Zápasy

BK Armex Děčín vs BK Opava

20.04.2019 18:00BK | Tisk | Přejít zpět

Informace o utkání

84:79 (21:20 48:38 61:59)
1.
ARMEX Sportcentrum
Vyklický Robert, Salvetr Rudolf, Kučírek Martin
Hlaváček Pavel
Zobrazit

Zranění hráčů před utkáním

Trenér Tomáš Grepl má k dispozici kompletní kádr.

Názor BK Děčín

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: "V posledním zápase nadstavbové části se nám povedlo urvat výhodu domácího prostředí. Čeká nás Opava, která hraje dlouhodobě pospolu a je průběžně doplňována vhodnými typy hráčů. Tým táhne jedna z nejlepších rozehrávačských dvojic, Šiřina - Kouřil, jež nám bude dělat problémy. Opava je zkušený tým, který v letošní sezóně nasbíral další cenné zkušenosti v Lize mistrů. Čeká nás těžký soupeř, se nímž se popereme o co nejlepší výsledek."
Jakub Krakovič, pivot BK ARMEX Děčín: "Nadstavbu jsme v druhé polovině zvládli na výbornou, a tak do play-off jdeme s výhodou domácího prostředí. I Opava dokazovala v nadstavbě, že se s ní musí počítat. Agresivní hra, útočný doskok, zónová obrana, střelci z dlouhé vzdálenosti, to jsou hlavní rysy hry Opavy. Máme týden na přípravu a uděláme všechno proto, abychom udrželi domácí palubovku. Přijďte nás podpořit do haly, budeme vás potřebovat."

Komentář k soupeři

Preview před 1. zápasem čtvrtfinále play-off, BK ARMEX Děčín - BK Opava

Vrchol sezóny Kooperativa NBL je tady! Po 22 kolech v základní části a 14 kolech nadstavbové skupiny vstupují Válečníci do čtvrtfinále play-off z 3. místa, což je stejné umístění jako po základní části, a to přesto, že na konci základní části a v polovině nadstavbové skupiny zaznamenali devět porážek v řadě. Bronzová příčka znamená, že vyzvou tým na 6. místě, což je Opava. Ta se s Děčínem setkala v tomto ročníku již pětkrát a třikrát mu podlehla.
Slezané zažívají sezónu jako na houpačce. Nejprve v základní části vyhráli na úvod čtyři zápasy z pěti, poté se ale začaly porážky množit, za což mohl i náročný program v Lize mistrů (Opava zde prohrála 12 ze 14 utkání) a zranění a přišel propad na 7 příčku s bilancí 10 výher a 12 proher. Následně ale Opavští porazili Válečníky v semifinále ČP a získali stříbrné medaile. Po vyřazení z Champions League a návratu marodů začala Opava vystrkovat drápky naplno, a ve 14 duelech skupiny A1 získala 9 výher, čímž se vyhnula předkolu play-off.
Ryze český kádr vedený trenérem Petrem Czudkem je už dlouho pospolu bez větších změn a souhra týmu z něj dělá nebezpečného protivníka. K tomu je zapotřebí připočítat i individuální a střelecké schopnosti všech hráčů, takže každý soupeř se musí mít před Opavou na pozoru. Přesvědčil se o tom i Nymburk, který až v posledních vteřinách zápasu sk. A1 otočil na 89:90.
Nejlepším střelcem Opavy je rozehrávač Jakub Šiřina s průměrem 12,8 bodu na utkání, za ním je pivot Václav Bujnoch (12,2), následují Radim Klečka (11,8), Martin Gniadek (10,6) a Radovan Kouřil (10,5). Nejlepším doskakovačem je Miroslav Kvapil (6,0), nejvíce asistencí má Kouřil (5,9).      

