Doskoky celkem:39.743.4

Zranění hráčů před utkáním

Trenér Pavel Budínský bude mít k dispozici všechny hráče, jediný mimo hru zůstává zraněný Rober Landa.

Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: " Nymburk si jako každou sezónu bezpečně hlídá první místo a přestože ho nikdo před play-off z této pozice nesesadí, jsem si jistý, že žádný ze zbývajících zápasu nevypustí. Navíc po smolném vypadnutí z ligy mistrů se může plně koncentrovat na domácí soutěž. Takže očekávám připraveného a koncentrovaného soupeře, se kterým budeme chtít držet krok ve všech aspektech hry. Bude to samozřejmě těžká písemka, ale já věřím, že jsme doma schopni šampiony pozlobit a donutit je k maximálnímu výkonu."
Ondřej Šiška, rozehrávač BK ARMEX Děčín: "V sobotu přivítáme dosud neporažený Nymburk, který své soupeře přehrává především svou rychlou hrou, na níž zatím nikdo na českých palubovkách nenašel recept. Jestli chceme být první, kdo mistrovi zasadí ránu, musíme podat konzistentní výkon po celých čtyřicet minut a každý hráč z týmu musí vytavit svůj výkon na maximum. Play-off se blíží, a i ten kdo neměl z matematiky samé jedničky si dokáže spočítat, jak jsou karty do vyřazovacích bojů rozdány. Jestli si chceme na konci května opět zabruslit, musíme dát vše do každého zápasu."

Komentář k soupeři

Preview před zápasem BK ARMEX Děčín - ČEZ Basketball Nymburk

V 7. kole nadstavbové skupiny A1 přijede do Děčína absolutní česká basketbalová špička, Nymburk. Ten i letos potvrzuje své kvality, když v Kooperativa NBL ještě ani jednou neprohrál. Kromě toho se mu však také velmi daří, tedy dařilo, na mezinárodní scéně, kde v basketbalové lize mistrů obsadil v základní skupině D s bilancí 10 výher a 4 porážek 2. místo za Besiktasem a postoupil do osmifinále. Zde mu los přiřkl slavný tým AEK Atény a zápas v Řecku skončil obrovským překvapením, když Nymburk vyhrál 88:98. Bohužel, přestože v odvetě Nymburk dlouho sahal po postupu, v posledních vteřinách duelu inkasoval trojku, prohrál 82:93 a do čtvrtfinále zamířily Atény.
Hořkost po vyřazení budou chtít Nymburští zahnat na domácí scéně, kde už vyhráli Český pohár mužů, když v semifinále vyřadili Svitavy 111:59, a ve finále porazili Pardubice 65:86. A nyní se mohou soustředit na zisk patnáctého titulu mistra České republiky v řadě. Našlápnuto k tomu mají opět skvěle, protože z dosavadních 28 střetnutí neprohráli ani jedno a jsou jistými vítězi dlouhodobé části ligy. Naposledy porazili domácí Svitavy 81:108 (nejlepší střelci Nymburku: Hruban 23, Peterka 22, Davis 12).
Jednou ze silných zbraní Nymburku je vyrovnanost kádru, kde jsou nebezpeční všichni hráči a soupeři se nemohou soustředit na jedno, dvě jména. Statisticky je však nejlepším střelcem týmu Američan Kendrick Ray, který dává v průměru 15,2 bodu, k čemuž přidává přes čtyři doskoky a dvě asistence na zápas. Druhý je Vojtěch Hruban (12,8), třetí kosovské nižší křídlo Dardan Berisha, jež střílí 12,4 bodu a má tři asistence na utkání. Tuto trojici pak následuje Jaromír Bohačík (10,7). Exděčínský rozehrávač Tomáš Vyoral dává 7,9 bodu, doskakuje téměř čtyři míče, má přes 4 asistence na zápas, a je minutově nejvytěžovanějším hráčem týmu.

Vzájemné zápasy v základní části KNBL:
BK ARMEX Děčín - ČEZ Basketball Nymburk 64:99
Nejlepší střelci: Šiška 13, Halada 11, Pomikálek 9, P. Houška 9 - Vyoral 18, Ray 16, Bohačík 14, Diggs 14.
ČEZ Basketball Nymburk - BK ARMEX Děčín 103:90
Lawrence 17, Hruban 14, Bohačík 13, Ray 13 - Šiška 24, Pomikálek 18, Grunt 13.

Vzájemný zápas ve sk. A1:
ČEZ Basketball Nymburk - BK ARMEX Děčín 87:65
Hruban 22, Ray 18, Lawrence 11 - Bažant 17, Pomikálek 16, Halada 9, Grunt 9.

Komentář po zápase

Trojky mistra zlomily naděje Válečníků

Děčín: Šiška, Halada, Pomikálek, P. Houška, Krakovič
Nymburk: Lawrence, Hruban, Bohačík, Kříž, Barač

S odhodláním porvat se o co nejlepší výsledek a zkusit dokonce překvapit. S tím nastupovali basketbalisté Děčína do utkání proti mistrovskému Nymburku, který ale žádnou senzaci nedopustil a vyhrál i zápas číslo 29 na tuzemské scéně v této sezóně.
Nymburk začal velmi koncentrovaně. První koš dal Kříž, tým pak dobře nastartoval dalšími dvěma trefami Lawrence - 0:6. Válečníci poprvé skórovali po půldruhé minutě zásluhou P. Houšky, ale soupeř odskočil na 2:10. Naši se však nezalekli rychlého manka, naopak po trojce Ježka to bylo 7:10, po čtyřech bodech Grunta 13:16 a když poté trefil Bažant trojku, bylo srovnáno na 16:16. Bohužel, v závěru této části hosté odskočili i díky trojce Peterky a třem bodům exděčínského Vyorala na 20:26. Poslední slovo ale patřilo J. Houškovi, který snížil na 22:26. Děčínský kapitán odstartoval i druhou periodu, když trefil trojku, ale hned vzápětí na druhé straně odpověděl stejně Ray - 25:29. Americký borec tímto pokusem evidentně chytil střeleckou slinu, během chvíle přidal další dvě trojky a Nymburk poprvé vedl dvojciferným rozdílem - 28:39. Po oddechovém času Děčína však Válečníci zabrali a trojka Ježka znamenala stav 35:39. A dvě minuty před poločasem byl po dvoubodové trefě Feštra rozdíl stále stejný - 42:47. Závěr půle se ovšem domácím příliš nepovedl a favorit utekl na 45:56.
Druhou půli zahájily dva body P. Houšky, pak si ale vzal slovo nymburský Barač, který dal 10 bodů (z toho tři trojky),k němu se připojili Kolář s Vyoralem a hosté rázem vedli vysoko 51:73. Jenže Válečníci nesklopili hlavy, naopak koncovka třetí desetiminutovky patřila pouze jim, do koše mistra padly i dvě trojky Halady a tato perioda tak skončila vyrovnaně 18:18, což znamenalo průběžný stav 63:74. V úvodu poslední čtvrtky to byli opět Barač a Ray, kteří úřadovali pod děčínským košem a znovu během tří minut zvedli rozdíl na 20 bodů - 67:87. Následně pak Vyoral a trojka Bohačíka zařídily nejvyšší vedení hostí - 67:92. Děčané ale znovu v koncovce zabrali a stlačili náskok Nymburku pod dvacetibodovou hranici, o což se v posledních vteřinách postaraly dvě šestky Ježka - 80:99.
Nymburk ukázal v tomto duelu svoji obrovskou sílu v útoku, i chytrou hru v obraně a zvítězil zaslouženě. Naši si naopak zaslouží pochvalu za konstantní výkon, který nezlomilo ani vysoké vedení soupeře. V řeči statistik bylo utkání maximálně vyrovnané, vždyť oba celky proměnily 24 dvoubodových střel a 11 šestek, měly shodně po 14 ztrátách a daly po 11 bodech z brejků. Rozhodující rozdíl byl tedy v trojkách a doskocích, kde měl vrch Nymburk. Válečníci byli naopak lepší v asistencích.
Hráčem utkání byl zvolen Boris Barač, autor 23 bodů, který proměnil všech pět trojkových pokusů. Druhým nejlepším střelcem vítězů byl Ray (19) následovaný trojicí Čechů - Peterka, Bohačík a Vyoral. Na straně Děčína byl nejlepším střelcem Šimon Ježek (13), sympatický výkon předvedli i Grunt a J. Houška, Šiška se blýskl 7 asistencemi.

Trenéři po utkání
Oren Amiel, ČEZ Basketball Nymburk:
"Chci pogratulovat svým hráčům. Myslím, že jsme kontrolovali zápas v celém průběhu hned od začátku. Očekávali jsme těžký zápas, takže jsem šťastný, že jsme zvítězili."
Pavel Budínský, BK ARMEX Děčín: "Gratuluji Nymburku k výhře. Když máte tým plný košíkářů, je to velmi krásný sport. A to dnes Nymburk je. Od začátku přijel nastavený jako šampión, od začátku dal najevo, že my budeme hrát druhý part. Nám chvíli trvalo, než jsme se dostali do módu rychlosti, preciznosti a exekutivy. První poločas byl sympatický až na závěr, kdy jsme poslední dvě minuty propadli. O celkovém výsledku rozhodlo prvních pět minut třetí čtvrtiny, kde si hosté vytvořili dvacetibodový náskok. Dostali jsme skoro sto bodů, dali jsme hezkých osmdesát, ale Nymburk zaslouženě vyhrál a ukázal, proč dominuje naší soutěži."

Hráči po utkání
Boris Barač, ČEZ Basketball Nymburk:
"Myslím, že Děčín hrál dobrý zápas. Je to velmi tvrdý a entuziastický soupeř. I když jsme většinu zápasu vedli, tak to nevzdal. Jsem velmi rád za tuto výhru, a že jsme natáhli naší vítěznou šňůru."
Šimon Ježek, BK ARMEX Děčín: "Předně gratulace Nymburským k vítězství. S námi se trochu táhne, že máme hluché pasáže v našich výkonech, kdy nejsme schopni spolupracovat, a to je vždy kritický okamžik. Myslím, že se nad tím zamyslíme a zapracujeme."

BK ARMEX Děčín - ČEZ Basketball Nymburk 80:99
Body Děčína: Ježek 13 (3x 3, 5 doskoků), Grunt 11, J. Houška 10 (1x 3), Pomikálek 9, P. Houška 9 (5 doskoků), Šiška 7 (7 asistencí), Halada 6 (2x 3), Bažant 5 (1), Krakovič 4, Feštr 4, Kroutil 2.
Body Nymburku: Barač 23 (5x 3, 6 doskoků), Ray 19 (3x 3, 6 asistencí), Peterka 13 (3x 3, 7 doskoků), Bohačík 11 (2x 3), Vyoral 10, Davis 7, Kříž 6, Hruban 4, Lawrence 4, Kolář 2, Pumprla 0, Novotný 0.
Střelba za 2 body 24/42:24/41, za 3 body 7/31:13/31, TH 11/17:12/17. Doskoky 39:46 (útočné 11:11), asistence 22:16, ztráty 14:14, fauly 23:22.

Nejlepší hráč: Boris Barač

Diváků: 1 020

Čtvrtiny: 22:26, 23:30, 18:18, 17:25