Zápasy

BK Armex Děčín vs DEKSTONE Tuři Svitavy

09.04.2018 18:00BK | Tisk | Přejít zpět

Informace o utkání

80:92 (13:27 33:49 60:72)
1.
ARMEX Sportcentrum
Hruša Petr, Baloun Jan, Blahout Petr
Ringsmuth Zdeněk
Zobrazit

Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "Utkání číslo jedna a dva čtvrtfinálové série se svitavskými Tury se bude hrát na naší palubovce, za což jsme samozřejmě rádi. Ale je třeba si uvědomit, že to samo o sobě výhry z tohoto dvojboje nezajistí. Myslím, že v těchto utkáních se bude rozhodovat v každém útoku a v každé obraně, protože jinak se play-off nehraje. Osobně se moc těším a doufám, že i naši fanoušci, které budeme potřebovat víc, než kdykoliv před tím."
Lukáš Feštr, rozehrávač BK ARMEX Děčín: "Čeká nás první utkání této série. Play-off je úplně jiná soutěž, než základní část. Bude to ještě více psychicky a fyzicky náročné, ale my jsme odhodláni v tomto zápase i v celé sérii uspět a uděláme pro to cokoliv. Doufám, že bude plný dům a diváci nás poženou od první do poslední minuty, abychom si na konci utkání mohli všichni společně odškrtnout úvodní vítězství."
Pavel Houška, pivot BK ARMEX Děčín: "Čeká nás série těžkých utkání s kvalitním soupeřem, kterým Svitavy bezpochyby jsou. Svou kvalitu prokázaly v základní části a myslím, že naše vzájemná konfrontace, bude pro diváky velice atraktivní, jelikož nelze předem říct, kdo z ní vzejde vítězně. Já osobně doufám, že využijeme výhody domácího prostředí, a že to bude ten rozhodující faktor v této sérii."

Komentář k soupeři

Preview před 1. a 2. zápasem čtvrtfinále BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy

Po 22 kolech základní a 10 kolech nadstavbové části přichází vrchol letošní Kooperativa Národní basketbalové ligy mužů. Play-off startuje čtvrtfinálovými sériemi, které se stejně jako loni budou hrát na čtyři vítězství, takže při maximálním počtu zápasů mezi jednotlivými celky bude k vidění až sedm duelů!
Válečníci obsadili po dlouhodobé části 4. místo za 17 výher a 15 porážek, což znamená že ve vyřazovacích bojích je na úvod čeká pátý tým tabulky, ambiciózní Svitavy. Ty si splnily předsezónní cíl, kterým byl postup do nadstavbové skupiny A1 a nyní se budou pokoušet posunout svůj nejlepší klubový výsledek ještě dál.
Týmy Děčína a Svitav se v této sezóně potkaly již pětkrát a pro jejich vzájemné duely platí "můj dům, můj hrad". Děčín vyhrál v ARMEX Sportcentru dvakrát, Tuři slavili na své palubovce třikrát, protože jako pořadatel Final four Českého poháru porazili naše ještě v boji o 3. místo. Je zajímavostí, že Svitavští už dlouho nevyhráli venku, naposledy 30. listopadu v Olomoucku. 
Oba celky zakončily nadstavbovou skupinu A1 domácími zápasy, ve kterých se jim ale vedlo rozdílně. Válečníci sice dlouho tahali za delší provaz v utkání s druhými Pardubicemi, ale nakonec padli 65:71, naopak Tuři porazili třetí Opavu 87:77 (nejlepší střelci Svitav: Kerr 15, Jelínek 15, Slezák 14).
Svitavský tým bodově táhne trojkař Pavel Slezák, který v průměru dává 14,1 bodu na utkání. "Motorem" mužstva je ale Američan Garret Kerr, jenž střílí v průměru 12,3 bodu, doskakuje téměř 9 míčů a má 3 asistence na zápas. Také je minutově nejvytěžovanějším hráčem. Třetím dvojciferným střelcem je rozehrávač Roman Marko (10,0 bodu + 6,2 asistence). Soupeři si ale musí dávat pozor také na americké duo Smithson (9,5) a Roseboro (9,2), radno není dávat prostor ale ani Puršlovi (8,1) a exděčínským Jelínkovi (7,7) a Striovi (6,2). 

Instruktážní video od hráčů naleznete na TOMTO ODKAZU.

Vzájemné zápasy v základní části KNBL:
BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy 83:81
Nejlepší střelci: Pomikálek 15, P. Houška 15, Šiška 13 - Kerr 18, Roseboro 17, Slezák 14.
DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín 83:69
Marko 16, Slezák 16, Kerr 15 - P. Houška 18, Šiška 13, Pomikálek 11.

Vzájemné zápasy ve sk. A1:
BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy 72:50
Šiška 15, Pomikálek 14, J. Houška 13 - Roseboro 10, Smithson 8, Petway 6.
DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín 86:66
Teplý 17, Smithson 13, Kerr 10, Petway 10 - Pomikálek 12, Kroutil 10, P. Houška 10.

Vzájemný zápas o 3. místo v ČP mužů:
DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín 81:65
Slezák 21, Roseboro 14, Kerr 14 - Pomikálek 14, Feštr 12, P. Houška 9.

Termíny čtvrtfinále Děčín - Svitavy: BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy (pondělí 9. dubna a úterý 10. dubna, vždy v 18.00), DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín (pátek 13. dubna v 18.00, sobota 14. dubna v 19.00), *BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy (středa 18. dubna, 18.00), *DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín (sobota 21. dubna), *BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy (úterý 24. dubna, 18.00).
*případná možná utkání dle stavu série

Další čtvrtfinálové dvojice a termíny prvních zápasů: ČEZ Basketball Nymburk - GEOSAN Kolín (9. 4., 18.30), BK JIP Pardubice - Sluneta Ústí nad Labem (11. 4., 18.00), BK Opava - BK Olomoucko (11. 4., 18.00).

Komentář po zápase

Válečníci prohrávají ve čtvrtfinále 0:1

Základní sestavy
Děčín: Šiška, Ježek, Pomikálek, Krakovič, P. Houška
Svitavy: Marko, Slezák, Kerr, Jelínek, Petway

Basketbalisté Děčína hned prvním utkání čtvrtfinále se svitavskými Tury neuhájili domácí prostředí a prohrávají v sérii hrané na čtyři vítězství 0:1.
Válečníkům se absolutně nepovedl vstup do zápasu, kdy dvakrát ztratili míč a soupeř se ujal vedení trojkou Slezáka. A tato trefa nabudila hosty k perfektnímu výkonu, který mimo jiné přinesl další tři trojky a vedení po pěti minutách 0:14! Teprve pak se na straně domácích trefil Šiška, ale Kerr přidal koš s faulem, Marko trefil pátou trojku Svitav a bylo to 2:20. Hrůzný úvod pak naši přece jen trochu smazali, když P. Houška zaznamenal sedm bodů v řadě, ale koncovka opět patřila Svitavským: Smithson dal čtyři body a Teplý zaznamenal šestou trojku svého týmu - 13:27. Ve druhé čtvrtce Válečníci zlepšili svoji hru v útoku, ale stále se jim nedařilo v obraně, a tak si hosté udržovali pohodlné dvouciferné vedení, které bylo po čtyřech bodech exděčínského Jelínka 22:40. Pak domácí zabrali a snížili na 29:40, ale trojka Marka v závěru první půle opět zvýšila bodový polštář Svitav na 33:49.
Druhou půli zahájila trojka děčínského Halady, jenže na druhé straně ihned stejnou mincí kontroval Marko, na další dva body Halady pak odpověděl Jelínek, takže rozdíl ve skóre byl stále stejný - 38:54. Tuři si i nadále pomáhali úspěšnými trojkami a vždy dokázali odpovědět na děčínský zásah, takže po pěti minutách byl stav 46:64. Ve druhé polovině této periody padlo více bodů přece jen do koše Svitavských, a po závěrečných střelách P. Houšky a Feštra to bylo před poslední desetiminutovkou 60:72. Navíc hned v úvodu poslední periody dal P. Houška další dva body a zdálo se, že by Válečníci mohli ještě vývoj zdramatizovat - 62:72. Jenže na druhé straně ihned kontroval Teplý a Marko přidal trojku - 62:77. Pak přišla bojovná pasáž, kdy se skóre neměnilo dlouhé tři minuty, naopak oba týmy faulovaly nebo dělaly ztráty. Pak Marko jednou šestkou a Pomikálek trojkou zlomili střelecké trápení svých celků a naši se ještě jednou nadechli k náporu, který především díky bodům Pomikálka přinesl snížení na 76:86. Po šestkách Kroutila to bylo dokonce 78:86, ale to už do konce duelu zbývala jen minuta a hosté si výhru vzít nenechali. Naopak ji díky trestným hodům navýšili na 80:92.
O porážce Děčína rozhodl především začátek duelu, menší procentuelní úspěšnost při střelbě za dva, ale především za tři body, a slabá obrana. "Útok i obrana jdou ruku v ruce. V útoku jsme nebyli produktivní, a to se pak odrazí v obraně. Nedařilo se nám v mezihře, byli jsme nedůrazní a nespolupracovali jsme," povzdechl si kouč Děčína, Pavel Budínský.
Svitavy bodově táhli Jelínek a Marko, který dal čtyři trojky z pěti, měl 5 doskoků, 7 asistencí a 4 zisky, a zcela po zásluze se stal hráčem utkání. Dvojcifernými střelci byli ale také Kerr, Slezák a Petway. Na straně Děčína byli nejlepší P. Houška a Feštr, po deseti bodech zaznamenali Pomikálek a Šiška. 
 

