77:71 (23:15 39:34 58:49)
4.
Körmend Aréna

Názor BK Děčín

Pavel Budínský: "Dvojutkání v alpsko-jadranském poháru bude pro nás zajímavou konfrontací během reprezentační pauzy. Myslím, že jak ve Slovinsku, tak Maďarsku nás čekají skutečně těžké zápasy, které nám mohou pomoci sbírat cenné zkušenosti, jež se mohou v budoucnu hodit. Navíc nám tyto zápasy pomohou v procesu zlepšování se."

Lukáš Feštr: "Čekají nás dva těžké zápasy ve dvou dnech a k tomu ještě navíc náročné cestování. Oba dva soupeři svojí kvalitu mají, i když o Körmendu nemáme tolik informací jako o Šentjuru, se kterým už jsme odehráli domácí utkání. Pohled na tabulku maďarské ligy a jejich výsledky ve FIBA Europe Cupu ukazují, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého."

Komentář k soupeři

Egis Körmend je prvním a letos jediným maďarským zástupcem v Helios Alpe Adria Cupu. Již při hledání společných termínů pro vzájemná střetnutí s mladým ambiciózním slovinským trenérem Potočnikem bylo jasné, že může jít o černého koně soutěže. Zástupci Körmendu hlásili již na losování, že kromě domácí ligy a poháru, jsou přihlášení také do FIBA Europe Cupu, kde ovšem (podobně jako Pardubice) spadli do zrádných kvalifikačních kol. Körmend však prokázal hned z kraje sezóny vysokou kvalitu a do hlavní fáze se probojoval. Musel pro to vyřadit švédský Boras Basket (venku jasně 61:78 a doma kontrolovaně 85:72) a také rumunského vicemistra Steaua Bucuresti (doma jasně 91:75 a venku pohlídaně 72:73). Přestože musel projít kvalifikací, Körmend zatím svoji skupinu vede s bilancí 4-1 (dvakrát vyhrál nejtěsnějším rozdílem a prohrál až pátý duel v Bruselu, kdy už bylo o postupu ze skupiny jasno) a o konečné prvenství se už s jistotou postupu utká 6.12. na Kypru s místním mistrem Keravnos Nicosia.

Na domácí scéně Egis dokázal v neděli ve šlágru kola porazit favorizovaný Szolnoki Olaj 76:74 a s bilancí 7-1 se tak ujal vedení tabulky. Körmend v ročníku 2016/17 skončil v semifinále, trenér Potočnik je však u kormidla na dva roky a je vidět, že se důvěra vedení vyplácí. Postup ze skupiny FIBA Europ Cupu zvládl tým s předstihem a průběžné postavení v domácí tabulce lepší být nemůže. Maďarská liga je ve 14 týmech velmi silná, má 4 zástupce ve FIBA Europe Cupu (z toho jeden, který neprošel kvalifikací do Champions League), což svědčí nejen o sportovních kvalitách, ale také o silném finančním zázemí. Maďarští fanoušci jsou vyhlášení svou bouřlivostí a záznamy z ligových utkání to potvrzují.

Hráčskými oporami Körmendu je pětice Američanů Fanning, Wright, Hollins, Davis a Tuoyo, z maďarských hráčů jim pak nejvýrazněji pomáhají Ferencz a Csorvasi. Tým Körmendu čeká teprve ve čtvrtek 23.11. vstup do Helios Alpe Adria Cupu, kdy doma hostí slovenské Komárno. Utkání skončilo výhrou maďarského týmu 79:68 (nejlepší střelci Körmendu: Ban 16, Csorvasi 12, Wright 11). Válečníci na horké půdě budou hrát den po pátečním utkání ve slovinském Šentjuru, odkud se ještě na noc přesunou do Maďarska...