Zápasy

BK JIP Pardubice vs BK Armex Děčín

16.03.2018 17:00BK | Tisk | Přejít zpět

Informace o utkání

79:63 (23:21 34:35 55:48)
5.
Hala Sportovní gymnázium Dašická
Vyklický Robert, Baloun Jan, Jedlička Jiří
Zachara Ivan
Zobrazit

Porovnání hlavních ukazatelů

Kooperativa NBL po 4. koleBK Armex DěčínBK JIP Pardubice 
Celkové skóre:2096:20882192:1933 
Průměr bodů daných:80.687.7 
Průměr bodů obdržených:80.377.3 
Rating:86.2108.0 
Střelba celkem:44.4%48.6% 
3 body:33.2%36.7% 
TH:67.2%72.0% 
Asistence:17.321.7 
Doskoky celkem:39.742.2 

Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "V současné době to může být velice zajímavé utkání, protože nadstavba je v plném proudu a oba týmy směřují za co nejlepšími pozicemi. Zajímavé bude nejen tím, že jsme v Pardubicích v této sezóně již vyhráli, ale i proto, že jsme se Pardubicím, které byly před několika týdny jednoznačně druhé, významně přiblížili. Uvidíme také, co s Pardubickými udělá nečekaná domácí prohra s Olomouckem. Výsledek našeho duelu tak může významně promluvit do dalšího vývoje a kdybychom v Pardubicích uspěli, což samozřejmě chceme, vytvořili bychom na domácí další tlak. Máme velikou motivaci uspět podruhé v Pardubicích a pokud budeme hrát tak, jak jsme hráli v posledních zápasech a udržíme svoji formu, utkání bude zcela otevřené."
Filip Kroutil, křídlo BK ARMEX Děčín: "V netradiční den i netradiční čas nás čeká velice důležitý zápas na horké půdě Pardubic. Abychom měli co největší šanci urvat po nadstavbě druhé místo, nesmíme přijet s ničím jiným než s vítězstvím v hlavě. V posledních zápasech jsme rozjeli vlak výkonnosti, před kterým je lepší uhnout."

Komentář k soupeři

Preview před zápasem BK JIP Pardubice - BK ARMEX Děčín

Po dvou domácích výhrách v nadstavbové skupině A1 čeká na basketbalisty Děčína další těžké utkání, tentokrát na půdě druhých Pardubic. Ty i letos předvádějí velmi dobré výkony a během základní části prohrály pouze šest zápasů. Kromě dvou porážek s Nymburkem (na půdě mistra sice sahaly po senzační výhře, ale nakonec padly těsně 91:90), a po jedné se svitavskými Tury a ústeckou Slunetou, podlehly dvakrát i Děčínu. Tyto prohry však hráči Beksy odčinili v semifinále Českého poháru, kde Válečníky nepustili do finále proti Nymburku. V nadstavbové skupině A1 ale Pardubičtí zatím ze tří zápasů vyhráli pouze jeden, a to ve Svitavách. Na úvod této fáze soutěže totiž podlehli domácí Opavě 87:83, ve 3. kole pak doma trochu překvapivě nestačili na Olomoucko 90:94 (nejlepší střelci Pardubic: Spearman 21, Kent 14, Švrdlík 13).
Pardubice patří k tomu nejlepšímu v české lize, kde v posledních dvou sezónách Kooperativa NBL dvakrát skončily bronzové, a z posledních tří ročníků Českého poháru mužů mají kompletní medailovou sbírku. Také jsou účastníkem prestižního evropského poháru FIBA Europe Cup, kde sbírají cenné úspěchy.
Ambiciózní pardubický klub letos zkraje bodově táhl především Američan Dominez Burnett, který odehrál 13 zápasů a měl v nich průměr přes 22 bodů na utkání. Pak ale odešel do lotyšského klubu BK Ventspils, účastníka Champions League. Jako náhradu za něj přivedli Pardubičtí dalšího Američana, Brandona Spearmana, jenž je rovněž skvělý střelec a během sedmi zápasů má průměr 18,3 bodu. Zapomenout se ale nesmí ani na další dva Američany, Scotta Martina a Jacksona Kenta, kteří dávají 11,2 a 11,8 bodu na zápas. Dvojciferným střelcem je pak ještě slovenský hráč Dušan Pandula (11,7). Nebezpeční pro koš soupeře jsou ovšem také Kamil Švrdlík (9,9), Ondřej Kohout (7,1), Vojtěch Půlpán (7,0) a další. Nejlepšími doskakovači týmu jsou Martin a Radek Nečas, jenž má také nejlepší průměr asistencí. 
Válečníky tedy nečeká nic lehkého, ale proti svěřencům trenéra Levella Sanderse budou chtít uspět, čímž by se opět přiblížili posunu ze současného 4. místa.

Vzájemné zápasy v základní části KNBL:
BK ARMEX Děčín - BK JIP Pardubice 74:73
Nejlepší střelci: Krakovič 22, Pomikálek 19, Feštr 8 - Burnett 22, Kohout 22, Švrdlík 11.
BK JIP Pardubice - BK ARMEX Děčín 67:72
Martin 16, Pandula 13, Potoček 8, Kent 8, Welsch 8 - Šiška 24, Pomikálek 11, P. Houška 9.

Semifinále Českého poháru:
BK ARMEX Děčín - BK JIP Pardubice 62:75
Šiška 16, Pomikálek 12, Halada 8 - Kent 23, Spearman 13, Martin 8.

Komentář po zápase

Jeden poločas Válečníkům na výhru nestačil

Základní sestavy
Pardubice: Welsch, Spearman, Pandula, Kohout, Nečas  
Děčín: Šiška, Halada, Pomikálek, P. Houška, Krakovič

Basketbalisté Děčína odjížděli k utkání na půdu druhých Pardubic s vědomím, že v případě úspěchu by se dotáhli na domácí na rozdíl jediné výhry a výrazně by se přiblížili posunu v tabulce. To se však nestalo, přestože Válečníci první poločas vyhráli. 
Pardubice postrádaly v utkání zraněného Scotta Martina, naši se zase museli obejít bez Roberta Landy.
Duel odstartovaly tři body Kohouta (koš s faulem), na což ale odpověděli Šiška košem a Pomikálek trojkou, takže to bylo 3:5. Následovaly čtyři body Spearmana (trojka s faulem), ale Šiška čtyřmi body opět vrátil vedení našim a přetahovaná pokračovala. Po trojce Ježka a dvou bodech Feštra se náskok Válečníků vyšplhal na 11:15, jenže domácí odpověděli sedmibodovou šňůrou a první čtvrtka nakonec přinesla výsledek 23:21, o což se postarali domácí Kent šestkami a Grunt dvě body. Druhou desetiminutovku zahájili lépe Děčané, protože Pomikálek dal dva body a Šiška trefil trojku - 23:26. Celkově ale přinesla tato perioda tuhou bitvu, ve které se skóre příliš často neměnilo. Po trojce Halady vedli hosté 32:34, Šiška pak jednou šestkou navýšil na 32:35, ale Půlpán trestnými hody snížil na poločasových 34:35
Také druhý poločas nezačal žádnou přestřelkou, přesto se Pardubičtí dostali během čtyř minut do vedení 43:37. A rozdíl ve skóre se pak prakticky držel až do závěru této čtvrtiny, kdy Pomikálek trestnými hody snížil na 48:43. Po koši P. Houšky to bylo dokonce jen 52:48. Poslední slovo ale patřilo Spearmanovi, který třemi body (opět koš s faulem) upravil na 55:48. Před Válečníky tak ležel v poslední části nelehký úkol vymazat proti dobře bránícímu soupeři sedmibodové manko, ale to se jim nepovedlo. Naopak hned v úvodu udělali domácí šňůru 11:0, odskočili na 66:48 a získali rozhodující náskok. Naši se trefili poprvé až po čtyřech minutách zásluhou Pomikálka, který pak snížil na 66:52, ale Pardubice ihned kontrovaly a zvýšily své vedení po trojce Panduly a dvou bodech Kenta na 75:54. To už bylo jasné, že Válečníci odjedou s prázdnou, přesto alespoň v závěru snížili prohru a trojka Krakoviče v poslední vteřině upravila na 79:63.
Zápas přinesl podle očekávání vyrovnanou bitvu, o čemž mimo jiné svědčí absolutně stejný počet celkových i proměněných střel za dva body - 20/43. Konečný rozdíl ve skóre tak udělaly lepší pardubické trojky a především trestné hody. Ty se našim nedařily, když z 19 pokusů proměnili jen osm. Domácí byli také lepší na doskoku, ale měli více ztrát, naopak se mohli spolehnout na střídající hráče, kteří dali 49, zatímco naši jen 18 bodů.
Pardubice měly čtyři dvojciferné střelce - Švrdlíka, Kenta, Spearmana a Půlpána, zvláštní zápas pak odehrál Nečas, který měl 10 doskoků, 7 asistencí, ale ani jeden bod. Na straně Děčína byli pouze dva dvojciferní střelci, a to Pomikálek a Šiška. 