Vzájemné zápasy v základní části KNBL: 
BK ARMEX Děčín - BK Opava 100:79
BK Opava - BK ARMEX Děčín 61:77
Vzájemný zápas v semifinále ČP:
BK ARMEX Děčín - BK Opava 78:82
Vzájemné zápasy v nadstavbové sk. A1:
BK Opava - BK ARMEX Děčín 70:58
BK ARMEX Děčín - BK Opava 78:70

Komentář po zápase

Válečníci urvali první výhru a vedou ve čtvrtfinále 1:0 

Základní sestavy
Děčín: Šiška, Ježek, Autrey, Pomikálek, Krakovič
Opava: Šiřina, Kouřil, Zbránek, Bujnoch, Gniadek

Válečníci vykročili do čtvrtfinálové série s Opavou tou správnou nohou a urvali na domácí palubovce první vítězství. To se však nerodilo vůbec lehce, soupeř opět ukázal své kvality a rozhodovalo se až v samotném závěru.
První body střetnutí obstaral člen nejlepší zahraniční pětky Kooperativa 2018/19, děčínský Lamb Autrey, hosté ale odpověděli pěti body v řadě. Na druhé straně však kontroval třemi body Pomikálek a svoji první trojku přidal Šiška - 8:5. Opavští jsou však v ofenzívě nebezpeční, pivot Bujnoch trefil trojku, Kouřil přidal jednu šestku a bylo 8:9. A přetahovaná pokračovala dál. Po koši s faulem otočil Ježek na 13:12, po trojce Kroutila to bylo 17:14, ale vzápětí slepené tříbodové střely Švandrlíka a Šiřiny obrátily na 19:20. Poslední slovo v této části měl ovšem Landa, jenž upravil na 21:20. Ve druhé čtvrtce vyrobili Válečníci v úvodu dvě ztráty a Klečka strhnul vedení zpět na stranu Slezanů - 21:22. Ti pak vedli v tuhé bitvě plné faulů ještě 24:25, ale následně Grunt s Ježkem poslali svůj tým do vedení 28:25 a domácí nerozhodila ani technická chyba pro trenéra Grepla. Naopak se dobře rozehrál Pomikálek, Feštr trefil trojku, Autrey pak potrestal technickou chybu Zbránka jednou šestkou a následně přidal koš, takže Děčín vedl 40:30. Poté stejný hráč znovu skóroval za dva body, Feštr ukázal na šestkách pevnou ruku a bylo to 44:30! V závěru si však Opava pomohla trojkami Šiřiny a Jurečky, které naštěstí proložila trojka Autreyho, takže poločas skončil 48:38.
Druhý poločas zahájil Šiška další děčínskou trojkou, hosté se ovšem v šatně zkoncetrovali na hru a začali pomaličku ukrajovat ze svého manka. Po trojce Zbránka to bylo 53:46, po čtyřech bodech Kouřila 55:50, a po koši Jurečky 55:52. Takřka čtyřminutový střelecký výpadek Válečníků ukončil Feštr dvěma trestnými hody, následně Landa zaznamenal čtyři body, ale soupeř dokázal vždy odpovědět, takže po jedné šestce Šiřiny platil stav 61:59. Závěrečnou desetiminutovku odstartovaly dva body Autreyho, Opavští ale brzy vyrovnali na, a po technické chybě Autreyho dokonce vedli 65:66. Naštěstí kapitán Krakovič zaznamenal koš s faulem, Pomikálek pak přidal důležitou trojku a Válečníci vedli 73:70. Avšak v polovině této periody trefil Klečka trojku, Kouřil přidal dva body a vzápětí byl faulován při trojce a mohl navýšit náskok svého týmu na pět bodů. Jenže nervy zapracovaly, Kouřil neproměnil ani jeden trestný hod a naopak na druhé straně Šiška proměnil trojku a Autrey dvoubodovou střelu - 78:75. Soupeř sice dál bojoval, ale střelecky se mu už tolik nedařilo a Šiška s Autreym zvýšili na 82:77. Deset vteřin před koncem ještě Klečka vykřesal šanci pro hosty, když snížil na 82:79, ale Feštr s Ježkem, byť byli úspěšní jen napůl, šestkami rozhodli - 84:79.
Vyrovnané úvodní čtvrtfinále nabídlo tvrdou bitvu, ve které rozhodčí odpískali 55 přestupků! Děčín byl lepší v procentech střelby za dva i tři body, a přestože zahodil 11 šestek, byl i v této statistice lepší. Měl také více doskoků i asistencí, naopak prohrál v míčových ztrátách 18:10. Body z druhých šancí byly vyrovnané 13:13 stejně jako body laviček - 23:23.  
"Bylo to velmi vyrovnané utkání, ve kterém jsme byli šťastnějším týmem, protože dnes rozhodovaly opravdu maličkosti. Těší mě, že hráči bojovali celých čtyřicet minut a svým nasazením a touhou vyhrát vykompenzovali osmnáct ztrát a chyby v obraně. Naopak v jiných statistikách jsme byli lepší, a čím více vyhraných statistik, tím větší šance v takto vyrovnané bitvě na vítězství," řekl po utkání kouč Děčína, Tomáš Grepl.
Válečníky táhla trojice Šiška, Autrey, Pomikálek, dobře zahráli i Ježek s Feštrem, cenné body přidával Landa. Za bojovnost je ale nutno pochválit celý tým. Na straně Opavy byl nejlepší Kouřil s 22 body, Bujnoch s Klečkou přidali po 12 bodech.

Trenéři po utkání
Petr Czudek, trenér BK Opava: “Gratuluji Tomášovi a jeho hráčům k první bodu. My jsme přijeli o den dříve, abychom využili toho, že Děčín dnes musel vyhrát, že na něj byl tlak, což je docela svazující. Bohužel nám nevyšla druhá čtvrtka, kde jsme opravdu zaspali a nechali soupeře naskočit na koně. Od začátku bylo vidět, že Děčín je více semknutý a více chce. Sice také dostal technickou za nějaká gesta, ale náš problém byl, že jsme spíše mluvili, než hráli. Takhle se ale nechceme prezentovat, takhle nechceme play-off odehrát. Ve třetí čtvrtce jsme se vrátili do hry, pak to byla přetahovaná a šlo o to, kdo dá rozhodující koš či lépe uchopí konec duelu. Tam přišel smolný okamžik, když Radovan (Kouřil), který nás držel celý zápas) neproměnil za stavu plus dva tři šestky a hned vzápětí jsme dostali trojku, takže z možných plus pět to bylo minus jedna. Pak už to bylo o individuálním umění a soupeř měl Autreyho, ke kterému se přidali Šiška a Pomikálek. Soupeř víc chtěl a zaslouženě vyhrál.”
Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: ”Bylo to pro nás těžké utkání jako bude každé další. Bude to velmi vyrovnaná série a představuji si, že bude trvat šest, možná i sedm zápasů. Jsme rádi za první bod, přestože jsme mnoho basketbalové krásy nepředvedli, ale odpracovali jsme celých čtyřicet minut a hráči svojí houževnatostí urvali zápas na svoji stranu. Zítra musíme na obranné polovině předvést minimálně stejný výkon jako dnes, což bude ale velmi těžké, protože máme veliký respekt k Opavě, která má mnoho osobností, které jsou velmi kvalitní v útoku a tohle zastavovat není žádná legrace. Doufám, že hráči odvedou stejně kvalitní defenzivní výkon jako dnes.”

Hráči po utkání
Radovan Kouřil, rozehrávač BK Opava: “Mrzí mě, že v prvním poločase jsme se více soustředili na rozhodčí, než na naši hru. Nechali jsme se vyprovokovat, kecali jsme a nesoustředili jsme se na to, co máme dělat. Děčín nám odskočil, ale ve druhém poločase jsme se více soustředili, vrátili jsme se do hry a dostali do vedení. Bohužel, pár minut před koncem jsem nedal tři trestné hody, které nás mohly dostat na koně. Místo toho jsem nás poslal dolů a naopak dostal na koně Děčín. Pak už to byl boj o každý bodíček, Děčín to ubojoval a zaslouženě vyhrál.” 
Šimon Ježek, křídlo BK ARMEX Děčín: “Mě se líbila naše bojovnost, kterou ukazujeme již několik zápasů. Říkali jsme si, že když tohle přeneseme do play-off, máme velikou šanci na úspěch. V závěru nás kluci opavští nás trošku trápili nájezdy na střed, ale nemyslím si, že by to byla věc, se kterou bychom se do budoucna nepopasovali.”

BK ARMEX Děčín - BK Opava 84:79
Body Děčína: Šiška 17 (3x 3, 7 ztrát), Autrey 16 (1x 3, 9 doskoků),Pomikálek 16 (1x 3, 7 získaných faulů), Ježek 9 (9 doskoků), Landa 9, Feštr 8 (1x 3, 5 asistencí), Krakovič 3, Kroutil 3 (1x 3), Grunt 2, Carlson 1 (6 doskoků), Žikla 0.
Body Opavy: Kouřil 22 (1x 3, 4 asistence), Bujnoch 12 (2x 3, 6 doskoků), Klečka 12 (1x 3), Šiřina 9 (1x 3, 4 asistence), Zbránek 7 (1x 3), Gniadek 6 (6 doskoků), Jurečka 5 (1x 3), Švandrlík 3 (1), Dragoun 2, Kvapil 1. 
Střelba za 2 body 21/34:19/37, za 3 body 7/21:8/28, TH 32/21:27/17. Doskoky 42:35 (útočné 10:12), asistence 13:9, ztráty 18:10, fauly 24:30.

Nejlepší hráč: Ondřej Šiška        

Diváků: 850 

Čtvrtiny: 21:20, 27:18, 13:21, 23:20

Technický zápis

BK ARMEX Děčín PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
2 Carlson K. 22:29 1/0 2/0 2/1 1 5 6 0 0 1 2 2 2 2 1
3 Žikla D. 0:43 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Pomikálek T. 23:58 6/4 2/1 8/5 0 1 1 0 1 0 0 7 2 17 16
8 Grunt P. 3:31 1/1 0/0 0/0 0 2 2 0 0 0 1 1 1 3 2
9 Šiška O. 26:27 6/4 6/3 0/0 0 5 5 0 2 1 7 1 4 10 17
12 Landa R. 19:44 3/3 0/0 6/3 1 2 3 0 0 0 2 4 2 9 9
13 Kroutil F. 12:46 0/0 3/1 0/0 0 2 2 1 0 0 1 0 2 1 3
14 Skalička J. 0:00 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Autrey L. 29:57 7/5 2/1 4/3 1 4 5 0 2 0 2 3 1 19 16
24 Ježek Š. 25:20 3/3 3/0 5/3 4 5 9 0 2 1 0 3 3 16 9
28 Krakovič J. 14:55 4/1 0/0 1/1 1 1 2 0 1 0 1 4 4 2 3
44 Feštr L. 20:04 3/0 3/1 6/5 0 4 4 0 5 0 2 4 2 11 8
40:00 34/21 21/7 32/21 10 32 42 1 13 3 18 29 24 92 84
61.8% 33.3% 65.6%
BK Opava PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
4 Dragoun R. 11:35 2/1 3/0 0/0 0 1 1 0 0 2 0 0 3 -2 2
6 Klečka R. 22:27 6/4 3/1 3/1 1 0 1 0 0 1 0 3 4 7 12
8 Švandrlík J. 20:15 0/0 3/1 0/0 1 2 3 0 0 1 0 3 1 7 3
9 Zbránek F. 17:00 1/1 2/1 2/2 1 2 3 0 0 0 3 2 5 3 7
12 Kvapil M. 14:01 0/0 1/0 2/1 0 1 1 0 0 0 1 1 4 -4 1
14 Gniadek M. 15:30 5/1 1/0 4/4 4 2 6 1 1 0 1 5 5 8 6
15 Bujnoch V. 30:02 3/2 4/2 4/2 1 5 6 0 0 0 0 2 4 11 12
20 Štěpánek J. 0:00 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
21 Kouřil R. 30:31 14/8 4/1 7/3 0 3 3 0 4 3 2 3 3 17 22
23 Jurečka L. 13:54 1/1 2/1 0/0 0 2 2 0 0 0 0 1 1 6 5
24 Šiřina J. 24:43 5/1 5/1 5/4 2 0 2 0 4 2 2 2 0 8 9
33 Slavík J. 0:00 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
40:00 37/19 28/8 27/17 12 23 35 1 9 9 10 22 30 67 79
51.4% 28.6% 63.0%

Video

Fotografie

1212x  | BK | Tisk | Přejít zpět

Krátké zprávy

Fotografie týdne

SANEX CZ NF U12

Kooperativa NBL 2018/19 Nastavba

skupina A1/A2

#TýmyK+-%
1.ČEZ Basketball Nymburk36360100
2.DEKSTONE Tuři Svitavy36221461
3.BK ARMEX Děčín36201656
4.Olomoucko36201656
5.BK JIP Pardubice36201656
6.BK Opava36191753
7.SLUNETA Ústí nad Labem36171947
8.egoé Basket Brno36112531
#TýmyK+-%
1.USK Praha34151944
2.GEOSAN Kolín34142041
3.NH Ostrava34102429
4.Kingspan Královští sokoli3482624

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit