8.
ARMEX Sportcentrum
Marek Vondráček, Tomáš Linhart, Štěpán Pokorný

Komentář k soupeři

Ústecká Sluneta tradičně vyměnila na soupisce několik jmen, především cizinců. V týmu zůstali Michal Šotnar, Ladislav Pecka, Filip Šmíd, David Šteffel a také Spencer Svejcar - jako jediný cizinec. Podkošovou sestavu vyztuží ex-děčínský Pavel Houška, pro něhož bude páteční derby po dlouhých letech v dresu Ústí. Posilami ze zahraničí jsou Kayel Locke a Michael Thompson na křídle a zkušený Jaytornah Wisseh na pozici rozehrávače. Šanci v týmu mají dostat mladíci Jan Maděra z ústecké líhně a plzeňský Martin David.

V přípravě Ústí zatím dvakrát porazilo Jindřichův Hradec (78:61 a 91:80), jasně prohrálo na půdě Chemnitz (67:103) a těsně padlo s Dresden Titans (80:81). Ve středu 19.9. sehraje Sluneta zápas s Kolínem.

Zápas v Děčíně bude pro soupeře generálkou na ligu, neboť Ústí otevírá letošní ročník Kooperativa NBL předehrávkou s Pardubicemi už ve středu 26.9. na domácí palubovce.

Komentář po zápase

Vítězná generálka Válečníků

Děčín: Šiška, Kroutil, Autrey, Carlson, Grunt
Ústí: Wisseh, Svejcar, Šmíd, Pecka, Houška

Generálka před ostrým startem do sezóny, který přijde ve čtvrtek 27. září domácím utkáním Alpsko-jadranského poháru proti Levicím, se basketbalistům Děčína povedla, když v severočeském derby porazili ústecké Pandy.
Do zápasu, jenž se hrál v nezvyklý dopolední čas, vstoupili Válečníci výborně, a po koších Grunta, Autreyho a Ježka vedli 9:2, čímž donutili hostujícího trenéra Antonína Pištěckého k prvnímu oddechovému času. Jenže ani ten nepomohl, Ústí se dál střelecky trápilo a naopak naši po trojce Landy vedli již 14:2. V závěru této čtvrtky ale Děčané nedali několik tutovek, povolili v obraně a soupeř snížil na 17:12. Vstup do druhé periody se naopak povedl Slunetě, jež i díky dvěma trojkám Šotnara otočila na 19:22. Domácí si ale vedení vzali rychle zpět, když se opět zlepšili v obraně a navíc se jim dařila střelba z dálky. Za tři body se postupně trefili Carlson, Autrey, Pomikálek a v závěru i Feštr, takže poločas byl 39:31.
Po přestávce přišla nejpovedenější pasáž Válečníků, kteří ještě více přidali v obraně, ze zisků nebo obranných doskoků vyráželi k brejkům, které proměňovali a jejich náskok začal narůstat. Nejprve se blýskl smečí Autrey, poté dal Carlson dlouhou trojku a čtyři body, a když si Autrey doskočil vlastní nepřesnou střelu a dal koš, bylo to poprvé přes dvacet - 56:35. V závěru této čtvrtiny se zadařilo i Ježkovi, který zaznamenal osm bodů a upravil na 69:41. V závěrečném dějství se ovšem Děčínu dlouho nedařilo v útoku a soupeř snížil na 70:50. Po čtyřech minutách dal však Grunt první domácí body ze hry, Válečníci získali zpět jistotu a jejich rychlé protiútoky zastavovalo Ústí jen za cenu faulů (dvakrát dokonce nesportovním). Válečníci byli na čáře trestných hodů vcelku úspěšní a až v závěru dovolili snížit Slunetě na konečných 86:65.
"Bylo to další přínosné utkání, které nám ukázalo, v jakém stádiu přípravy se nacházíme, a co nám funguje a ještě nefunguje. Stále hodně rotujeme hráči a hledáme jim jejich roli. Dnes jsem rád za to, že jsme zlepšili obranu, což nám spolu s tím, že se Ústí nemohlo trefit, přineslo povedený začátek, který nás uklidnil. Po prostřídání jsme ale polevili v některých činnostech a Ústí šlo přes nás. Ve střední pasáži utkání jsme však ukázali, že pokud budeme dobře bránit a nutit soupeře k těžkým střelám, a následně vyrážet do rychlých protiútoků, máme produktivní útok. Dnes byly v naší hře k vidění velmi hezké, hezké, špatné, ale i velmi špatné pasáže. A my musíme zapracovat, abychom byli konzistentní celých čtyřicet minut," uvedl po střetnutí kouč Děčína, Pavel Budínský.

BK ARMEX Děčín - Sluneta Ústí n. L. 86:65
Body Děčína: Ježek 15 (2x 3, 7 doskoků), Grunt 14 (TH 6/6, 6 doskoků), Carlson 14 (2x 3, 5 asistencí), Autrey 13 (2x 3, 10 doskoků, 5 asistencí), Landa 8 (1x 3), Feštr 7 (1), Šiška 5 (1x 3, 8 doskoků, 9 asistencí), Pomikálek 4, Kroutil 4, Žikla 2.
Body Ústí: Svejcar 17  (1x 3), Houška 10, Šotnar 10 (2x 39 asistencí), Šteffel 7, Pecka 6 (5 doskoků), Wisseh 4, Thompson 4, Šmíd 4, Maděra 3 (1x 3).
Střelba za 2 body 15/31:21/42, za 3 body 10/26:4/25, TH 26/36:11/17. Doskoky 48:30 (útočné 8:4), asistence 29:24, ztráty 17:14, fauly 18:27.

Čtvrtiny: 17:12, 22:19, 30:10, 17:24