TH:68.5%78.3%
Asistence:15.521.4
Doskoky celkem:38.237.4

Názor BK Děčín

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: "Opava hraje momentálně vynikající basketbal. Hrají výborně jako tým. Spoléhá na rychlý protiútok a trojkovou střelbu. Opavští hráči jsou ve velké herní a vysledkové pohodě a my se pokusíme být jim co možná nejtěžším soupeřem."
Klinton Carlson, pivot BK ARMEX Děčín: "Opava je samozřejmě skvělý tým, který letos dosud prohrál pouze s Nymburkem. Hrají velmi dobře, umí spolupracovat, jsou výborní útočně, kde je mnoho hrozeb - jsou tam střelci i playmakeři, obranně jsou také dobří. My musíme být soustředění, vložit do zápasu hodně energie a zabojovat tam o výhru."

Komentář k soupeři

Preview před zápasem 14. kola Kooperativa NBL, BK Opava - BK ARMEX Děčín

Opavští basketbalisté předvádějí v této sezóně Kooperativa NBL skvělé výkony, když doposud prohráli jediné utkání, a to s mistrovským Nymburkem. Ve zbylých duelech nedali svým soupeřům šanci díky produktivnímu útoku (v průměru dávají před 92 bodů na zápas) a kvalitní obraně (inkasují jen 73 bodů na zápas).
Kádr Opavy doznal jen minimálních změn, když odešel rozehrávač Kouřil a přišel Bratčenkov. Tým se tedy velmi dobře zná a jeho souhra dělá soupeřům veliké problémy. Opava také prodává zkušenosti z těžkých mezinárodních zápasů z loňského ročníku, kdy si vyzkoušela Ligu mistrů.
Tahounem týmu je jednoznačně rozehrávač Jakub Šiřina, který je nejvytěžovanějším hráčem, nebojí se brát střely a trefuje je. Jeho úspěšnost je 55 procent, v průměru dává 23 bodů na utkání, k čemuž přidává téměř 8 asistencí a 4 doskoky. Dvojciferným střelcem je také Václav Bujnoch (14,6) a pivot Martin Gniadek (12,1). Radno ale není dávat prostor nikomu z opavského celku, protože každý dokáže být nebezpečný pro koš soupeře.
Opava si zápas 13. kola s Hradcem Králové předehrála již 19. listopadu a domácí porazila jasně 82:104 (nejlepší střelci Opavy: Šiřina 25, Gniadek 24, Zbránek 12, Bujnoch 12). Důvodem bylo, že ve středu 11. prosince jeli Opavští do maďarského Körmendu k pátému zápasu základní skupiny C evropského poháru Alpe Adria Cup. Také v této soutěži si Opava vede velmi  dobře, domácí porazila jasně 80:100 a se čtyřmi výhrami z pět zápasů si upevnila vedoucí příčku ve skupině.

Vzájemný zápas v zákl. části:
BK ARMEX Děčín - BK Opava 63:87
Autrey 24, Pomikálek 13, Šiška 7 - Šiřina 27, Bujnoch 20, Kvapil 9, Jurečka 9.

Komentář po zápase

Opava uhájila domácí palubovku

Opava: Šiřina, Švandrlík, Zbránek, Jurečka, Gniadek
Děčín: Autrey, Kroutil, Pomikálek, Carlson, Vukosavljevič

