Zápasy

BK Armex Děčín vs DEKSTONE Tuři Svitavy

18.04.2018 18:00BK | Tisk | Přejít zpět

Informace o utkání

84:61 (18:12 43:28 67:42)
5.
ARMEX Sportcentrum
Vyklický Robert, Baloun Jan, Kec Jakub
Ringsmuth Zdeněk
Zobrazit

Zranění hráčů před utkáním

Všichni hráči týmu BK ARMEX Děčín jsou připraveni zasáhnout do zápasu.

Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "Jistě nemusím dlouze popisovat, jak jsem já i celý tým moc rádi, že jsme si vynutili utkání číslo pět a vrátili sérii do Děčína. Ve čtvrtém utkání jsme bojovali proti konci sezóny a nyní nás to čeká opět, takže je to pro nás těžká situace. Ale ve Svitavách jsme utekli hrobníkovi z lopaty a doufám, že se nám to povede i doma. Určitě budeme potřebovat podporu našich fanoušků, kteří snad ocení naši bojovnost a pomohou nám získat druhý bod. S Tury se potkáme tuto sezónu již podesáté, takže těžko vymýšlet něco nového. Jistě to bude boj o každý metr palubovky jako v předchozích čtyřech zápasech."
Filip Halada, křídlo BK ARMEX Děčín: "Zápas číslo pět je tady. Prohráváme sice 1:3 na zápasy, ale série se hraje na čtyři vítězství a určitě nechceme končit! Máme charakter a velké srdce, poslední zápas nás nakopl a dal do nás velkou energii. Doufám, že to předáme také do domácího zápasu, kde nám jistě znovu pomohou fanoušci a sérii prodloužíme."

Komentář k soupeři

Preview před 5. zápasem čtvrtfinále BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy

Již podesáté se tuto sezónu utkají děčínští Válečníci a svitavští Tuři. V dlouhodobé části Kooperativa NBL to bylo čtyřikrát a výhru vždy slavil domácí celek, v Českém poháru v boji o 3. místo opět zvítězili domácí, a to Svitavy, které pořádaly turnaj Final four. A ve čtvrtfinále play-off už absolvovaly oba celky čtyři duely. Zatím se lépe vede Turům, kteří nejprve vyhráli dvakrát v Děčíně a následně ovládli i první domácí střetnutí, čímž se ujali v sérii hrané na čtyři vítězství 3:0 na zápasy. Ve čtvrtém čtvrtfinále ale Děčané odvrátili hrozbu vyřazení, konečně letos dobyli svitavskou palubovku a výhrou 77:78 si vynutili pátý duel.
Při tomto množství vzájemným zápasů už jen těžko vymýšlet něco nového, protože oba celky se dokonale znají, a spíše bude záležet na psychice,bojovnosti a momentální formě jednotlivých hráčů. 
Po odehraných čtyřech duelech je celkové skóre 288:315 pro Svitavy, součet jednotlivých čtvrtin rovněž vyznívá pro Tury. V první desetiminutovce je celkové skóre 69:79, ve druhé 72:77, ve třetí 78:80 a  ve čtvrté 69:79. Jak je vidět, Válečníci si musí dávat pozor především na starty a konce utkání, kde má soupeř vrch. Na druhou stranu právě ve čtvrtém čtvrtfinále Válečníci v poslední čtvrtině vyhráli 25:15 a otočili nepříznivě se vyvíjející se skóre. Pro zajímavost čtyři čtvrtiny ze 16 odehraných skončily "plichtou", a na trojky vedou Svitavští 31:33. 
Tým Svitav má zatím bodového lídra v Pavlu Slezákovi, který v průměru dává 14,8 bodu na utkání. Hlavním motorem Turů je ale rozehrávač Roman Marko, jenž střílí 14,0 bodů na zápas, k tomu má 7,5 asistence a 6,3 doskoku! Daří se i kapitánu Jiřímu Jelínkovi s průměrem 13,0 bodu a 4,5 doskoku na zápas. Američan Garret Kerr pak přidává 9,5 bodu, ale především vládne na doskoku, kde získá v průměru 8,5 míče.
Na straně Děčína je nejlepší Pavel Houška (11,8 bodu), za ním je Tomáš Pomikálek (9,5 bodu + 5,0 doskoku) a Ondřej Šiška (9,3 bodu + 4,0 asistence).

Výsledek 1. čtvrtfinále:
BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy 80:92
Nejlepší střelci: P. Houška 18, Feštr 16, Pomikálek 10, Šiška 10 - Jelínek 18, Marko 16, Petway 12, Slezák 12, Kerr 12.

Výsledek 2. čtvrtfinále:
BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy 61:64
P. Houška 16, Šiška 11, Halada 7 - Jelínek 16, Marko 13, Slezák 12. 

Výsledek 3. čtvrtfinále:
DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín 82:69
Slezák 20, Marko 13, Kotásek 10, Jelínek 10 - Ježek 11, Pomikálek 10, Krakovič 8, Feštr 8.

Výsledek 4. čtvrtfinále: 
DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín 77:78
Slezák 15, Marko 14, Kerr 11 - Pomikálek 15, Ježek 12, J. Houška 9, Šiška 9.

Termíny čtvrtfinále Děčín - Svitavy: *DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín (sobota 21. dubna, 19.00), *BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy (úterý 24. dubna, 18.00). *případná možná utkání dle stavu série

Komentář po zápase

Válečníci odvrátili skvělým výkonem druhý mečbol 

Základní sestavy
Děčín: Šiška, Ježek, Pomikálek, Krakovič, P. Houška
Svitavy: Marko, Slezák, Kerr, Jelínek, Petway

Parádní atmosféra, sebejistý výkon Válečníků a jasná výhra v pátém čtvrtfinále play-off. Basketbalisté Děčína na své palubovce nedovolili tentokrát svitavským Turům takřka nic a vynutili si šestý zápas ve Svitavách.
Domácí hráči nastoupili do utkání velmi koncentrovaně a byť se hned v prvním útoku dopustili ztráty, rychle na ni nechali zapomenout šesti body Krakoviče, který výborně nastartoval svůj tým, a košem Ježka - 8:4. Hosté ale ukázali, že nechtějí být jen do počtu a Slezák trojkou a košem otočil  na 8:9. Válečníci ale ihned kontrovali úspěšnými šestkami Landy, Feštr proměnil dvoubodovou střelu a Kroutil byl při trestných hodech rovněž stoprocentní - 14:9. Navíc naši k poměrně solidnímu útoku (prosadilo se hned sedm hráčů) přidávali dobrou obranu a první čtvrtinu vyhráli 18:12. V té druhé se zkraje nedařilo střelecky ani jednomu z týmů, pak však Kroutil trefil trojku, Pomikálek přidal exkluzivní smeč a lavička hostů si vzala raději oddechový čas - 23:12. Jenže děčínský stroj se už rozjel, dobrou obranou trápil soupeře, navíc svitavský Petway nevybíravým faulem zastavil brejk Kroutila, což se pochopitelně u diváků nesetkalo s pochopením a hala začala bouřit. A to byla voda na domácí mlýn. Pod kotlem pak ještě přitopil P. Houška dvěma trojkami a košem v polovině této čtvrtky to bylo již 32:15. Poté Pomikálek přidal další děčínskou trojku a Tuři prohrávali už o dvacet - 35:15. V závěru poločasu se hostům přece jen začalo dařit střelecky, ale naši vždy odpověděli, a po koši Grunta vedli 43:22. Závěr poločasu se ovšem Děčínu nepovedl, dvakrát přišla chyba v rozehrávce a Tuři snížili na 43:28.
A ani po přestávce Válečníci nepolevili. Bojovali a makali na sto procent, hlídali si doskok, v obraně nedávali soupeři mnoho prostoru a naopak v útoku se jim dařilo. Vše začala trojka Šišky, pak přidal dva body P. Houška a následně zaznamenal tříbodovou střelu i Pomikálek - 51:28. Děčín se dostal do laufu, po trojce Feštra to bylo 56:34, po sérii trestných hodů 62:38, a když v posledních vteřinách přidal Bažant trojku, vedli naši 67:40. Poslední slovo ale patřilo svitavskému Smithsonovi, který střelou s klaksonem snížil na 67:42. Poslední dějství zahájily dva trestného hody Grunta, které jakoby vlastně rozhodly - 69:42. Oba trenéři pak dali ve zbytku utkání více prostoru méně vytěžovaným hráčům a Svitavy dokázaly snížit při střeleckém půstu Válečníků na 71:52. Po třetí trojce Teplého v této periodě to bylo dvě minuty před koncem 78:60, pak se ale prosadil poslední doposud nebodující hráč Děčína, Halada, po něm skórovali ještě Feštr a Bažant a konečný výsledek zněl 84:61.
Děčínský tým předvedl zatím nejlepší výkon ve čtvrtfinálové sérii. Pozorně bránil, hlídal si doskok a byl produktivní v útoku. Válečníci proměnili 21 z 37 dvojkových střel a dlouho vedli i na trojky, což soupeř otočil až za rozhodnutého stavu v poslední čtvrtině. Také byli lepší na doskoku, měli více asistencí a dali více bodů z druhých šancí. Navíc se jim podařilo zastavit svitavské střelce, kdy dvojciferným byl pouze Slezák s 12 body. Marko dal jen sedm, Jelínek s Kerrem skončili dokonce bez bodu. 
Na straně Děčína byl nejlepším střelcem P. Houška, kterému stačilo na 13 bodů jen 18 minut. Dvojciferný počet bodů zaznamenal ještě Pomikálek (10), zbylé body si mezi sebe rozdělili všichni hráči a soupeř se tak nemohl soustředit jen na některé střelce. Nejvíce asistencí nasbíral Šiška, nejvíce doskoků měl Ježek. Bylo také příjemné, že trenér Pavel Budínský mohl rozdělit zátěž rovnoměrně na celý kádr a hlavní tahouni týmu si tak mohli trochu odpočinout.   
Děčín tak odvrátil druhý mečbol, šesté čtvrtfinále se hraje v sobotu 21. 4. od 19.00 ve Svitavách.

Trenéři po utkání
Lubomír Růžička, DEKSTONE Tuři Svitavy:
"Gratuluji domácímu celku a trenéru Pavlu Budínskému k výbornému výkonu. V dnešním utkání jednoznačně Děčín dominoval, a již v první čtvrtině byly náznaky toho, že nejsme tak produktivní jako v některých předchozích zápasech. Přesto, že jsme měli volné střely, neproměňovali jsme je, dostala se do nás frustrace a z toho pramenilo vedení soupeře o patnáct bodů před druhým poločasem. Ve druhé půli jsme se snažili s tím něco udělat, ale Válečníci nastoupili velmi koncentrováni a nedovolili nám se přitáhnout na lepší bodový rozdíl a utkání zcela kontrolovali.“
Pavel Budínský, BK ARMEX Děčín: "Děkuji za gratulaci. Dnes jsme hráli opět proti konci sezóny a já viděl dvanáct odhodlaných Válečníků s velikým srdcem, kteří se nechtějí loučit před domácími fanoušky s touto sezónou. Myslím si, že od začátku na nás bylo vidět, jak s velkou touhou, zarputilostí a bojovností chceme toto utkání vyhrát. Že jsme vyhráli poměrně přesvědčivě nic neznamená, nicméně za předvedený výkon, nasazení, spolupráci a celkový dojem bych dal všem dobrou známku. V play-off se však počítají jen výhry, takže již teď se musíme koncentrovat na zápas číslo šest. Dnes to byl náš nejlepší výkon v sérii, kluci rostou zápas od zápasu, především pak uvědomění si toho, v jaké jsme situaci. Že nikdo jiný za ně tu zodpovědnost nevezme. A to se mi dnes líbilo, že jsem mohl věnovat čistě "křížkům a kolečkům", a nemusel jsem hráče nabádat k větší agresivitě a nasazení. To bylo dnes perfektní a myslím si, že si to užili i naši fanoušci. Byla plná hala, atmosféra byla krásná a chceme se přitáhnout zápas číslo sedm.“
 
Hráči po utkání
Luboš Kovář, DEKSTONE Tuři Svitavy:
„Hned od začátku zápasu jsme měli veliký problém na obranné polovině. Nedokázali jsme ubránit jeden na jednoho, nezastavili jsme rychlý protiútok. Soupeř se na začátku chytil a kontroloval tempo celou dobu čtyřiceti minut. ALe je to teprve jeho druhé vítězství, my vedeme 3:2 a doufám, že celý tým se na domácí palubovce vzchopí, podpoří nás fanoušci a dotáhneme to do vítězného konce.“
Robert Landa, BK ARMEX Děčín: „Jsem moc rád, že jsme předvedli to, co umíme. Odehráli jsme konečně před našimi fanoušky zápas hodný děčínské palubovky. Dnes to bylo v nás, každý jsme si řekl, že musíme přinést svůj díl k celkovému vítězství. A dnes to sedlo, dnes to bylo ready. Tohle musíme mít v hlavách nadále a nic jiného.“

BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy 84:61
Body Děčína: P. Houška 12 (2x 3), Pomikálek 10 (2x 3), Feštr 9 (1x 3, 5 získaných faulů), Krakovič 8, Ježek 7 (1x 3, 7 doskoků), Kroutil 7 (1x 3), Šiška 7 (1x 3, 5 asistencí), Grunt 6, Landa 6, Bažant 5 (1x 3), J. Houška 4, Halada 2. 
Body Svitav: Slezák 12 (3x 3), Teplý 9 (3), Puršl 8, Marko 7 (1), Smithson 7 (1), Roseboro 5, Petway 5 (6 doskoků), Stria 3 (1x 3), Kovář 3 (1), Kotásek 2 (4 asistence), Kerr 0, Jelínek 0. 
Střelba za 2 body 21/37:11/32, za 3 body 9/26:10/24, TH 15/20:9/15. Doskoky 42:31 (útočné 12:8), asistence 21:14, ztráty 14:18, fauly 17:20.

Nejlepší hráč: celý tým Děčína   
    
Diváků: 1 020  

Čtvrtiny: 18:12, 25:16, 24:14, 17:19

Technický zápis

BK ARMEX Děčín PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
5 Pomikálek T. 22:40 4/2 3/2 2/0 1 3 4 0 4 0 3 1 0 11 10
7 Halada F. 9:55 1/1 0/0 0/0 0 2 2 0 1 0 1 0 2 2 2
8 Grunt P. 10:34 2/2 0/0 2/2 0 1 1 0 0 0 0 1 3 5 6
9 Šiška O. 21:55 4/2 3/1 2/0 3 2 5 0 5 1 3 3 3 9 7
10 Houška P. 18:37 5/3 5/2 2/1 0 4 4 0 2 2 1 0 1 13 13
12 Landa R. 16:57 3/1 1/0 4/4 4 0 4 0 0 1 0 2 0 10 6
13 Kroutil F. 19:07 1/1 1/1 2/2 0 2 2 0 2 0 0 2 1 12 7
15 Houška J. 12:00 3/1 1/0 2/2 1 3 4 0 1 0 0 1 1 6 4
23 Bažant L. 10:26 3/1 2/1 0/0 0 1 1 0 0 0 0 2 1 4 5
24 Ježek Š. 21:42 4/2 6/1 0/0 1 6 7 1 2 0 3 1 1 7 7
27 Krakovič J. 16:37 4/3 0/0 2/2 1 2 3 0 2 0 0 2 2 12 8
44 Feštr L. 19:24 3/2 4/1 2/2 0 4 4 0 2 1 2 5 2 13 9
40:00 37/21 26/9 20/15 12 30 42 1 21 5 14 20 17 104 84
56.8% 34.6% 75.0%
DEKSTONE Tuři Svitavy PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
4 Petway B. 22:12 5/1 0/0 4/3 0 6 6 0 2 0 4 3 2 5 5
8 Marko R. 22:19 3/1 5/1 2/2 0 2 2 0 3 4 1 5 2 12 7
10 Smithson B. 12:46 5/2 2/1 0/0 0 3 3 0 2 1 3 2 2 6 7
11 Kotásek E. 15:43 3/1 2/0 0/0 0 0 0 0 4 0 1 0 0 1 2
12 Teplý T. 15:10 0/0 3/3 0/0 0 1 1 0 0 0 0 0 3 7 9
20 Puršl Š. 17:43 4/3 3/0 6/2 3 2 5 0 0 0 2 4 2 5 8
21 Kovář L. 10:35 0/0 1/1 0/0 0 3 3 0 0 1 0 0 1 6 3
22 Jelínek J. 12:51 1/0 1/0 0/0 0 1 1 0 1 0 1 0 2 -3 0
25 Slezák P. 22:36 6/1 4/3 1/1 1 0 1 0 0 0 2 2 1 6 12
33 Stria L. 14:09 1/0 1/1 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0 3
35 Roseboro B. 10:07 3/2 0/0 2/1 1 1 2 0 1 0 2 1 2 3 5
66 Kerr G. 23:43 1/0 2/0 0/0 1 1 2 1 1 3 0 0 1 3 0
40:00 32/11 24/10 15/9 8 23 31 1 14 9 18 17 20 54 61
34.4% 41.7% 60.0%

Video

Fotografie

9179x  | BK | Tisk | Přejít zpět

Krátké zprávy

Fotografie týdne

Basket podle Satyho

Kooperativa NBL 2018/19 Nastavba

skupina A1/A2

#TýmyK+-%
1.ČEZ Basketball Nymburk36360100
2.DEKSTONE Tuři Svitavy36221461
3.BK ARMEX Děčín36201656
4.Olomoucko36201656
5.BK JIP Pardubice36201656
6.BK Opava36191753
7.SLUNETA Ústí nad Labem36171947
8.egoé Basket Brno36112531
#TýmyK+-%
1.USK Praha34151944
2.GEOSAN Kolín34142041
3.NH Ostrava34102429
4.Kingspan Královští sokoli3482624

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.14.9Autrey L.20.1
Carlson K.10.8Carlson K.14.2
Šiška O.10.8Pomikálek T.10.1
Pomikálek T.9.3Šiška O.8.9
Feštr L.7.7Landa R.6.6

DoskokyAsistence
Autrey L.7.6Autrey L.3.2
Carlson K.5.7Šiška O.3.2
Pomikálek T.4.6Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.6
Grunt P.3.2Ježek Š.1.4

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit