 8
40:00 41/13 35/14 16/11 12 23 35 0 13 4 10 17 22 60 79
31.7% 40.0% 68.8%

Video

Fotografie

1983x  | BK | Tisk | Přejít zpět

Krátké zprávy

Fotografie týdne

SANEX CZ NF U12

Kooperativa NBL 2019/20

Základní část

#TýmyK+-%
1.Kingspan Královští sokoli0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.BK JIP Pardubice0000
4.USK Praha0000
5.SLUNETA Ústí nad Labem0000
6.BK Opava0000
7.Olomoucko0000
8. Basket Brno0000
9.NH Ostrava0000
10.ERA Basketball Nymburk0000
11.BK ARMEX Děčín0000
12.GEOSAN Kolín0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit