Zápasy

BK Armex Děčín vs BC GEOSAN Kolin

11.04.2017 18:00JD | Tisk | Přejít zpět

Informace o utkání

74:60 (23:8 38:28 63:40)
1.
ARMEX Sportcentrum
Robert Vyklický, Petr Hruša, Jan Baloun
Vladimír Zelinka
Zobrazit

Porovnání hlavních ukazatelů

Kooperativa NBL po 0. koleBK Armex DěčínBC GEOSAN Kolin 
Celkové skóre:2453:25102554:2695 
Průměr bodů daných:76.779.8 
Průměr bodů obdržených:78.484.2 
Rating:80.087.9 
Střelba celkem:43.2%46.0% 
3 body:32.3%31.4% 
TH:70.5%78.0% 
Asistence:15.816.5 
Doskoky celkem:34.732.7 

Zranění hráčů před utkáním

Filip Kroutil laboruje s poraněným kotníkem z tréninku a jeho start je nejistý.

Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "Nejdůležitější část sezóny je tady a v prvním kole se potkáme s Kolínem. K tomu, abychom postoupili do dalšího kola, ho musíme porazit čtyřikrát, k čemuž máme sedm pokusů. Je to novum letošního ročníku a všichni jsme v očekávání, jak to bude vypadat. Náš soupeř, Kolín, byl před sezónou pasován do role černého koně, svoji skladbou je dle mého názoru velmi zkušeným a kvalitním týmem, především v útočné fázi. Co hráč, to potencionální nebezpečí pro soupeřův koš. Proto bude důležité, aby naše obrana byla maximálně funkční, důrazná a pevná. V útoku čekáme na změny obranných systémů, bude to hodně o střeleckém sebevědomí. Začínáme doma a proto je zřejmé, že tuto výhodu si chceme jednoznačně udržet."
Jakub Houška, pivot BK ARMEX Děčín: "Osobně se na play-off moc těším a mám k tomu více důvodů. Loňské play-off jsem protrpěl se zraněnou tváří, to předminulé začínal se sešroubovaným malíčkem. Letos to zatím vypadá, že jsem v plné válečnické zbroji, a tak se těším. Kolín ale nebude vůbec lehký soupeř, protože je to tým plný velmi kvalitních individualit, což dokazuje celou sezónu. Bude to velmi náročná a nezvykle dlouhá série. Když do toho dáme naše srDCe, vše podřídíme týmovému úspěchu a předvedeme podobný výkon jako na USK, kde pro nás již play-off vlastně začalo, tak nám bezmezně věřím. Moc rád bych chtěl bojovat o finále a zatím si společně s týmem půjdu, ať se děje cokoliv. Věřím také našim fanouškům, kteří nás nenechají padnout ani v tu nejdůležitější chvíli. Díky moc všem a parádně si to užijte!"

Komentář k soupeři

Preview před zápasy č. 1 a 2 čtvrtfinále BK ARMEX Děčín - Geosan Kolín

Vrchol Kooperativa Národní basketbalové sezóny mužů je tady. V úterý 11. a středu 12. dubna budou rozehrány prvními zápasy čtvrtfinálové dvojice play-off. Letošní model vyřazovací části soutěže je jiný, než v předchozích ročnících, protože se hraje na čtyři vítězství, což při maximálním využití výhody domácího prostředí slibuje až sedm zápasů! A to už je řádná porce.
Basketbalisté BK ARMEX Děčín, kteří skončili po základní části na 3. místě, uhájili tuto pozici i po nadstavbové skupině A1, což znamená, že jejich soupeřem bude šestý Kolín. Tedy stejný tým, s nímž v posledním kole skupiny A1 padli doma těsně 90:91.
Tým Predraga Benáčka skončil po základní části na 6. místě s vyrovnanou bilancí 11 výher a 11 porážek, v nadstavbové skupině A1 začal šesti prohrami v řadě, ale závěr této fáze si hráči Geosanu zpříjemnili třemi výhrami, když zvítězili v Pardubicích, doma pak přehráli USK Praha a v posledním kole udolali naše Válečníky.
Ti se v tomto duelu přesvědčili, že Kolín rozhodně není slabým soupeřem, ostatně ten byl už před začátkem celé soutěže pasován do role černého koně. Geosan sice inkasuje poměrně dost bodů, ale také umí hodně nastřílet, a v útoku je nebezpečný.
Kolínské mužstvo bodově táhnou Američan Lee Skinner (průměr na zápas 14,9 bodů a celkově 6. v pořadí užitečnosti celé soutěže), Černohorec Bojan Bakič (14,2) a další Američan Garret Kerr (13,0), který je s číslem 9,4 nejlépe doskaujícím mužem ligy. Dvojciferným střelcem je ještě také český hráč David Machač (11,1). Veliký pozor si ale musí soupeři dát rovněž na křídelníka Michala Vocetku, o čemž se v posledním vzájemném měření přesvědčil i Děčín, když od něj inkasoval 30 bodů, českého rozehrávače Adama Číže (který laboruje se svalovými problémy) a americké borce Chrise Dixona a Jimmieho Hunta.

Vzájemné zápasy v základní části KNBL:
Geosan Kolín - BK ARMEX Děčín 81:72 (nejlepší střelci: Kerr 22, Skinner 21, Bakič 16 - P. Houška 20, Pomikálek 13, Landa 10)
BK ARMEX Děčín - Geosan Kolín 80:71 (P. Houška 23, Vyoral 12, Pomikálek 10 - Skinner 19, Kerr 17, Vocetka 10, Číž 10)

Vzájemné zápasy v nadstavbové části KNBL:
Geosan Kolín - BK ARMEX Děčín 73:81 po prodl. (Skinner 15, Dixon 11, Hunt 10, Horák 10 - Palyza 13, Pomikálek 12, Vyoral 12)
BK ARMEX Děčín - Geosan Kolín 90:91 (Vyoral 18, Palyza 15, P. Houška 12, J. Houška 12 - Vocetka 30, Skinner 17, Kerr 17).

Další termíny čtvrtfinále Děčín - Kolín: Geosan Kolín - BK ARMEX Děčín (úterý 18. 4., 17.45), Geosan Kolín - BK ARMEX Děčín (středa 19. 4., 17.45). Případné další zápasy: BK ARMEX Děčín - Geosan Kolín (sobota 22. 4., 18.00), Geosan Kolín - BK ARMEX Děčín (středa 26. 4., 17.45), BK ARMEX Děčín - Geosan Kolín (sobota 29. 4., 18.00).

Další čtvrtfinálové dvojice: ČEZ Basketball Nymburk - SLUNETA Ústí nad Labem, BK JIP Pardubice - Dekstone Tuři Svitavy, USK Praha - BK Opava.

Komentář po zápase

Válečníci vedou ve čtvrtfinále 1:0 na zápasy

Základní sestavy
Děčín: Vyoral, Bažant, Pomikálek, Landa, P. Houška
Kolín: Hunt, Vocetka, Skinner, Harčár, Kerr

Trenéři obou týmů i zástupci hráčů říkali po vzájemném závěrečném utkání v nadstavbové skupině A1, které Válečníci prohráli 90:91, že čtvrtfinále play-off bude zcela jiné. A měli absolutní pravdu. Úvodní duel přinesl zcela rozdílný obrázek a parádní výkon Děčína, jenž se po přesvědčivém výkonu ujal v sérii hrané na čtyři vítězství vedení 1:0 na zápasy.
První body střetnutí sice obstaral kolínský Skinner, ale to bylo naposledy, co hosté vedli. Naši totiž skóre ihned otočili díky trojkám P. Houšky a Pomikálka na 9:2 a vedení už nepustili. Dařilo se jim jak v útoku, tak obraně, nepřesné střely soupeře doskakovali, a po slepených trojkách Palyzy vedli již 17:6. Kolínští se nemohli v útoku prosadit a nakonec první čtvrtku prohráli jasně 23:8. Ve druhé periodě se svěřenci trenéra Benáčka zmátořili a začali trochu zlobit, naši ovšem vždy v pravou chvíli zabrali a udržovali si stále dvojciferné vedení. V samém závěru prvního poločasu sice kolínští Američané Dixon a Kerr snížili na 36:28, ale poslední slovo patřilo Palyzovi, který upravil na 38:28.
Druhou půli začala trojka Bakiče po útočném doskoku Kerra a divákům trochu zatrnulo, jestli se nebude opakovat scénář z nadstavby, kdy Kolín ve druhém poločasu postupně vymazal manko a nakonec těsně vyhrál. Obavy to ale byly zcela liché. Hned vzápětí totiž dal P. Houška dva body, jeho jmenovec Jakub přidal trojku, a po trojce Vyorala to bylo 46:33. Navíc v dalších minutách se ve výborném světle představili děčínští hráči z lavičky, kteří důraznou obranou nutili soupeře k nepřesnostem a sami byli v útoku velmi nebezpeční. V defenzívě se především dařilo Ježkovi, body do koše Kolína obstarávali Krakovič s Bažantem a nůžky ve skóre se otevíraly čím dál více. Po šesti bodech Krakoviče to bylo 54:35, po čtyřech Bažanta se rozdíl poprvé přehoupl přes dvacet - 58:37. Závěr této povedené desetiminutovky pak vyšperkovali Pomikálek trojkou v poslední vteřině útoku a Krakovič ziskem a proměněným brejkem - 63:40.
"Výkon těchto hráčů mi udělal velikou radost, protože jsme řešili, zda je nesváže důležitost tohoto utkání. Vždyť třeba pro Kubu Krakoviče to je první play-off v Děčíně. Naši "dělníci" v týmu však odvedli velmi dobrou práci v obraně a přidali k tomu aktivitu v útoku. Například Krakovič ukázal několik dobrých přihrávek, skvělých rozhodnutích v útoku a držel tým i na obranném doskoku. Díky němu a dalším jsme mohli udržovat konzistentní výkon po celé utkání," chválil trenér Děčína, Pavel Budínský.
Poslední část začaly dva body Horáka, naši však ihned kontrovali, když dva body dal Palyza a Šiška, který obral o míč Vocetku, rozbouřil halu nádhernou smečí - 67:42. V dalším průběhu si Válečníci udržovali vedení okolo dvaceti bodů a tři minuty před koncem byl stav 74:54. To už bylo jasné, že Děčín vyhraje, a tak trenér Budínský dal dokonce šanci dalšímu děčínskému odchovanci, Viktoru Jezberovi. Koncentrovanost našich v závěru trochu polevila a soupeř šesti body upravil na konečných 74:60.
O výhře Děčína rozhodl bojovný výkon celého týmu, kvalitní obrana, ale přitom čistá obrana, koncentrace na doskoku a fakt, že pro koš soupeře byli nebezpeční všichni Válečníci. Soupeř se nemohl soustředit jen na vybrané hráče, což doložila třetí čtvrtka, kdy body obstarávali Krakovič, Bažant a Pomikálek. Děčínu se vůbec liché čtvrtiny povedly, naopak Kolín byl lepší v sudých, ale ne o tolik, aby ohrozil výhru domácích.
V dresu Děčína měl nejlepší mušku Pavel Houška, dvojcifernými střelci byli ještě Lukáš Palyza a Tomáš Pomikálek. Hráčem utkání byl ale zvolen Jakub Krakovič, jenž odvedl dobrou práci v útoku i obraně, doskakoval a měl i dvě asistence. Pochvalu za defenzívu zaslouží pak Šimon Ježek, nejvíce doskoků nasbíral Lukáš Bažant.
Na straně Kolína byl nejlepší uzdravený rozehrávač Adam Číž (12 bodů), po 11 bodech zaznamenali Kerr a Horák, naopak Skinner dal jen 6, Vocetka dokonce pouze 2 body.
Děčín tedy získal první vítězství, ale ještě další tři musí vybojovat, aby postoupil dál.

Trenéři po utkání
Predrag Benáček, trenér Geosan Kolín: "Děčín vyhrál zaslouženě, protože vedl necelých čtyřicet minut a měl mnohem lepší přístup k zápasu, než my. Více bojoval a více chtěl vyhrát. Tak se má hrát utkání play-off. Z naší strany to nebylo ono a náš přístup mě překvapil, protože to byla jedna velká nekoncentrovanost. To bylo vidět hned v úvodu, kdy nás Děčín potrestal třemi trojkami. Zápas se rozhodl v průběhu třetí čtvrtiny, takže domácí trenér pak mohl střídat hráče a šetřit síly na zítřejší utkání. Doufám, že zítra to bude z naší strany mnohem lepší, především v přístupu a bojovnosti."
Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "Myslím, že dnes viděli naši fanoušci jaký veliký rozdíl je mezi zápasem play-off a formálním utkáním ve skupině A1. Play-off je soutěž, kde se musí hrát tak, jak jsme hráli dnes my. Chci svým hráčům poděkovat, protože odvedli dobrou práci. O výsledku rozhodly naše liché čtvrtiny. Hned do té první jsme dali energii, snažili jsme se poctivě bránit a hrát důrazně. Třetí čtvrtka byla pak hlavním důvodem, proč jsme vyhráli. Byli jsme produktivní a dostali jsme jen dvanáct bodů. Celkově jsme za tři čtvrtiny dostali jen čtyřicet bodů, což je proti Kolínu vynikající vizitka. Ty sudé čtvrtky byly horší, ale přesto jsme soupeře nepouštěli do mezihry a oblíbených střeleckých pozic. Výhra je dobrá pro naši mentalitu i sebedůvěru. Ještě jednou chci poděkovat klukům i hráčům ,kteří vytvořili zápasu pěknou kulisu."

Hráči po utkání
Michal Vocetka, Geosan Kolín: "Zápas rozhodně rozhodla první čtvrtina, do které jsme vstoupili úplně strašidelně. Děčín se naopak chytil hned od začátku, dostal se do laufu a bylo těžké ho zastavit. Ve druhé čtvrtce jsme sice domácí trochu přibrzdili, ale naše energie prostě dnes nebyla tam, kde měla být. Je to ale jen první bod Děčína a zítra je nový zápas."
Jakub Krakovič, BK ARMEX Děčín: "Na začátku první čtvrtiny jsme dali nějaké trojky, ale důležité bylo především naše nasazení, které jsme předvedli už na USK. Myslím si, že obranou můžeme vyhrát i sérii s Kolínem a udržet ho na šedesáti bodech je dobrá vizitka. Musíme si ale uvědomit, že je to jen první výhra, sice po dobrém výkonu, ovšem zítra se bude začínat od stavu 0:0."

BK ARMEX Děčín - Geosan Kolín 74:60 
Body Děčína: P. Houška 14 (2x 3, 6 doskoků), Palyza 12 (2x 3), Pomikálek 10 (2x 3, 4 asistence), Krakovič 9, J. Houška 9 (1x 3), Bažant 8 (7 doskoků), Vyoral 4 (1x 3, 6 doskoků), Ježek 4, Šiška 4, Landa 0, Jezbera 0.
Body Kolína: Číž 12 (1x 3), Kerr 11 (1x 3, 9 doskoků), Horák 11, Machač 7 (1x 3), Skinner 6, Bakič 6 (2), Dixon 5 (1), Vocetka 2, Hunt 0, Ličartovský 0, Harčár 0, Rovenský 0.
Střelba za 2 body 21/39:16/38, za 3 body 8/26:6/22, TH 8/13:10/15. Doskoky 44:34 (útočné 15:11), asistence 18:12, ztráty 16:16, fauly 16:17.

Nejlepší hráč: Jakub Krakovič

Diváků: 960

Čtvrtiny: 23:8, 15:20, 25:12, 11:20

Technický zápis

BK ARMEX Děčín PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
4 Vyoral T. 21:56 0/0 3/1 2/1 0 6 6 0 3 1 1 1 1 10 4
5 Pomikálek T. 24:00 2/1 3/2 2/2 1 3 4 1 4 0 0 2 1 18 10
8 Jezbera V. 1:46 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 -1 0
9 Šiška O. 19:10 3/2 1/0 0/0 0 3 3 0 3 2 2 1 1 8 4
10 Houška P. 20:48 7/4 4/2 0/0 2 4 6 0 0 1 4 0 1 11 14
11 Palyza L. 22:43 5/3 6/2 0/0 2 2 4 0 2 0 3 3 1 11 12
12 Landa R. 14:49 2/0 1/0 2/0 2 0 2 0 1 0 1 1 3 -5 0
15 Houška J. 16:25 4/2 3/1 2/2 2 2 4 1 0 1 3 2 3 7 9
23 Bažant L. 20:18 6/3 3/0 2/2 3 4 7 1 1 1 0 3 0 15 8
24 Ježek Š. 21:17 4/2 2/0 1/0 0 1 1 0 2 0 1 1 2 0 4
26 Krakovič J. 16:48 6/4 0/0 2/1 1 4 5 0 2 1 1 2 2 13 9
40:00 39/21 26/8 13/8 15 29 44 3 18 7 16 16 16 89 74
53.8% 30.8% 61.5%
BC GEOSAN Kolín PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
1 Číž A. 23:57 5/4 2/1 2/1 0 0 0 0 2 0 2 2 2 9 12
2 Dixon C. 17:10 6/1 5/1 0/0 3 2 5 0 2 1 1 1 2 2 5
4 Rovenský L. 11:36 2/0 1/0 0/0 0 2 2 0 1 0 2 1 1 -2 0
5 Hunt J. 8:34 2/0 0/0 0/0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 -2 0
6 Ličartovský Š. 3:18 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Vocetka M. 22:36 4/1 3/0 0/0 0 2 2 0 0 3 2 2 2 -1 2
8 Bakić B. 19:19 1/0 4/2 0/0 0 1 1 0 2 1 1 1 3 4 6
9 Harčár P. 16:42 2/0 1/0 0/0 3 4 7 0 1 0 1 1 1 4 0
11 Machač D. 13:01 2/1 1/1 3/2 0 0 0 0 0 0 1 2 2 4 7
12 Skinner L. 19:19 5/3 0/0 0/0 0 2 2 1 1 1 1 0 0 8 6
14 Horák L. 20:06 4/3 2/0 8/5 0 4 4 0 0 1 2 4 4 8 11
33 Kerr G. 24:22 5/3 3/1 2/2 4 5 9 0 2 0 1 2 0 19 11
40:00 38/16 22/6 15/10 11 23 34 1 12 7 16 16 17 54 60
42.1% 27.3% 66.7%

Video (www.youtube.com)

Fotografie

1929x  | JD | Tisk | Přejít zpět

 

 

 

Fotografie týdne

Pozvánka na PLAYOFF 2018

Kooperativa NBL 2017/18 Nadstavba A1

#TýmyK+-%
1.ČEZ Basketball Nymburk3231163
2.BK JIP Pardubice3223955
3.BK Opava32201252
4.BK ARMEX Děčín32171549
5.DEKSTONE Tuři Svitavy32151747
6.Olomoucko32131945

Nadstavba A2

#TýmyK+-%
1.SLUNETA Ústí nad Labem32181450
2.GEOSAN Kolín32161648
3.USK Praha32161648
4.NH Ostrava32122044
5.mmcité+ Brno3292341
6.Fio banka J. Hradec3223034

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Pomikálek T.11.9Pomikálek T.14.5
Houška P.10.8Šiška O.13.5
Šiška O.10.7Houška P.12.3
Feštr L.8.1Feštr L.6.4
Ježek Š.7.2Landa R.6.1

DoskokyAsistence
Pomikálek T.5.8Šiška O.4.9
Houška P.5.0Feštr L.2.3
Landa R.4.4Ježek Š.1.8
Šiška O.4.1Pomikálek T.1.7
Halada F.3.1Houška P.1.6

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit