85:57 (14:14 42:28 63:46)
2.
Messe Chemnitz

Komentář k soupeři

Tradičním soupeřem děčínských Válečníků v přípravě je Niners Chemnitz patřící už několik let ke špičce druhé nejvyšší německé soutěže ProA. V minulém ročníku dokázal tým trenéra Rodriga Pastora vyhrát dlouhodobou část ligy, ale v semifinále narazil na ambiciózní Hamburg, a tak podruhé za sebou těsně nedokázal vybojovat postup do BBL, což bude jejich cílem i pro ročník 2019/20. Pro letošek byly naplánovány dva střety ve třech dnech. Čtvrteční zápas bude pro Děčín druhou zápasovou prověrkou, Chemnitz stihl už o zápas víc (výhra s Dresden 93:67, výsledek s Lok Bernau není znám).

V týmu zůstalo jádro klíčových hráčů včetně velmi zkušených Matthewse, Elliotta a Ziegenhagena. Doplnili je mladší němečtí basketbalisté a také dva skvělí Američané Harris s Carterem, jenž se do Chemnitz vrací po dvou letech v bundesligové Vechtě. Družstvo trenéra Pastora se vyznačuje agresivním pojetím s vysokou intenzitou a tempem. Pro Válečníky vždy byly utkání s Niners skvělou prověrkou!

Trenérovi Tomáši Greplovi se sestava rozrostla o dvě podstatná jména - Lamb Autrey a Klint Carlson. Stále chybí Robert Landa a Pavel Grunt. Tým tedy odcestuje do Německa ve 12 hráčích ve složení: Autrey, Bobek, Carlson, Feštr, Ježek, Kroutil, Mach, Pomikálek, Rozsypal, Skalička, Šiška a Žikla.

Utkání se odehraje v hale Messe Chemnitz, kde se konalo ME U20 divize A v loňském roce a kde budou domácí letos hrát svá utkání v ProA. Hala je víceúčelová s různými možnými úpravami. Pro čtvrteční duel bude sestavena pro účel přípravného utkání. Pro mistrovské zápasy je však možné dosáhnout kapacity 5.000 diváků.