BK ARMEX Děčín vs Górnik Walbrzych 84 : 74

04. 09. 2024, 18:00 HOD. ARMEX Sportcentrum

PO ZÁPASE

"Horníci" z Valbřychu jsou dalším poměrně tradičním soupeřem Válečníků v přípravě. Letos se však Děčín s nimi utkal poprvé jako s nováčkem nejvyšší polské soutěže OBL. Zranění však trenéru Adamkovi vyřadila tři hráče ze sestavy, a ve středu ráno tak bylo rozhodnuto, že přijedou na sever Čech pouze s osmi hrajícími. Tato osma však bude tvořit základ pro kvalitní polskou soutěž, což prokázali hosté především ve druhé čtvrtině. Do té první totiž Děčín vstoupil výborně a hned po pěti minutách získal dvouciferné vedení po tříbodové akci faulovaného Ogundirana. Walbrzych se po zaspaném startu probral, ale první čtvrtina patřila domácím 26:14. Občas se říká, že ze šatny se vrátily jiné týmy, v první přestávce se však nikam nechodí, a přesto vypadal obraz hry obráceně ve druhém dějství, což ale bylo více způsobeno vyschnutím střeleckého prachu domácích, kteří neproměňovali dobře vytvořené pozice především zpoza oblouku, a hosté začali využívat svých fyzických parametrů, tedy především vysocí Wyka a Kulka dělali domácí obraně potíže. Poločas tak byl vyrovaný 35:35.

Po změně stran byla hra nejvyrovnanější jak obrazem, tak výsledkově. Domácí desetiminutovku vyhráli 21:17, když body na sebe rozložilo šest hráčů včetně mladíka Randýska uzavírajícího skóre na 56:52. Poslední čtvtina patřila nejvíce Janu Štěrbovi, jenž zamířil třikrát přesně za tři, celkově ale zrychloval hru, doskakoval míč a hrál s velkou chutí a efektivitou. V samotném závěru kontroloval výhru skórováním především Jordan Ogundiran, ale celkově podali Válečníci výkon odpovídající aktuální fázi přípravy, když jsou před hosty o dva týdny napřed. I přesto bylo vidět na obou stranách dost nepřesností, ale zároveň bojovnost v důležitých okamžicích. Konečný výsledek 84:74 byl zaslouženou výhrou domácích po kvalitní prověrce polským týmem, jehož hráčům patří dík za utkání zvládnuté výkonem i v okleštěné sestavě.

Trenér Grepl postrádal v sestavě rozehrávače Tadeáše Slowiaka, který si v tréninku přivodil zranění kotníku.

BK ARMEX Děčín - Górnik Zamek Ksiaz Walbrzych 84:74 (26:14 35:35 56:52)
Střelci DC: Davidson 17, Štěrba a Walton 13, Ogundiran 12, ...
Střleci Wal: Gotcher 14, Wyka 12, Gilbert 11, Kulka 10, ...

Kooperativa NBL začne za necelé tři týdny proti NH Ostrava (21.září v ARMEX Sportcentru).

Bližší informace o permanentkách jsou zveřejněny ZDE.

PŘED ZÁPASEM

Také letos prověří děčínský tým i polští soupeři. Jako první to bude nováček nejvyšší OBL, Válečníkům dobře známý Górnik Walbrzych, který se po pěti letech smolných nejtěsnějších nepostupů, dokázal konečně dostat o krok výš a splnit všechny podmínky pro účast v OBL. Trenér Andrzej Adamek dovedl hned v prvním roce svůj tým za postupem a zůstává i na nováčkovský rok v nejvyšší lize. Tým však doznal zásadních změn, kdy v tuto chvíli na soupisce figurují pouze tři jména z loňského postupového celku. Vedení "horníků" se podařilo přivést čtyři zkušenější polská jména, pětici Američanů a jednoho Lotyše. Určitě bude zajímavé vidět nově se tvořící tým a jeho fungování, a především převedení herního stylu typického pro Walbrzych - tvrdost a bojovnost.

Jelikož Walbrzych čeká první ligový zápas až 3.října, mělo by jít v Děčíně o první přípravný duel pro družinu trenéra Adamka.

Tým trenéra Grepla by měl být kompletní a i přes stále tvrdší tréninky pro nabírání kondice a síly do sezóny, už zkoušet různé herní situace a taktické varianty do sezóny.