Válečníci předvedli na půdě druhého týmu soutěže dobrý výkon, dokázali zastavit největší hvězdu domácích a celkově Slezany trápili, ale na výhru to bohužel nestačilo.
Duel zahájila trojka Pomikálka, na kterou ale ihned stejnou mincí odpověděl Švandrlík. Po útočném doskoku Vukosavljeviče a jeho dvou šestkách naši opět vedli, ale domácí rychle skóre otočili a utekli na 14:8. Proti tomu se však postavil kapitán Šimon Ježek, jenž nejprve trefil trojku, poté přidal čtyři body v řadě a Válečníci opět vedli - 14:15. V závěru první čtvrtky však domácí Štěpánek čtyřmi body strhl vedení zpět na stranu Opavy - 20:17. Druhou čtvrtinu odstartovaly trestné hody Carlsona, Slezané sice opět odskočili, ale po trojce Pomikálka bylo vyrovnáno na 24:24 a vyrovnaná bitva pokračovala dál. Opavští hráči znovu  díky přesným trojkám získali výraznější vedení 37:29, jenže Děčané zabojovali, nedovolili soupeři skórovat a přitáhli se na 37:35. Poločas pak skončil 45:39
Druhou půli bodově zahájil Vukosavljevič, k němu se pak přidali Autrey a Pomikálek, který po třech minutách svojí třetí trojkou snížil na 50:48. Ještě v polovině této části to bylo stále velmi vyrovnané (56:52), bohužel pak se Děčínu přestalo střelecky dařit, do konce třetí desetiminutovky nezaznamenal ani bod a domácí nasadili k rozhodujícímu trháku 68:52. V úvodu poslední čtvrtky se rozdíl vyšplhal nejprve na 72:52, po dvou minutách vedli Slezané již 76:53, a po trestných hodech Gniadeka dokonce 82:58. V závěru se ale Válečníkům podařilo manko srazit pod dvacetibodovou hranici na konečných 87:70.
Děčín neodehrál špatný zápas, v trojkách a šestkách byl v úspěšnosti dokonce lepší, než domácí, ale zaostal v dvojkové střelbě, kde sice Opavu přestřílel, ta však byla úspěšnější. Slezané také vyhráli na doskoku, měli více asistencí, dali více bodů z druhých šancí a především měli produktivnější lavičku, která dala 46 bodů, zatímco naše jen 22.
Nejvíce děčínských bodů obstaral Pomikálek (13), druhým dvojciferným střelcem byl Vukosavljevič (12), který přidal výborných 9 asistencí. Zbytek týmu zůstal trochu za svými možnostmi.
Válečníkům se podařilo v dresu Opavy bodově zastavit Šiřinu a Gniadeka, ale nabídnutého prostoru využili ostatní a domácí tak měli hned čtyři dvojciferné střelce - Klečka 17, Bujnoch 13, Švandrlík 11, Jurečka 10. Slezané zkrátka potvrdili svoji pohodu a získali zasloužené vítězství, byť se nerodilo lehce.

Trenéři po utkání
Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: „Začali jsme velmi dobře a první polovinu jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Ve třetí čtvrtině jsme ztratili koncentraci, kupili chyby v obraně i v útoku a domácí rozhodli.“
Petr Czudek, trenér BK Opava: „Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Vyhráli jsme všechny čtyři čtvrtiny a byli jsme i lepší na doskoku, s kterým míváme problémy. První polovina byla vyrovnaná. O výsledku rozhodl úsek na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, kde jsme zaznamenali šňůru 16:0. Všichni naši hráči, kteří byli na palubovce, zaslouží pochvalu za bojovný výkon.“

Hráči po utkání
Jakub Skalička, pivot BK ARMEX Děčín: „Rozhodly naše hloupé chyby v koncovce třetí čtvrtiny.“
Radim Klečka, rozehrávač BK Opava: „Jsme rádi, že proti tvrdé obraně Děčína jsme našli recept na vítězství. Bylo to bojovné utkání, jako vždy mezi Opavou a Děčínem.“

BK Opava - BK ARMEX Děčín 87:70
Body Opavy: Klečka 17 (1x 3), Bujnoch 13 (1), Švandrlík 11 (3), Jurečka 10 (1), Zbránek 9 (1), Šiřina 7 (6 doskoků, 9 asistencí), Bratčenkov 6 (1x 3), Štěpánek 6, Gnidek 4 (7 doskoků), Slavík 4, Bukovjan 0.
Body Děčína: Pomikálek 13 (3x 3), Vukosavljevič 12 (9 asistencí), Carlson 9 (1x 3), Ježek 9 (1x 3, 6 doskoků), Kroutil 8 (2x 3), Autrey 6, Feštr 5 (1), Žikla 4, Šiška 4, Bobek 0, Skalička 0.
Střelba za 2 body 21/32:15/34, za 3 body 8/29:8/22, TH 21/29:16/20. Doskoky 39:31 (útočné 12:8), asistence 23:19, ztráty 14:16, fauly 19:26.