Trenéři po utkání
Pavel Budínský, BK ARMEX Děčín:
"Gratuluji domácím k zasloužené výhře. Myslím, že jsme byli svědky celkem kvalitního utkání, oba týmy spolu klasicky soupeřily o každý metr palubovky. Dalo se to očekávat díky významu utkání. První poločas byl z naší strany ještě dobrý. Samozřejmě jsme čelili tlaku domácích, u kterých se dalo očekávat, že budou mít velkou míru motivace po předchozí porážce s Olomouckem. Myslím, že o výsledku rozhodl druhý poločas, kdy nás Pardubice přehrály jednak kvalitní obranou, ale hlavně velkým důrazem a hrubou silou ve vymezeném území. Především Kamil Švrdlík, nebo Spearman, který dával koše s faulem. Jakmile Pardubice vycítily, že prohráváme osmi, devítibodovým rozdílem, začaly lépe spolupracovat a kombinovat, naopak my jsme vypadli z role. Marně jsme hledali sestavu, která by našla recept na pardubickou obranu a když už jsme ho našli, zase jsme neproměnili střely. Na venkovním hřišti se nám stává, že někteří hráči nejsou produktivní. Po třech čtvrtinách jsme byli dole o sedm bodů a chtěli jsme dál hrát, ale Pardubice nás dál hrubou silou dostávaly pod obrovský tlak. Při lepší exekuci některých situacích, při lepším a nápaditějším čtení hry jsme mohli být vyrovnanějším soupeřem, ale Pardubice byly lepší."
Tomáš Bartošek, BK JIP Pardubice: "Jeden z klíčů k úspěchu byl náš obranný doskok. Připravovali jsme se na to celý týden a hráči to na hřišti ukázali. Celkově nám obrana fungovala od začátku zápasu, jsem velmi rád, že jsme z ní postupem času vytěžili i rychlý přechod dopředu. To jsou přesně body, které potřebujeme, které týmu dodávají hodně energie. Ještě jednou ale vyzvedávám naši velmi dobrou obranu, individuální i týmovou."

Hráči po utkání
Jakub Krakovič, BK ARMEX Děčín:
"Utkání bylo do poločasu vyrovnané, myslím si, že v první poločase jsme byli lepším týmem. Ve druhém poločase ale Pardubice hrály velmi dobře v obraně, což je potřeba uznat. Nepouštěly nás do našich akcí, my jsme nevolili dobré střely, a to byl klíč k vítězství domácích. Všechno se odvíjelo od toho, že jsme si v útoku nevytvářeli volné střelecké pozice, a v obraně jsme párkrát špatně komunikovali, což Pardubice potrestaly."
Radek Nečas, BK JIP Pardubice: "V prvním poločase jsme hráli velice dobře v obraně, ale bohužel jsme dělali spoustu chyb v útoku, hlavně jsme měli hodně ztrát, které jsem začal dělat já. Věděli jsme, co je potřeba zlepšit do druhé půle. Věřili jsme, že když budeme dál dobře bránit a trefíme něco z dálky, nebo dáme jednoduché koše, tak si vytvoříme náskok, což se naštěstí podařilo. Důležité bylo, že jsme po celý zápas drželi náš obranný doskok, nedovolili jsme Děčínu tolik druhých a třetích střel, v tom jsme odvedli dobrou práci."

BK JIP Pardubice - BK ARMEX Děčín 79:63 
Body Pardubic: Švrdlík 19 (9 doskoků, 5 získaných faulů), Kent 17 (3x 3), Půlpán 13 (1x 3, 5 asistencí), Sperman 12 (1 x 3), Pandula 8 (2x 3, 9 doskoků), Kohout 8, Welsch 2, Svoboda 0, Potoček 0, Nečas 0 (10 doskoků, 7 asistencí).
Body Děčína: Šiška 14 (1x 3, 4 asistence), Pomikálek 14 (1x 3), Ježek 8 (1x 3, 4 asistence),Krakovič 6 (1x 3),P. Houška 6 (7 doskoků), Halada 5 (1x 3), Feštr 4, Bažant 2, J. Houška 2, Grunt 2, Kroutil 0.
Střelba za 2 body 20/43:20/43, za 3 body 7/18:5/22, TH 18/27:8/19. Doskoky 47:35 (útočné 12:10), asistence 19:16, ztráty 21:17, fauly 20:22.

Nejlepší hráč: Kamil Švrdlík 
    
Diváků: 979

Čtvrtiny: 23:21, 11:14, 21:13, 24:15

Technický zápis

BK JIP Pardubice PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
4 Pandula D. 21:35 2/1 4/2 2/0 2 7 9 0 1 2 1 2 2 14 8
7 Nečas R. 32:09 1/0 0/0 2/0 2 8 10 2 7 2 5 2 2 13 0
8 Půlpán V. 20:53 7/2 1/1 6/6 0 2 2 0 5 5 1 4 1 22 13
9 Švrdlík K. 31:24 10/7 0/0 8/5 6 3 9 1 1 0 3 5 2 24 19
12 Kohout O. 16:26 4/3 1/0 2/2 1 3 4 1 0 0 2 2 3 8 8
13 Potoček J. 12:30 1/0 3/0 0/0 0 0 0 0 1 0 0 0 3 -6 0
32 Spearman B. 18:39 6/3 4/1 3/3 1 3 4 0 0 0 4 3 3 6 12
34 Kent J. 22:47 8/3 4/3 4/2 0 5 5 0 1 0 3 3 1 14 17
35 Svoboda M. 1:34 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1 0
44 Welsch J. 22:00 4/1 1/0 0/0 0 1 1 0 2 0 1 1 3 -2 2
40:00 43/20 18/7 27/18 12 35 47 4 19 9 21 22 20 96 79
46.5% 38.9% 66.7%
BK ARMEX Děčín PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
5 Pomikálek T. 27:58 7/4 2/1 4/3 2 4 6 0 0 0 1 3 1 16 14
7 Halada F. 18:30 1/1 5/1 0/0 0 3 3 0 2 0 1 1 3 3 5
8 Grunt P. 10:39 1/1 0/0 0/0 0 0 0 0 1 0 0 0 3 0 2
9 Šiška O. 25:33 8/5 3/1 6/1 1 2 3 0 4 4 2 5 2 16 14
10 Houška P. 25:07 8/3 3/0 0/0 1 6 7 0 0 0 2 0 0 3 6
13 Kroutil F. 12:50 1/0 1/0 0/0 1 0 1 0 1 1 1 0 1 -1 0
15 Houška J. 22:49 2/1 3/0 0/0 0 3 3 1 2 1 2 1 3 1 2
23 Bažant L. 8:52 2/1 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 2 2
24 Ježek Š. 14:52 3/1 1/1 7/3 1 1 2 0 4 0 3 5 4 6 8
27 Krakovič J. 19:25 4/1 3/1 2/1 2 3 5 0 1 1 4 3 3 3 6
44 Feštr L. 13:21 6/2 1/0 0/0 0 1 1 0 1 2 1 1 2 1 4
40:00 43/20 22/5 19/8 10 25 35 1 16 9 17 20 22 54 63
46.5% 22.7% 42.1%

Video

2320x  | BK | Tisk | Přejít zpět

Krátké zprávy

Fotografie týdne

SANEX CZ NF U12

Kooperativa NBL 2018/19 Nastavba

skupina A1/A2

#TýmyK+-%
1.ČEZ Basketball Nymburk36360100
2.DEKSTONE Tuři Svitavy36221461
3.BK ARMEX Děčín36201656
4.Olomoucko36201656
5.BK JIP Pardubice36201656
6.BK Opava36191753
7.SLUNETA Ústí nad Labem36171947
8.egoé Basket Brno36112531
#TýmyK+-%
1.USK Praha34151944
2.GEOSAN Kolín34142041
3.NH Ostrava34102429
4.Kingspan Královští sokoli3482624

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit