TH:66.5%72.7%
Asistence:17.219.4
Doskoky celkem:39.536.1

Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "Vítězství v Opavě nás může stále držet ve hře o třetí místo, alespoň v rovině teoretické. V případě prohry se situace vyjasní a skončíme čtvrtí. Takže si myslím, že náboj utkání mít bude. Víc než na Opavu se ale musíme zaměřit na náš výkon, který musí být diametrálně odlišný, než v posledním utkání ve Svitavách. Pevně věřím, že bude."
Lukáš Feštr, rozehrávač BK ARMEX Děčín: "Jestli chceme ještě pomýšlet na třetí místo, musíme v Opavě bezpodmínečně zvítězit a s tím tam také pojedeme. Víme však, že to nebude nic jednoduchého. Rozhodně se musíme poučit z posledního zápasu ve Svitavách, který nám vůbec nevyšel, ať už šlo o obranu či útok. Věřím, že se nám to povede a přivezeme si z Opavy vítězství."

Komentář k soupeři

Preview před zápasem BK Opava - BK ARMEX Děčín

V předposledním kole nadstavbové skupině A1 zajíždějí basketbalisté Děčína na palubovku třetí Opavy, kde se pokusí napravit nepovedený výkon ze Svitav a získat výhru číslo 18, čímž by si udrželi teoretickou naději na 3. místo.
Opava i letos předvádí výborné výkony, ke kterým se nasměrovala hned na startu ligy pěti výhrami v řadě. Od té doby se drží neustále v popředí tabulky, za což může i fakt, že je velmi silná právě na domácí půdě, kde v této sezóně podlehla zatím pouze dvakrát Nymburku, jednou Olomoucku a jednou Pardubicím. Po základní části tak patřilo Slezanům 3. místo s bilancí zápasů 15 výher a 7 porážek, v nadstavbové části to mají Opavští zatím vyrovnané, když čtyřikrát vyhráli a čtyřikrát prohráli. V posledním utkání podlehli domácímu Nymburku 110:73 (nejlepší střelci Opavy: Kvapil 14, Klečka 13, Bukovjan).
Opavský celek je velmi sehraný, změny v kádru jsou vždy jen minimální a citlivě provedené, navíc trenér Petr Czudek se nebojí dávat šanci mladým hráčům, kteří se mu odvděčují sympatickými výkony. Celkově tak Opava působí velmi kompaktně a soupeři si musí dávat pozor na všechny hráče, protože ublížit koši je schopný kdokoliv z nich. A to už zblízka nebo zdálky. Ostatně Opava je nejčastěji střílejícím týmem za tři body a dává téměř deset trojek na zápas.
Bodovým tahounem a lídrem celého opavského mužstva je rozehrávač Jakub Šiřina, který dává 15,7 bodu a má přes 6 asistencí a tři doskoky na zápas. Za ním jsou pak Václav Bujnoch (13,2 bodu + 7 doskoků), Radim Klečka (12,5 bodu + 3 asistence) a Martin Gniadek (11,9 bodu + 5 doskoků). Zapomenout se ale nesmí ani na Luďka Jurečku, Radovana Kouřila, Filipa Zbránka či Miroslava Kvapila.
Válečníci se s Opavou, dvou jediných ryze českých týmů v soutěži, potkali letos už třikrát a zatím slavil vždy domácí celek. Bude to platit i tentokrát nebo Děčín změní tuto statistiku?

Vzájemné zápasy v základní části KNBL:
BK Opava - BK ARMEX Děčín 87:71
Nejlepší střelci: Šiřina 21, Jurečka 16, Klečka 13, Gniadek 13 - P. Houška 16, Pomikálek 14, Šiška 12.
BK ARMEX Děčín - BK Opava 85:75
P. Houška 19, Šiška 15, Grunt 11 - Bujnoch 23, Šiřina 18, Gniadek 11.