Trenéři po utkání
Lubomír Růžička, DEKSTONE Tuři Svitavy:
"Rozhodl úvod utkání. My jsme přicestovali o den dřív, abychom si nastavili hlavu. Přistoupili jsme k tomu velmi dobře, vytvořili jsme si polštář, který jsme po zbytek utkání drželi. V prvním poločase nás podržela dobrá obrana, vyrovnali jsme se Děčínu na doskoku, kde když se vyrovnáme, můžeme s Děčínem hrát. Také rozhodlo lepší procento za tři body, vytvářeli jsme si dobré střelecké pozice. Stav je 1:0, ale myslím, že série bude dlouhá. Jsme rádi za vítězství, ale nesmíme ho přeceňovat." 
Pavel Budínský, BK ARMEX Děčín: "Gratuluji Turům k výhře. Hrát první utkání a brát si druhý time-out za stavu 2:20 byl pro nás špatný úvod. Byla na nás vidět tíha okamžiku, kdy začínáme sérii doma, a to jsme neunesli. Hráli jsme naivní obranu, Svitavy ukázaly, v čem jsou dobré, a to je produktivita ve střelbě, hlavně za tři. V poločase byl rozdíl v trojkách - my jedna trojka z dvanácti a Tuři osm z patnácti. Klíčem byl také rozdíl ve hře rozehrávačů. Roman Marko skvěle řídil tým a také dobře střílel. My jsme věděli, že musíme doskakovat, máme dvanáct útočných proti třem svitavským, ale to souvisí s procentem střelby. Na to, jak jsme bídně hráli, jsme prohráli o dvanáct. Někdy "zapaříme" dobrou střelu i zpod koše, přecházíme střelu, takhle se v play-off nehraje. Snažili jsme se bojovat a něco s tím udělat, ale Svitavy si to už pohlídaly. Prohráváme 0:1, zítra je tady další duel, my se musíme dobře vyspat a zítra hrát jinak."

BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy 80:92
Body Děčína: P. Houška 18 (2x 3), Feštr 16 (1x 3, 6 asistencí), Šiška 10 (5 ztrát), Pomikálek 10 (2x 3, 7 doskoků), Halada 7 (1x 3), Bažant 5 (1), Kroutil 4, Grunt 2, Ježek 2, Krakovič 2, Landa 2.
Body Svitav: Jelínek 18 (2x 3, 6 doskoků), Marko 17 (4x 3, 7 doskoků), Kerr 12 (1x 3, 6 doskoků), Slezák 12 (4x 3), Petway 11 (1), Teplý 9 (1), Smithson 8, Stria 4, Puršl 1, Kovář 0, Roseboro 0.
Střelba za 2 body 21/43:17/29, za 3 body 7/28:13/25, TH 17/22:19/27. Doskoky 36:36 (útočné 12:3), asistence 14:15, ztráty 11:12, fauly 26:21.

Nejlepší hráč: Roman Marko   
    
Diváků: 960

Čtvrtiny: 13:27, 20:22, 27:23, 20:20

Technický zápis

BK ARMEX Děčín PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
5 Pomikálek T. 29:22 2/1 5/2 2/2 2 5 7 2 2 0 1 2 4 14 10
7 Halada F. 19:34 2/1 4/1 2/2 2 2 4 0 1 1 0 4 4 9 7
8 Grunt P. 12:41 4/1 2/0 0/0 0 2 2 0 1 0 0 0 1 -1 2
9 Šiška O. 17:15 7/4 3/0 4/2 1 1 2 0 0 1 5 4 3 1 10
10 Houška P. 22:30 6/5 2/2 2/2 3 2 5 0 0 0 1 1 1 21 18
12 Landa R. 9:17 1/0 1/0 2/2 1 2 3 0 0 0 1 2 5 -1 2
13 Kroutil F. 13:36 1/1 1/0 2/2 1 0 1 0 1 0 0 2 2 5 4
15 Houška J. 8:46 5/1 1/0 0/0 0 1 1 0 0 0 1 0 2 -5 2
23 Bažant L. 14:31 3/1 2/1 0/0 0 0 0 0 0 2 0 2 1 5 5
24 Ježek Š. 15:51 0/0 1/0 5/2 1 3 4 0 1 0 1 2 0 4 2
27 Krakovič J. 14:39 1/1 2/0 0/0 0 1 1 0 2 0 0 1 1 3 2
44 Feštr L. 21:55 11/5 4/1 3/3 0 0 0 0 6 1 1 1 2 12 16
40:00 43/21 28/7 22/17 12 24 36 2 14 5 11 21 26 73 80
48.8% 25.0% 77.3%
DEKSTONE Tuři Svitavy PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
4 Petway B. 26:52 6/3 2/1 4/2 1 4 5 1 1 0 1 4 5 10 11
8 Marko R. 32:17 1/1 5/4 4/3 0 5 5 0 7 4 1 5 4 31 17
10 Smithson B. 16:37 4/3 1/0 4/2 0 2 2 0 1 0 0 4 3 8 8
11 Kotásek E. 0:38 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Teplý T. 16:34 1/1 3/1 4/4 0 0 0 0 0 0 0 3 2 8 9
20 Puršl Š. 8:10 1/0 0/0 2/1 1 2 3 0 0 0 1 1 1 1 1
21 Kovář L. 3:11 1/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 -1 0
22 Jelínek J. 23:07 6/5 2/2 3/2 0 6 6 1 1 0 2 3 3 22 18
25 Slezák P. 27:33 2/0 9/4 0/0 0 2 2 1 1 0 2 2 0 9 12
33 Stria L. 8:46 1/1 0/0 3/2 0 1 1 0 1 0 0 1 0 6 4
35 Roseboro B. 4:07 1/0 0/0 0/0 0 1 1 0 1 0 2 0 0 -1 0
66 Kerr G. 32:04 5/3 3/1 3/3 1 5 6 0 2 2 2 3 3 16 12
40:00 29/17 25/13 27/19 3 33 36 3 15 6 12 26 21 113 92
58.6% 52.0% 70.4%

Video

Fotografie

1804x  | BK | Tisk | Přejít zpět

Fotografie týdne

bezfaulu.cz

Kooperativa NBL 2018/19 Nastavba

skupina A1/A2

#TýmyK+-%
1.ČEZ Basketball Nymburk29290100
2.DEKSTONE Tuři Svitavy2920969
3.Olomoucko29181162
4.BK JIP Pardubice29161355
5.SLUNETA Ústí nad Labem29161355
6.BK ARMEX Děčín29141548
7.BK Opava29141548
8.egoé Basket Brno29101935
#TýmyK+-%
1.USK Praha28111739
2.GEOSAN Kolín28101836
3.NH Ostrava2882029
4.Kingspan Královští sokoli2862221

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.0Autrey L.20.2
Carlson K.11.3Carlson K.14.8
Šiška O.9.4Pomikálek T.9.4
Pomikálek T.9.1Šiška O.8.4
Feštr L.8.2Grunt P.7.5

DoskokyAsistence
Autrey L.7.9Šiška O.3.3
Carlson K.5.4Autrey L.3.2
Pomikálek T.4.7Feštr L.1.8
Grunt P.3.5Kroutil F.1.8
Landa R.3.5Carlson K.1.4

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit