ARMEX Sportcentrum
Kučera Stanislav, Lukeš Václav, Kec Jakub
Zobrazit

Zranění hráčů před utkáním

Zdravotní stav mužstva je podobný jako při sobotním utkání s Kolínem, dobrou zprávou je pozitivně se jevící stav Filipa Halady.

Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "Ačkoliv se jedná o utkání Českého poháru, máme určitě zvýšenou motivaci USK porazit. Ligové utkání na Folimance jsme prohráli, o což se velkou měrou postaral Q. Peterson,který ale ze známých důvodu odešel. Jaký to bude mít vliv na hru našeho soupeře se teprve uvidí, možná, že USK posílí někdo další. My se ale chceme především soustředit na nás, neboť stále řešíme absence různých hráčů nejen na tréninku, ale především v utkáních. Není to příjemné ani jednoduché, avšak zatím se nám tyto absence dobrou hrou daří velmi zdařile eliminovat, takže v tomto ohledu všichni v klubu odvádí dobrou práci. Kdo bude z jednotlivců k dispozici nevím, ale za tým věřím, že budeme připraveni znovu odevzdat takový výkon, kterým navážeme na naše poslední vítězné zápasy."
Pavel Houška, pivot BK ARMEX Děčín: "K zápasu s USK přistupujeme s velkým respektem, jelikož utkání v Praze nám ukázalo, jak houževnatý tým USK je. Musíme mít na paměti, že se budou hrát dvě utkání, tudíž musíme hrát až do poslední minuty, protože může rozhodovat každý bod."

Komentář k soupeři

Preview před zápasem BK ARMEX Děčín - USK Praha

Zápasy děčínských basketbalistů jdou nyní v rychlém sledu za sebou, a po sobotní ligové výhře nad Kolínem je čeká hned ve středu 15. listopadu duel 5. kola Českého poháru. V letošním modelu poháru mužů platí, že pokud se potkají dva týmy z nejvyšší soutěže, odehrají spolu dva zápasy, každý na své palubovce a postupuje ten, který bude mít lepší součet skóre z tohoto dvojutkání.
A první takovou dvojici vytvořil Děčín s USK, když Pražané ve 4. kole přehráli domácí prvoligové Litoměřice 60:80 (nejlepší střelci USK: Křivánek 18, Raines 17, Sehnal 13) a Válečníci na palubovce rovněž prvoligového Sokola Pražského zvítězili 71:95.
Vysokoškoláci kromě utkání ČP odehráli také sedm zápasů v KNBL, šest z nich na svém hřišti a čtyři z nich vyhráli (naposledy porazili v pondělní dohrávce 8. kola ústeckou Slunetu 70:66. Nejlepší střelci USK: Raines 13, Madsen 12, Farský 12, Sehnal 11). Mezi výhrami je i skalp Děčína, který na Folimance padl 82:74. Lví podíl na tom měl rozehrávač Quentin Peterson, autor 29 bodů. Jenže ten už v USK nepůsobí, protože zamířil do Jižní Koreje. „Peterson je bodový hráč, je to rozený skórer. Dostal nabídku, která finančně přesahuje dimenze českého basketbalu. My jsme mu nechtěli bránit v životní příležitosti, přestože je to pro nás po sportovní stránce velká ztráta,“ řekl k jeho odchodu manažer pražského klubu, Petr Jachan. USK hraje rovněž evropský pohár Alpe Adria Cup, kde zatím dvakrát padl - s týmem BC Prievidza 78:73 a rakouským BC Hallmann Vienna 83:71.
Nejlepšími střelci pražského týmu po odchodu Petersona jsou Jan Křivánek (11,6), Michal Mareš (11,0) a Alexander Madsen (9,7).
Děčín se zatím v novodobé historii Českého poháru potkal s týmem USK dvakrát, vždy to bylo na palubovce Pražanů a pokaždé slavil postup. Bude tomu tak i tentokrát? To se dozvíme až 20. prosince, kdy je na programu odveta na Folimance.

Kompletní i částečné permanentní vstupenky platí i na tento zápas.