Zápasy

BK Armex Děčín vs BC GEOSAN Kolin

22.04.2017 18:00Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Informace o utkání

82:48 (23:9 46:21 63:45)
5.
ARMEX Sportcentrum, Děčín 1
Ivor Matějek, Jan Hošek, Jan Jeřáb
Pavel Hlaváček
Zobrazit

Zranění hráčů před utkáním

Ve čtvrtém utkání si Jakub Krakovič pochroumal kotník a jeho start je nejistý, rovněž s kotníkem laboruje také Filip Kroutil

Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "Po dvou zápasech v Kolíně se vracíme zpět do Děčína, kde budeme mít pokus číslo dva na ukončení série. Je ale zřejmé, že Kolín bude kousat a zlobit, v čemž ho jistě posílí i domácí výhra. My však chceme předvést před svým publikem stejné výkony jako v prvních třech zápasech, díky kterým jsme třikrát vyhráli. Bude to ale náročné, protože proti stejnému soupeři už budeme hrát popáté. Musíme se tedy pečlivě připravit a nastoupit s vírou, že postoupíme do semifinále."
Tomáš Pomikálek, křídlo BK ARMEX Děčín: "Ve čtvrtém duelu jsme bohužel nedokázali, hlavně v obraně, navázat na výkon z třetího zápasu. K tomu se přidala nízká úspěšnost střelby a proto se vracíme zpět na domácí palubovku. Z ní se už určitě i díky našim úžasným domácím fanouškům ale nebudeme chtít do Kolína vracet."

Komentář k soupeři

Preview před 5. čtvrtfinále BK ARMEX Děčín - Geosan Kolín

V loňské sezóně by už touto dobou basketbalisté Děčína slavili postup do semifinále, letos se však kvůli změně herního modelu, kdy je potřeba porazit v play-off soupeře celkem čtyřikrát (loni se hrálo na tři vítězství), musí připravovat na zápas číslo 5. Kolín vedený americkými basketbalisty totiž odvrátil na své palubovce první děčínský mečbol, snížil ze svého pohledu stav série na 1:3 a vynutil si další duel.
Ten se bude konat v děčínském ARMEX Sportcentru, kde Válečníci vyhráli první dva zápasy. V tom prvním nedali soupeři žádnou šanci, ve druhém zlomili odpor Kolínských po poločasové přestávce. První střetnutí v Kolíně bylo z pohledu Děčína zatím to nejlepší a střelecky zdatného soupeře udrželi naši na pouhých 54 bodech. Že je tým Geosanu ale nebezpečný za jakéhokoliv stavu se přesvědčili hned následující středu, kdy mu podlehli 79:73. A znovu se ukázalo, že když se kolínští střelci dostanou do provozní teploty, těžko se zastavují.
Proto se budou muset Válečníci vrátit k poctivé a důrazné obraně a nedat soupeři žádný prostor na ofenzivní rejdy. V nich jsou nejlepší Američané Kerr a Skinner, své kvality ukazuje i rozehrávač Adam Číž a pozor si je třeba dávat také na Vocetku, Hunta a Dixona. Kolínské není ani radno pouštět na čáru trestných hodů, které dokáží proměňovat s obdivuhodnou jistotou.

Výsledek 1. čtvrtfinále:
BK ARMEX Děčín - Geosan Kolín 74:60 (nejlepší střelci: P. Houška 14, Palyza 12, Pomikálek 10 - Číž 12, Horák 11, Kerr 11)
Výsledek 2. čtvrtfinále:
BK ARMEX Děčín - Geosan Kolín 80:71 (P. Houška 12, Bažant 12, Vyoral 12 - Bakič 22, Skinner 16, Horák 8, Machač 8)
Výsledek 3. čtvrtfinále:
Geosan Kolín - BK ARMEX Děčín 54:72 (Skinner 22, Kerr 12, Vocetka 7 - P. Houška 13, Vyoral 13, Bažant 11, Palyza 11)
Výsledek 4. čtvrtfinále:
Geosan Kolín - BK ARMEX Děčín 79:73 (Kerr 19, Vocetka 12, Dixon 11, Hunt 11 - P. Houška 15, Pomikálek 15, Vyoral 14)

Případné další termíny čtvrtfinále Děčín - Kolín: BK ARMEX Děčín - Geosan Kolín (sobota 22. 4., 18.00), Geosan Kolín - BK ARMEX Děčín (středa 26. 4., 17.45), BK ARMEX Děčín - Geosan Kolín (sobota 29. 4., 18.00).

Další výsledky 4. zápasů čtvrtfinálových dvojic: Sluneta Ústí nad Labem - ČEZ Basketball Nymburk 90:97 (46:48), stav série 0:4, Dekstone Tuři Svitavy - BK JIP Pardubice 62:70 (24:41), stav série 1:3, BK Opava - USK Praha 67:56 (30:28), stav série 3:1.

Komentář po zápase

Válečníci po drtivé výhře míří do semifinále

Základní sestavy
Děčín: Vyoral, Ježek, Palyza, Landa, P. Houška
Kolín: Číž, Dixon, Vocetka, Skinner, Kerr

Basketbalisté Děčína si opět po roce zahrají o cenné kovy v Kooperativa NBL. V pátém čtvrtfinále totiž na domácí palubovce zničili Kolín a po výsledku 4:1 na zápasy postoupili do semifinále.
Hosté sice přijeli bez zraněného Bakiče, ale s mentální vzpruhou v podobě domácí výhry, kterou snížili stav série na 3:1. To Válečníkům chyběl kromě už před play-off zraněného Kroutila nově také pivot Krakovič, jenž si při posledním duelu v Kolíně pochroumal kotník. Naši se však vyrovnali s absencemi na jedničku a Geosanu nedali "čuchnout".
Děčínští borci vstoupili do střetnutí velmi intenzivně, ale stejně jako soupeři se jim zkraje nedařila střelba, nevyvarovali se ani nepřesností a diváci čekali na první body takřka dvě minuty. Pak se konečně trefil P. Houška, za další minutu zvýšil Ježek na 4:0, a po trojkách Palyzy a Vyorala to bylo 10:0. Na to zareagoval kolínský kouč Benáček oddechovým časem, jenže po jeho skončení musel přetrpět další minutu, než konečně Kolín skóroval - 10:2. Ve zbylých čtyřech minutách se hosté přece jen střelecky zlepšili, ovšem to samé platilo pro domácí basketbalisty, kteří po trojce J. Houšky vedli již 18:7, a když poslední děčínský útok v této části zakončil Šiška další trojkou, byl stav 23:9. Druhou periodu načaly trojky J. Houšky a Vyorala, po nich se trefil i Pomikálek a Válečníci vedli o dvacet - 31:11. Navíc naši stále nedávali soupeři prostor ke snadnému odstřelování svého koše, sami naopak pálili ostrými, takže po slepených trojkách Pomikálka a Palyzy to bylo 39:13. Po koších Bažanta pak dokonce 43:14. V závěru poločasu trochu pozvedl prapor Kolínských rozehrávač Číž, jenž se blýskl sedmi body, ale Palyza jeho zásahy proložil další trojkou a naši tak vedli před druhou půlí - 46:21.
Luxusní náskok naštěstí nenechal svěřence trenéra Budínského usnout na vavřínech, třetí čtvrtku začali opět koncentrovaně a koše P. Houšky a Landy znamenaly vedení 50:21. Hosté pak v dalších minutách předvedli asi svůj nejlepší výkon tohoto utkání a snížili na 54:36 a 57:40. Děčané však jejich atak odrazili trojkami Bažanta a Šišky, P. Houška přidal dva body a po jedné šestce Pomikálka byl stav před poslední desetiminutovkou 63:45. Závěrečné dějství zahájily smeče Palyzy a Pomikálka, které byly nejen hřebíky do kolínského koše, ale s trochou nadsázky i hřebíky do kolínské rakve. Hosté už nedokázali proti pozorné obraně zmobilizovat své síly a rozdíl ve skóre narůstal na konečných 82:48, což znamenalo, že tým Geosanu dal v této periodě pouhé tři body a celkový počet naházených 48 bodů je zatím druhý nejhorší v této sezóně KNBL. Smutné prvenství drží bohužel právě naši s 39 body proti Nymburku.
Co stálo za vítězstvím Děčína? Mix několika faktorů, z nichž ten nejdůležitější bylo daleko větší odhodlání udělat poslední krok. Válečníci si postup vynutili dobrou obranou, nedávali soupeři volné střely, dobře doskakovali, a ve skvělé atmosféře ukázali, že umí být nebezpeční také v útoku. Mezi střelce se zapsal každý z domácích basketbalistů, což byl opak proti Kolínu, kde hned pět hráčů odešlo s nulou. Tím je odhalen další důvod výhry Válečníků - slabé procento střelby Kolína, když například jeho lavička dala pouhých osm oproti 44 bodům Děčína. Naši vyhráli také souboj na doskoku, i když nikoliv tak rozdílně jako v předchozích zápasech, a měli rovněž daleko více asistencí.

Děčín v semifinále narazí na Pardubice, nyní se čeká na oficiální rozlosování zápasů.

BK ARMEX Děčín - Geosan Kolín 82:48
Body Děčína: Šiška 14 (4x 3, 6 doskoků), Palyza 11 (3x 3), Pomikálek 10 (1), J. Houška 10 (2x 3, 7 doskoků, 4 asistence), Bažant 10 (1x 3), Ježek 9 (1), P. Houška 8, Vyoral 6 (2), Landa 4 (8 doskoků).
Body Kolína: Číž 15 (3x 3), Skinner 13 (7 doskoků), Dixon 8, Kerr 4, Hunt 3 (4 asistence), Ličartovský 3 (1x 3), Horák 2, Machač 0, Vocetka 0, Rovenský 0, Koláčný 0, Harčár 0.
Střelba za 2 body 19/32:12/37, za 3 body 14/30:4/21, TH 2/7:12/18. Doskoky 41:34 (útočné 6:9), asistence 28:8, ztráty 16:15, fauly 19:15.

Nejlepší hráč: Šimon Ježek

Diváků: 1 080

Čtvrtiny: 23:9, 23:12, 17:24, 19:3

 

Trenéři po utkání

Predrag Benáček, trenér Kolína: "Gratuluji Děčínu nejen k dnešnímu vítězství, ale k postupu. Dnes si to zasloužil, hrál se stejným nasazením od prvního zápasu od první minuty až do poslední dneska. My jsme neměli dobrý střelecký den, nedali jsme spoustu otevřených střel, nedali jsme trestné hody, což není naše vlastnost. Děčín se chytil v prvním poločasu, i když začátek byl hodně nervózní. Bylo to 10:0, rozhodla tedy první čtvrtina, ale celý první poločas. Děčín si zkušeně doma pohlídal zápas. Mě se moc líbilo, jak Děčín hrál, atmosféra byla skvělá jak tady, tak v Kolíně díky našim i děčínským fanouškům. Přeji hodně štěstí do dalších bojů."

Pavel Budínský, trenér Děčína: "Děkuji za gratulaci a chtěl bych poděkovat za velmi korektní sérii. Postoupili jsme do semifinále, což byl náš cíl. Věděli jsme, že Kolín bude silný protivník. Navíc jsme poslední zápas prohráli, takže jsme se museli dobře připravit. Podařilo se nám ukončit sérii doma. Klukům bych chtěl poděkovat za přístup v celé sérii. Dnes jsme byli jednoznačně lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. Dělali jsme drobnou korekci, chtěli jsme se nebát střílet, když jsme stříleli, tak jsme dávali nebo jsme hledali další střelce nebo jsme doskakovali. Měli jsme vysoké procento trojek, snažili jsme se dobře bránit, Kolínu nešla střelba, což nám hrálo do karet. I v tomto utkání máme víc ztrát než soupeř, ale když jsme hráli naši hru, tak jsme to zvládli. Jsme rádi, že jsme postoupili."

Hráči po utkání

Ladislav Horák, Geosan Kolín: "Dnes byl markantní rozdíl v úspěšnosti střelby. Děčín měl v trojkách úspěšnost téměř padesát procent, my žalostných devatenáct. To samé platilo o dvojkách. Děčína dal o deset trojek víc, což je třicet bodů. Nebrali jsme si těžké střely, ale nedávali jsme otevřené střely, šoupáky a trojky. Když shrnu celou sérii, Děčín nám ukázal, jak se má hrát play-off. Od prvního do posledního zápasu hrál s perfektním nasazením a postoupil zaslouženě."
Šimon Ježek, BK ARMEX Děčín: "Ve čtvrtfinále jsme se vymanili z toho, jak jsme hráli skupinu A1. Tam nám to úplně nesedělo a rozhodující rozdíl je v nasazení. Dnes jsme ho dokázali udržet po celé utkání, měli jsme širokou rotaci a všech našich devět hráčů odehrálo okolo dvaceti minut. Jsem rád, že jsme splnili úkol a postoupili. Atmosféra byla úplně geniální jak tady, tak v Kolíně."

Další výsledky 5. zápasů čtvrtfinále: BK JIP Pardubice - Dekstone Tuři Svitavy 90:62 (24:12), stav série 4:1; USK Praha - BK Opava 70:56 (45:30), stav série 2:3.

 

 

 

 

Technický zápis

BK ARMEX Děčín PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
4 Vyoral T. 23:00 0/0 6/2 2/0 1 4 5 0 3 2 5 5 1 9 6
5 Pomikálek T. 21:39 7/3 1/1 2/1 2 3 5 0 2 0 2 1 3 8 10
9 Šiška O. 17:47 3/1 5/4 0/0 0 6 6 0 3 1 0 1 2 20 14
10 Houška P. 26:57 5/4 1/0 0/0 1 3 4 0 4 0 3 2 3 10 8
11 Palyza L. 23:22 3/1 3/3 0/0 0 0 0 1 3 1 1 0 2 11 11
12 Landa R. 25:30 2/2 2/0 0/0 1 7 8 1 4 1 1 1 4 12 4
15 Houška J. 20:53 3/2 3/2 1/0 1 6 7 1 4 0 1 2 1 19 10
23 Bažant L. 21:02 4/3 2/1 2/1 0 1 1 0 3 0 2 1 2 8 10
24 Ježek Š. 19:50 5/3 7/1 0/0 0 3 3 0 2 1 1 2 1 7 9
40:00 32/19 30/14 7/2 6 35 41 3 28 6 16 15 19 106 82
59.4% 46.7% 28.6%
BC GEOSAN Kolín PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
1 Číž A. 32:34 5/2 7/3 3/2 0 4 4 0 0 2 0 4 2 15 15
2 Dixon C. 21:24 5/1 1/0 7/6 2 1 3 0 2 0 1 6 0 12 8
4 Rovenský L. 13:11 2/0 0/0 0/0 0 1 1 0 0 0 0 0 1 -2 0
5 Hunt J. 11:20 2/1 3/0 2/1 1 1 2 0 4 1 0 1 0 6 3
6 Ličartovský Š. 5:46 0/0 1/1 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 3
7 Vocetka M. 23:28 2/0 2/0 0/0 0 4 4 1 1 1 2 1 1 1 0
9 Harčár P. 2:04 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 1 1 2 -2 0
10 Koláčný L. 3:15 1/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 -2 0
11 Machač D. 12:06 0/0 1/0 0/0 0 1 1 0 1 1 3 0 1 -2 0
12 Skinner L. 29:23 10/5 3/0 4/3 3 4 7 0 0 1 3 4 1 12 13
14 Horák L. 20:51 5/1 1/0 2/0 1 3 4 0 0 1 3 1 4 -6 2
33 Kerr G. 24:38 5/2 2/0 0/0 0 4 4 1 0 3 0 1 1 7 4
40:00 37/12 21/4 18/12 9 25 34 2 8 10 15 19 15 43 48
32.4% 19.0% 66.7%

Video

Fotografie

2662x  | Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

 

 

 

Krátké zprávy

Smutná zpráva

16.05.2018

Fotografie týdne

Pozvánka na PLAYOFF 2018

Kooperativa NBL 2017/18 Nadstavba A1

#TýmyK+-%
1.ČEZ Basketball Nymburk3231163
2.BK JIP Pardubice3223955
3.BK Opava32201252
4.BK ARMEX Děčín32171549
5.DEKSTONE Tuři Svitavy32151747
6.Olomoucko32131945

Nadstavba A2

#TýmyK+-%
1.SLUNETA Ústí nad Labem32181450
2.GEOSAN Kolín32161648
3.USK Praha32161648
4.NH Ostrava32122044
5.mmcité+ Brno3292341
6.Fio banka J. Hradec3223034

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Pomikálek T.11.9Pomikálek T.14.5
Houška P.10.8Šiška O.13.5
Šiška O.10.7Houška P.12.3
Feštr L.8.1Feštr L.6.4
Ježek Š.7.2Landa R.6.1

DoskokyAsistence
Pomikálek T.5.8Šiška O.4.9
Houška P.5.0Feštr L.2.3
Landa R.4.4Ježek Š.1.8
Šiška O.4.1Pomikálek T.1.7
Halada F.3.1Houška P.1.6

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit