Science City Jena vs BK Děčín 47 : 37

28. 08. 2024, 16:00 HOD. Sparkassen Arena

PO ZÁPASE

Středeční utkání v Jeně sice začali prvním košem děčínští, ale domácí hrající agresivní a intenzivní basket převzali rychle otěže zápasu. Od stavu 20:9 se ale obraz hry začal vyrovnávat a přestože domácí Jena šla do konce první čtvrtiny do ještě výraznějšího vedení, Válečníci se přizpůsobovali pojetí hry, a začali se herně domácím vyrovnávat - 27:13. Od prvních vteřin druhého dějství se ukázalo, že adaptace Děčína na herní pojetí jednoho z adeptů na postup do německé nejvyšší soutěže BBL probíhá i nadále a BK ARMEX Děčín byl už vyrovnaným soupeřem. Ani jeden celek nedával soupeři nic zadarmo, bojovalo se o každý metr a zápas byl opravdu fyzický. Domácí trenér nešetřil kritikou na sudí zápasu a po prvním vběhnutí do hřiště dostal první technickou chybu. Když se situace v 18.minutě opakovala, rozhodčí domácího trenéra vyloučili ze zápasu. První poločas se dohrál ještě s několika povedenými akcemi na obou stranách a družstva se do šaten rozcházela za stavu 47:37.

Během pauzy byl ovšem z rozhodnutí domácího trenéra zápas ukončen, i přes nechápavé pohledy domácích hráčů i organizačního týmu. K dalšímu pokračování tedy už nedošlo, oba týmy se rozloučily s přáním hodně zdaru do sezóny a Válečníci odjeli s kvalitními, leč pouze dvaceti minutami odehranými zpět na sever Čech.

Science City Jena - BK ARMEX Děčín 47:37 (27:13)*
Střelci Jena: Cooks a Carter a Lodders a Moore po 7, ...
Střelci Děčín: Davidson 12, Pecháček a Štěrba po 7, ...

V pátek 30.8. čeká svěřence trenéra Grepla další prověrka, kdy do ARMEX Sportcentra dorazí další účastník druhé německé soutěže ProA BBC Bayreuth.

PŘED ZÁPASEM

Science City Jena je dalším zahraničním soupeřem, který prověří Válečníky před blížícím se startem nového ročníku Kooperativa NBL. Klub z více než stotisícového univerzitního města v Durynsku se uplynulých pět let snaží postoupit zpět mezi elitu, kdy jim postup čtyřikrát unikl celkem těsně. Trenér Björn Harmsen povede do nadcházející sezóny přebudovaný, ale velmi ambiciózní celek, což potvrzují už první výsledky z přípravných duelů, kdy padli ve vyrovnaném zápase s bunesligovým Rostockem 67:69. Následně pak rozdrtili své soupeře z ProA (s nímž se Děčín utká v polovině září) Dresden Titans na jejich půdě 63:109 (!!!).

Jena hraje svá domácí utkání ve Sparkasse aréně, kde bude sehrán i zápas s BK ARMEX Děčín, začátek utkání byl dva dny předem posunut na netradičních 16 hodin.

V kádru Jeny figurují hodně zajímavá jména potvrzující postupový cíl, kdy je tam sedm zkušených hráčů od 27 do 34 let protřelých různými evropskými nejvyššími soutěžemi. Je tam mix německých hráčů talentovaných i zkušenějších, ale především dost velmi dobrých cizinců jako například rozehrávač Cooks (dvě uplynulé sezóny vévodil rakouské lize v ziscích a patřil do top5 skórerů) nebo křídelník Carter (osm sezón v Německu, z toho tři v bundeslize).

Trenér Tomáš Grepl bere do Německa deset hráčů, přičemž v Děčíně krátce po přicestování zůstane navrátilec Jordan Ogundiran, aby se vyrovnal s časovým posunem, aby se mohl od čtvrtka naplno připojit k týmu. Odpočinek dostanou také mladíci Žižka s Randýskem absolvující v posledních dnech intenzivnější program přípravy také na 1.ligu mužů, kam budou hostovat.