BK ARMEX Děčín vs CATL Basketball Löwen 81 : 53

16. 08. 2024, 18:00 HOD. ARMEX Sportcentrum

PO ZÁPASE

Válečníci jasně vyhráli první přípravný zápas, ve kterém vyzvali německý třetiligový tým z Erfurtu, CATL Basketball Löwen (BARMER 2. Basketball Bundesliga ProB). Trenér Tomáš Grepl postrádal Novozélaňdana Isaaca Davidsona, amerického rozehrávače Jordana Ogundirana i pivota Adama Pecháčka, který sledoval zápas z lavičky, a tak šanci dostali mladí hráči z děčínského mládežnického programu - Petr Kolář, Martin Kučírek a Josef Gabriel.
Děčín zahájil v základní sestavě Walton, Bobek, Kroutil, Pomikálek a Macháč, a brzy si vybudoval vedení 9:2. Po prostřídání se ale mladý německý celek vzpamatoval, bodově se dotáhl a domácí až v závěru získali opět výraznější vedení - 22:16. Ve druhé čtvrtce se potvrdilo, že jde o přípravný zápas, a ani jednomu týmu se příliš střelecky nedařilo. Co naopak zahřálo početnou návštěvu děčínských fanoušků, byly parádní zisky a asistence Waltona, rovněž potěšilo, že náskok Válečníků pomalu narůstal až na poločasových 37:24.
V úvodu druhé půle ukázali Děčané, že umí v obraně a několikrát zastavili akce soupeře. Na druhé straně pak Slowiak trefil trojku, Pomikálek si zasmečoval a bylo to 42:24. Po další trojce, tentokrát z rukou Bobka, se už náskok vyšplhal na 51:31, což se hostům povedlo snížit na 55:37. V poslední periodě postupně vedení Válečníků narůstalo (68:44), v koncovce tak mohl domácí kouč dát šanci velmi mladé sestavě, které se šance chopila a po několika hezkých akcích upravila na konečných 81:53, když závěrečné dva body obstaral Gabriel nájezdem v poslední vteřině.
Děčín v zápase dominoval a bodově se prosadili všichni hráči až na Petra Koláře. Výhra mohla být ještě vyšší, ale Válečníkům se příliš nedařilo zpod koše, kde spálili mnoho šancí. Svůj účel ale utkání splnilo a Válečníci mohou pokračovat v přípravě.

Fotky z utkání od fotografa Mirka Černého naleznete na odkazu ZDE.

BK ARMEX Děčín - CATL Basketball Löwen 81:53
Nejlepší střelci: Pomikálek 14, Slowiak 13, Gabriel 13 - Lyles 17, Ceesay 11, Schiller 7, Heber 7. Trojky 7:4, doskoky 65:40, asistence 23:13.

Čtvrtiny: 22:16, 15:8, 18:13, 26:16

Rozhodčí: Jakub Kec, Marek Vošahlík, Jaroslav Pazourek.

PŘED ZÁPASEM

Prvním soupeřem v přípravě A-týmu BK ARMEX Děčín je celek CATL Basketball Löwen z německého Erfurtu, s nímž se Děčín naposled utkal před několika lety. Klub ze třetí německé soutěže (BARMER 2. Basketball Bundesliga ProB) prochází určitou obrodou, znovu jej trenérsky přebral sportovní ředitel Florian Gut (jenž vedl tým právě při poslední vzájemné konfrontaci) a měl by být složen opět z větší části z mladších hráčů. V loňském ročníku se "Lvi" umístili na pátém místě tabulky jižní skupiny ProB, stejně jako předchozí rok.

Nyní tedy dorazí v pátek 16. srpna sehrát přípravný duel se začátkem v 18 hodin. Trenér Tomáš Grepl nebude mít ještě k dispozici nejnovější akvizici Isaaca Davidsona, ale ani Jordana Ogundirana ani Adama Pecháčka. Ostatní členové A-týmu budou doplnění vybranými juniory z děčínského mládežnického programu.

Kvůli opravám probíhajícím ve dvou šatnách bude ještě během srpna upraven vchod do haly, kdy půjde vcházet pouze levými dveřmi hlavního vstupu.