4.
ARMEX Sportcentrum
Neuman Ladislav, Kout Jan

Komentář k soupeři

První domácí přípravné utkání v sezóně 2018/19 přivede do Děčína nově vzniklý klub Basketball Löwen z Erfurtu! Jedná se o následovníka týmu z Gothy, který sestoupil z nejvyšší BBL, jíž hrál právě v Erfurtu a po sestupu klub zanikl.

Nový tým je složen z mladých německých hráčů doplněn o zkušeného Američana Franklina. Bez tohoto sedmatřicetiletého veterána tvoří věkový průměr družstva pouhých 19,5 roku. Trenérem celku je Florian Gut, jenž působil právě v bundesligových Gotha Rockets a je velkým motorem nového projektu.

V prvním přípravném utkání s německým BBC Coburg (rovněž ProB) zvítězili Lvi tuto neděli těsným poměrem 85:80.

Komentář po zápase

Mladíci z Erfurtu byli nuceni nastoupit pouze v osmi lidech kvůli nemocem a především zranění nejlepšího hráče týmu. I přesto vstoupili do utkání lépe a vedli 0:2 a 2:5. Poté však začali otěže utkání přebírat Válečníci, kteří do konce první desetiminutovky získali vedení 23:15. Druhá čtvrtina byla jasně v režii domácích a tomu odpovídalo i poločasové skóre 53:23. Třetí čtvrtina byla z celého zápasu nejvyrovnanější, když soupeře táhnul především nejzkušenější, již sedmatřicetiletý Franklin skončivší zápas s 21 body a 17 (z toho 7 útočných !!!) doskoky. Naopak Děčín našel skórera v Davidovi Žiklovi, který dal 4 trojky za sebou, kdy čtvrtou trefou zvyšoval na 65:29. Konečné skóre odpovídá i předváděné hře, ale soupeř se nevzdával a srdnatě se i v dané sestavě pral o co nejlepší výsledek. Především ve druhé a závěrečné části však Válečníci po získaných míčích navazovali dlouhé bodové šňůry, kterým soupeř nemohl odolávat. Do utkání nastoupilo všech 11 hráčů (chyběli Krakovič, Karlovský a Klouda).

Zápas splnil svůj účel, o dost těžší prověrka čeká Děčín v pátek a v sobotu, kdy hostí na domácí palubovce a ve Varnsdorfu rakouského mistra ECE Bulls Kapfenberg.

BK ARMEX Děčín - ECE Bulls Kapfenberg 103:54 (23:15 53:23 77:42)
Střelci DC: Pomikálek 17, Autrey 16, Kroutil 13, Žikla 12, Carlson 11, Feštr 10, Grunt 9, Ježek 8, Landa 5, Šiška 2, Skalička
Střelci Erf: Franklin 21, Wobst 11, Bode a Schiller 6, ..