Zápasy

BK Armex Děčín vs Královští sokoli Hradec Králové

30.09.2018 18:00BK | Tisk | Přejít zpět

Informace o utkání

99:79 (24:29 53:43 71:67)
1.
ARMEX Sportcentrum
Baloun Jan, Kec Jakub, Pokorný Štěpán
Ivan Zachara
Zobrazit

Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "Královští sokoli jsou sice na papíře nováčkem, ale mnozí hráči v jejich dresu mají hodně zkušeností z naší nejvyšší soutěže, takže by bylo naivní se domnívat, že se bude jednat o jednoduché utkání. Naopak očekávám vysoce namotivovaného a uvolněného protivníka, který bude hrát zcela bez zábran, což je v prvním zápase nové sezóny vždy nebezpečná, až zrádná kombinace. Přesto je na nás, abychom do nové sezóny vstoupili s chutí a bez pochyb s cílem hájit domácí palubovku v každém střetnutí."
Jakub Krakovič, pivot BK ARMEX Děčín: "V neděli nás čeká úvodní zápas Kooperativa NBL s Hradcem Králové. Ten je sice nováčkem soutěže, ale základní osa týmu - Sedmák, Pandula a cizinci Rikalo, Canda - má svoji kvalitu. Chceme se zaměřit hlavně na svůj výkon, hrát rychle dopředu jako přípravě, a v první zápase sezóny si připsat vítězství. Věřím, že fanoušci se těší stejně jako my a přijdou nás podpořit."

Komentář k soupeři

Preview před 1. kolem Kooperativa NBL, BK ARMEX Děčín - Královští sokoli

Tým Hradce Králové, alias Královští sokoli, je nováčkem Kooperativa NBL, když jako vítěz 1. ligy zdolal v baráži Jindřichův Hradec po výsledcích 93:96 a 102:91 a probojoval se mezi českou elitu.
Z původního kádru Sokolů však po postupu nezůstal takřka kámen na kameni a na jeho soupisce se začala objevovat zajímavá jména zkušených zahraničních i českých borců. V sestavě jsou například dobře známí slovenští reprezentanti expardubický Dušan Pandula a exděčínský Peter Sedmák. Další hráč ze zahraničí je bosenský rozehrávač Marko Rikalo a nově také Američan Bryce Canda. Dalšími výraznými tvářemi týmu trenéra Peterky jsou 215 cm vysoký hradecký odchovanec Tomáš Hampl, který strávil většinu své kariéry ve Španělsku (šanci v ACB dostal v dresu Bilbaa). Dále Jan Jiříček, jenž rovněž prošel děčínským týmem, Ondřej Peterka (v NBL působil v dresu Pardubic) a Martin Kolář, nymburský odchovanec a reprezentant do 20 let. Rikalova záda na rozehrávce kryje Petr Andres, jenž hrál za Svitavy.
Královehradecký tým táhli v přípravě především zkušení hráči, kdy nejvíce bodů dávali Sedmák, Rikalo a Pandula. Sokoli sice na úvod prohráli se svitavskými Tury, poté ale obsadili 2. místo na turnaji ve Zlíně, následně dvakrát přehráli Kolín, podlehli oslabenému Nymburku a na závěr přípravy si přivezli výhru ze Žiliny.
Jak to tedy vypadá, nováček KNBL rozhodně nebude chtít být jen do počtu a Válečníci nesmí první utkání vůbec podcenit.
Výsledky Sokolů v přípravě: Dekstone Tuři Svitavy - Královští sokoli 98:84, SKP Zlín - Královští sokoli 70:88 (turnaj ve Zlíně), Královští sokoli – Basket Brno 64:75 (turnaj ve Zlíně), BK Dukes Klosterneuburg (Rak.) - Královští sokoli 74:81 (turnaj ve Zlíně), Královští sokoli - BK Kolín 94:92, ČEZ Basketball Nymburk - Královští sokoli 82:61, Geosan Kolín – Královští sokoli 73:83, RAJ Žilina - Královští sokoli 96:105.

Komentář po zápase

Válečníci sestřelili Královské sokoly 

Základní sestavy
Děčín: Šiška, Kroutil, Autrey, Carlson, Grunt
Královští sokoli: Rikalo, Pandula, Canda, Jiříček, Sedmák. 

Válečníkům se vstup do nové sezóny Kooperativa NBL povedl. Po výhře v evropském poháru AAC nad mistrovskými Levicemi porazili v úvodním kole tuzemské soutěže jejího nováčka o dvacet bodů.
Skóre duelu otevřel královehradecký Američan Candy, naši se v úvodu trochu hledali, ale po koši Grunta a smeči Šišky vedli 4:2. Jenže Sokoli s řadou zkušených borců potvrdili, že nebudou v lize jen do počtu, a v polovině této části byl stav 13:13. Válečníci pak díky trefám Autreyho a Krakoviče odskočili na 17:14, ale soupeř znovu skóre otočil a získal až nepříjemně vysoké vedení 19:27, které domácí do přestávky stáhli na 24:29. Ve druhé čtvrtce se Hradeckým podařilo dokonce navýšit své vedení na 32:41 a s Válečníky to nevypadalo příliš dobře. Jenže ti předvedli parádní závěrečnou čtyřminutovku, kdy konečně přitáhli šrouby v obraně, soupeř se přestal trefovat a naši rychlými výpady začali manko likvidovat. Vše začal Grunt dvěma body, po něm se přidal trojkou Kroutil, následně se znovu prosadil Grunt, a po dalších trojkách Feštra a Kroutila do bylo rázem 45:41. Poté zasmečoval do koše soupeře Autrey, a když se prosadil i Landa, bylo to 49:41. V závěru pak předvedl hezké zakončení Kroutil za dva body a tečku za poločasem udělal Autrey, který po zisku míče opět zasmečoval - 53:43. A domácí příznivci vyprovodili svůj tým do šaten bouřlivým potleskem.
"S tím jsme šli do zápasu, že musíme hrát rychle dopředu a Hradec to s námi nevydrží. A to se potvrdilo. Tenhle úsek utkání podle mého rozhodl a škoda jen, že přišla přestávka, protože jsme byli parádně rozjetí," uvedl po utkání děčínský rozehrávač Lukáš Feštr, který dal v první půli 11 bodů stejně jako Autrey a Kroutil.
Druhý poločas sice začaly trefy Šišky a Carlsona, hosté se však z tvrdého direktu v závěru první půle během přestávky oklepali a opět začali kousat. Válečníci vedli po trojce Landy 67:55, po dvoubodové střele Feštra 71:61, ale Hradec v poslední minutě hodně z manka ubral, a po šestkách neomylného Candyho to bylo 71:67. V poslední desetiminutovce se soupeř dokonce přiblížil na rozdíl jediného koše (74:72), ale to bylo vše. Následně proměnil jistě střílející Feštr trojku, kapitán Krakovič přidal dva body, a po smeči Pomikálka to bylo 81:72. Ve druhé polovině závěrečného dějství se blýskl Carlson, který proměnil dvě trojky, dal koš s faulem a především díky jeho bodům to bylo 94:78. Hosté dávali v závěru už body jen z trestných hodů, naopak Kroutil proměnil jedenáctou trojku svého týmu a Děčín vyhrál 99:79.
Válečníci předváděli opravdu hezký, rychlý basketbal s řadou parádních akcí, který se musel líbit, byť se nevyvarovali několika chyb. Pochvalu zaslouží i za to, že dokázali za nepříznivého stavu zabrat a šňůrou 21:2 vyhráli první poločas o deset bodů. Ve druhém pak odrazili další atak soupeře a nakonec získali přesvědčivé vítězství. 
"Vyhráli jsme o dvacet bodů, takže by se mohlo zdát, že to bylo jednoduché, ale nebylo to tak. V začátku jsme se trochu trápili, nechali jsme Hradci až příliš volno v útoku, ten se trefoval z dálky a bylo to pro nás těžké. Pak jsme ale zpevnili obranu, zlepšili obranný doskok a z rychlých brejkům jsme dávali jednoduché koše," hodnotil Lukáš Feštr, který poděkoval i diváků: "Moc nám pomohli i fanoušci, kteří byli úžasní. Sice se nám někdy nedařilo, ale lidé ocenili to, že jsme makali celou dobu na sto procent a jsem rád, že jsme jim to oplatili vítězstvím." 
Na výhře Děčína se nejvíce podílel Lamb Autrey, který dal 20 bodů, měl 13 doskoků, 8 asistencí a 1 blok. Výborně střílel i Feštr, autor 19 bodů, Kroutil proměnil všechny čtyři trojkové pokusy a zaznamenal 14 bodů. Posledním dvojciferným střelcem byl Carlson, který nenápadně nasbíral 13 bodů. Na straně hostů byl nejlepší Candy s 20 body, Pandula dal 12 a Kolář 10.  Děčín střílel velikým procentem úspěšnosti, Královští sokoli naopak těžili z trestných hodů, kterých házeli 29 oproti 10 děčínským!

Trenéři po utkání
Lubomír Peterka, Královští sokoli: „Gratuluji Děčínu k výhře. Myslím si ale, že se asi nadřel víc, než čekal. O lepší výsledek jsme se v podstatě připravili dvěma pasážemi - v závěru prvního poločasu, kdy nás domácí převálcovali, a poté v poslední čtvrtině, kdy domácí ukázali obrovský hlad po výhře a potrestali nás za každou chybu. Prohra o dvacet podle mého neodpovídá průběhu, ale Děčín si výhru zasloužil.“
Pavel Budínský, BK ARMEX Děčín: „Děkuji za gratulaci a chci ji opět za výkon, kterým se zde Královští sokoli prezentovali. My jsme počítali, že to bude těžké utkání, a věděli jsme, že útočný potenciál je to, čímž soupeř může pozlobit kdekoho v této lize. S celkovým výsledkem jsme moc spokojeni, obzvláště po pasážích, které se v úvodu poločasů nevyvíjeli pro nás dobře. Soupeř byl lepší v lichých čtvrtinách, my jsme naopak dominovali v těch sudých a primárním důvodem našeho úspěch je šňůra 19:0 na konci první půli, kdy jsme z minus devíti šli na plus deset. Soupeř nás hodně trápil na útočném doskoku a hrou v dolním postavení zády ke koši. Myslím si, že utkání se muselo líbit. Padlo hodně bodů a diváci viděli hodně hezkých akcí na obou stranách. Na to, že to bylo první utkání sezóny, si myslím, že oba týmy mohou být spokojené s předvedenou hrou.“
 
Hráči po utkání
Jan Jiříček, pivot Královští sokoli: „My jsme se přijeli s tím, že my můžeme a Děčín musí, a tomu odpovídala první čtvrtina, kdy jsme hráli uvolněně. Máme určitě potenciál v útoku, ale musíme do budoucna zapracovat i na obraně, protože bez jednoho bodu dostat sto, je moc."
Lamb Autrey, křídlo BK ARMEX Děčín: „Ve chvílích, kdy jsme hráli rychle, dařilo se nám. Při rychlé hře se snažím zapojit celý tým. Utkání mělo několik vln a soupeř nás zlobil, když vedl nebo se dotáhl. Ale pokud budeme dál hrát jako v těch pasážích, kdy jsme dominovali, když se budeme držet naší identity, budeme nepříjemný soupeř.“  

BK ARMEX Děčín - Královští sokoli 99:79
Body Děčína: Autrey 20 (1x 3, 13 doskoků, 8 asistencí), Feštr 19 (3x 3), Kroutil 14 (trojky 4/4), Carlson 13 (2x 3), Pomikálek 8, Grunt 8, Šiška 6, Krakovič 6, Landa 5 (1x 3), Ježek 0, Žikla 0.
Body Královší sokoli: Canda 20 (2x 3, 6 doskoků, TH 10/10), Pandula 12 (2x 3), Kolář 10, Sedmák 9 (1), Jiříček 9, Rikalo 8 (1), Peterka 7 (1), Hampl 4, Mráz 0, Mahler 0, Andres 0.  
Střelba za 2 body 29/41:18/35, za 3 body 11/26:7/24, TH 8/10:22/29 (!!!). Doskoky 30:31 (útočné 6:11), asistence 15:12, ztráty 16:17, fauly 26:20.

Nejlepší hráč: Lamb Autrey    
    
Diváků: 830  

Čtvrtiny: 24:29, 29:14, 18:24, 28:12

Technický zápis

BK ARMEX Děčín PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
2 Carlson K. 25:42 3/3 4/2 1/1 1 1 2 0 1 2 0 3 3 16 13
3 Žikla D. 0:58 1/0 1/0 0/0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 -1 0
5 Pomikálek T. 20:25 2/2 2/0 4/4 0 1 1 0 0 0 1 4 2 8 8
8 Grunt P. 18:35 6/4 1/0 0/0 1 1 2 0 0 1 2 0 4 2 8
9 Šiška O. 20:43 6/3 1/0 0/0 0 3 3 0 1 4 4 2 4 4 6
12 Landa R. 10:59 1/1 2/1 0/0 0 1 1 0 0 0 0 3 2 6 5
13 Kroutil F. 23:58 3/1 4/4 0/0 0 2 2 0 2 0 2 0 1 13 14
14 Skalička J. 0:00 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Autrey L. 33:00 10/8 3/1 2/1 2 11 13 1 8 2 3 3 1 38 20
24 Ježek Š. 9:11 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 1 0 1 0 2 -2 0
28 Krakovič J. 13:22 4/3 2/0 0/0 0 2 2 0 0 1 2 1 4 1 6
44 Feštr L. 23:02 5/4 6/3 3/2 0 0 0 0 2 0 1 4 3 16 19
40:00 41/29 26/11 10/8 6 24 30 1 15 10 16 20 26 104 99
70.7% 42.3% 80.0%
Královští sokoli PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
1 Sedmák P. 28:30 6/2 2/1 6/2 0 4 4 0 0 1 0 4 0 9 9
3 Rikalo M. 21:12 2/1 5/1 4/3 0 2 2 0 3 1 5 6 2 7 8
4 Pandula D. 28:11 5/2 4/2 2/2 2 3 5 0 1 2 6 2 3 8 12
5 Andres P. 11:19 1/0 2/0 0/0 1 0 1 0 3 1 0 1 3 0 0
7 Kolář M. 19:57 8/4 1/0 2/2 1 1 2 0 2 2 1 1 0 11 10
9 Canda B. 28:45 3/2 5/2 10/10 0 6 6 0 1 1 1 6 1 28 20
10 Hampl T. 10:37 2/2 0/0 0/0 1 1 2 0 0 0 1 1 4 2 4
11 Jiřiček J. 26:38 5/4 1/0 1/1 1 1 2 0 1 1 2 2 5 6 9
12 Mráz J. 1:49 0/0 1/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 -1 0
13 Mahler T. 0:58 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Peterka O. 21:58 3/1 3/1 4/2 1 2 3 0 1 1 0 3 2 7 7
40:00 35/18 24/7 29/22 11 20 31 0 12 10 17 26 20 80 79
51.4% 29.2% 75.9%

Video (www.youtube.com)

Fotografie

1837x  | BK | Tisk | Přejít zpět

Krátké zprávy

Fotografie týdne

SANEX CZ NF U12

Kooperativa NBL 2018/19 Nastavba

skupina A1/A2

#TýmyK+-%
1.ČEZ Basketball Nymburk36360100
2.DEKSTONE Tuři Svitavy36221461
3.BK ARMEX Děčín36201656
4.Olomoucko36201656
5.BK JIP Pardubice36201656
6.BK Opava36191753
7.SLUNETA Ústí nad Labem36171947
8.egoé Basket Brno36112531
#TýmyK+-%
1.USK Praha34151944
2.GEOSAN Kolín34142041
3.NH Ostrava34102429
4.Kingspan Královští sokoli3482624

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit